Олег ЯЩУК: "У "Ниви" дуже хороший тренер"

26 березня 07:16
Переглядів: 273
ящук

Олег Ящук – один з небагатьох українських футболістів, який ставав чемпіоном в Західній Європі. В далекому 1996 він перейшов з тернопільської «Ниви» до «Андерлехта». Потім були грецький «Ерготеліс», повернення до Бельгії у «Серкль» Брюгге і з січня «Вестерло». До речі Олег є одним з чотирьох нині діючих футболістів, які входять у «клуб Олега Блохіна» (крім Ящука це Андрій Воробей, Олександр Косирін та Максим Шацьких). Він люб’язно погодився дати інтерв’ю.

- З січня Ви гравець «Вестерло». Вже освоїлись в новій команді і як Вас прийняли партнери?

- Так, звичайно вже освоївся. Прийняли мене нормально, по-дружньому. Декількох гравців я знав ще за часів виступів за «Андерлехт» - це Барт Гоор та воротар команди Кордьє, а ще декілька виступали зі мною у «Серклі».

- А що сталося в «Серклі»? При Бобі Пітерсу Ви були гравцем основи, а Фокі Бой не надав Вам жодної хвилини.

- Причина я думаю не в тренері, а в керівництві клубу. Результату не було, команда стоїть на виліт, тому взяли курс на омолодження складу і награють молодь.

- Для Вас навіть краще, що змінили клуб. «Серкль» вилітає, а «Вестерло» навпаки має шанс піднятися в еліту.

- Ніколи не знаєш, як буде в майбутньому. Але якщо судити по результатам «Серкля», то справи в них не дуже хороші.

- Різниця між першим і другим дивізіоном у Бельгії відчутна у якості гри?

- У другому дивізіоні, можливо, гравцям не вистачає індивідуальної майстерності. Але в плані вольових якостей та зарядженості на боротьбу, то цього їм не позичати. Команди демонструють більш силовий футбол.

- Цієї зими часто переносили матчі нижчих дивізіонів через негоду. Стадіони виявилися неготовими до примх погоди?

- Взагалі неготовими. Серед команд другої ліги знаю, що лише ми маємо підігрів, можливо ще хтось є, але я не чув про це. Кожна команда, яка потрапляє в еліту з нижчого дивізіону має багато проблем через вимогу щоб поле мало підігрів. А це справа не дешева і не кожна команда може собі це дозволити.

- «Вестерло» третій Ваш бельгійський клуб. Який досвід дав кожен з попередніх клубів?

- «Андерлехт», то перша моя команда в Бельгії. Тут я провів десять років, був чемпіоном, грав у Лізі Чемпіонів. «Серкль» також близький моєму серцю - тут я провів п’ять з половиною років. Але це вже минуле, вже історія.

- Охарактеризуйте грецький період кар’єри.

- Єдине, що завадило продовжити кар’єру в Греції, те що дочка мала йти в школу, але ми не знайшли підходящої (з французькою мовою). А так Греція мені пішла лише на користь. Я хотів залишити Бельгію щоб забути про численні травми і операції. Я навіть задумувався над тим, щоб сім’ю відправити до Бельгії, а самому продовжити кар’єру у Греції, але все ж вирішив повернутися в Бельгію.

- Греція пішла на користь, Ви є кращим бомбардиром «Серкля» за останні 10 років.

- Так. Але теж по-різному складалася кар’єра у Брюгге. Перші три роки, поки грав разом з Серебрениковим була гарними, але Сергій пішов і в мене почався спад (посміхається).

- Були розмови, що Ви могли прийти до «Руселара» Сергія Серебренникова.

- Так була така розмова. Але я розумів, що якщо перейду в «Руселар», то тільки заради Сергія, але я ще відчуваю в собі сили пограти на високому рівні, тому прийняв рішення перейти у «Вестерло» і поборотися за вихід у еліту.

- Сергій вирішив зосередитися на тренерській кар’єрі?

- Так думаю цей сезон для нього останній як для гравця, хоча з ним все може бути (сміється).

- Що говорять в Бельгії про Олександра Яковенка?

- Про нього йдуть відгуки як про хорошого гравця, який багато забиває, якщо порівнювати з тим скільки часу проводить на полі. Вболівальники хочуть щоб він залишився в Бельгії, але чутки його відправляють до Італії.

- А чому так погано висвітлюється в Бельгії другий дивізіон?

- Він не дуже популярний. Вся увага в основному приділяється вищому дивізіону, крім того тут дуже популярні теніс та велоспорт.

- З ким з українських футболістів підтримуєте відносини?

- Я найбільше спілкувався з Сергієм Перхуном, якого вже на жаль немає з нами. А більше ні з ким, крім Серебренникова.

- За українським футболом слідкуєте?

- Так слідкую. Особливо за тернопільською «Нивою». Зараз у них дуже хороший тренер Ігор Яворський, а з ним «Нива» буде лише прогресувати.

- Порівняйте Бельгію і Грецію.

- О, Греція – це море, сонце. А Бельгія сирість і дощі, але всюди порядок. Але життя так склалося, що живу в Бельгії і батьки мої тут, лише сестра живе на Україні.

- Часто приїжджаєте в Україну?

- В міжсезоння десь на тиждень чи десять днів.

- Куди б радили піти в Бельгії пересічному українському туристу?

- Я б рекомендував відвідати центральні площі Брюсселя та Брюгге. Це дуже гарні міста, є на що подивитися. В Брюгге подобаються численні канали – така собі Венеція в Бельгії.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: