Олег ЯЩУК: "Наші юнацькі збірні завжди добре виступали"

29 квітня 07:14
Переглядів: 141
Ящук

Нападник бельгійського клубу «Вестерло», українець Олег Ящук дав свій прогноз вистуру збірної України U17 на Євро-2013.

- Олег 5 травня юнацька збірна України стартує у матчі проти Росії у фінальній частині Євро-2013. Крім росіян в нашій групі італійці й хорвати. На твій погляд, чи зможуть підопічні Олександра Головка вийти з групи і претендувати на медалі?

- Чому й ні, наші юнацькі збірні завжди добре виступали. Потрібно тільки трохи везіння, а талановитих молодих футболістів у нас завжди було багато, тільки шкода, що коли виростають, то багато з них пропадають. Якщо зможуть обіграти збірну Німеччини, то й інших суперників нашим хлопцям цілком під силу обігравати. Будемо сподіватися і вірити, що підопічні Олександра Головка вийдуть з групи і будуть боротися за медалі чемпіонату. Будемо вболівати за них!

Олег Ящук згадує про матчі за юнацьку збірну своєї країни в 1995/96-х роках.

Довідка:

• Перед фінальним турніром чемпіонату Європи юнацька збірна України (вікова категорія до 17 років) розпочала свої виступи з відбіркового турніру, що проходив в угорському Дебрецені, де 18 жовтня переграла господарів - 1:0, а в другому поєдинку рознесла в «пух і прах» вірменську збірну - 9:0! Домігшись 100% результату, наша збірна вийшла у фінальну частину європейського форуму, ігри якого пройшли в квітні-травні 1994 року в столиці Ірландії Дубліні.

• квітень 1994. Наша збірна кваліфікується в одну групу з майбутніми чемпіонами Європи - збірною Туреччини, а також з бельгійцями і ісландцями. У першому матчі 26.04.1994, українці обіграли Бельгію - 2:1 (голи забили: Ящук на 6-й хв. та Федорук на 9-й). 28 квітня завзята нічия з турками - 1:1. Туреччина зуміла відзначитися на 17-й хвилині, а через три хвилини реактивний хавбек українців Геннадій Зубов відновив паритет у поєдинку. Останній, третій поєдинок групового етапу (30.04.1994) збірна України проводила з непоступливими ірландцями, але у наших хлопців бажання і майстерності було більше і як підсумок - 2:1 на користь наших. Відзначилися - Олег Ящук на 56-й хвилині, а через 12-ть хвилин Валентин Слюсар забив другий м'яч. Поступившись першим місце в групі збірній Туреччини і то лише за різницею забитих і пропущених м'ячів. Українці, зайнявши друге місце в групі, вийшли в плей-офф чемпіонату Європи.

• 3 травня 1994 в чвертьфіналі європейського чемпіонату України в серії пенальті (основний час - 2:2, голи: Федорук на 49-й хв. та Омелянович на 89-й хв.) зуміла переграти збірну Англії - 7:6. Через два дні, у півфінальному поєдинку, лотерея під назвою серія пенальті посміхнулася збірній Данії, яка зуміла переграти українців - 5:3. Основний час - 2:2, голи у нашої збірної на рахунку Білоконя (42) і Гопкало (61).

• Напередодні Дня Перемоги над фашистської Німеччиною (8 травня), збірна України зустрічалася з Австрією в матчі за третє місце. Наші хлопці не підкачали, здобувши впевнену перемогу над «вундертімом» - 2:0! «Бронзовими» голами в цьому поєдинку відзначилися: Олег Ящук на 21-й хвилині, а його партнер по команді, півзахисник Сергій Згура на 72-й хвилині подвоїв перевагу нашої збірної.

Юнацька збірна Туреччини, що переграла у фіналі данців (1:0), стала чемпіоном Європи.

Склад збірної України на юнацькому чемпіонаті Європи 1994:

Воротарі: Олег Остапенко (УОР Дніпропетровськ), Сергій Перхун («Дніпро» Дніпропетровськ, помер через десять днів від травми, отриманої 18 серпня 2001 під час футбольного матчу чемпіонату Росії між командами «Анжи» - ЦСКА, авт.).

Захисники: Денис Колчин («Чорноморець» Одеса), Омар Мішков («Чорноморець» Одеса, помер 6 вересня 2001 від травм, отриманих в результаті автомобільної аварії), Олексій Купцов (УОР Дніпропетровськ), Дмитро Назаров (УОР Сімферополь), Олег Федорук (УОР Київ), Андрій Клименко (УОР Львів).

Півзахисники: Сергій Білоконь (УОР Дніпропетровськ), Володимир Гопкало («Динамо» Київ), Сергій Згура («Чорноморець» Одеса), Геннадій Зубов («Сталь» Алчевськ), Сергій Омелянович («Зоря» Луганськ), Валентин Слюсар («Динамо» Київ).

Нападники: Андрій Головко («Дніпро-75» Дніпропетровськ), Сергій Дранов (ДЮСШ Севастополь), Олег Ящук (УОР Львів).

Головний тренер - Володимир Киянченко (померла 21 травня 2011 року, у віці 70-ти років).