Олександр Бубен: "Наше завдання - дати дітям змогу максимально награтися"

23 січня 20:10
Переглядів: 120
Бубен

Шкільний турнір з футзалу "Кубок Президента НФК "Ураган" Олександра Бубена" - справді масштабний спортивний та соціальний проект, який дарує не тільки видовищну боротьбу за мрію, а й нестримний вир емоцій.

Третій турнір вже з листопада дивує та зачаровує. Ще б пак! Адже позаду чимало неймовірних миттєвостей, перемог та вражаючих ігрових днів, тож клубна прес-служба у переддень повернення змагань із зимових вакацій вирішила поцікавитися у головного організатора турніру Олександра Бубена враженнями та очікуваннями…

- Перший етап змагань вже завершився. Які завдання ставили перед початком нового турніру? Чи все вдалося на даному етапі?

- Перед початком турніру перед собою ми поставили такі завдання: по-перше - опрацювати нову схему проведення змагань, насамперед - запровадження Малого Кубку; по-друге - максимально залучити школи до участі в турнірі. І третє завдання, яке ставилося - провести турнір на високому та якісному рівні. Якщо підбивати підсумки на даному етапі, то ми бачимо, що схема з Малим Кубком працює, вона себе виправдовує. Слабші команди отримали змогу продовжувати боротьбу в турнірі принаймні ще на декілька місяців, вірніше до квітня (5 квітня фінальні ігри і нагородження - авт.), і це, безумовно, є плюсом. Звичайно, хотілося б, щоб всі школи-учасниці змагалися до кінця навчального року, проте наразі така модель ще не напрацьована, але ми ставимо перед собою це завдання. Крім того я радий, що боротьба за Кубок з кожним роком стає популярнішою та набирає обертів, таким чином збільшується і кількість шкіл-учасниць. Щодо якості проведення, то діти змагаються на тому ж спортивному майданчику, що по вул.Целевича, звісно, ми здійснили деякі заходи безпеки, щоб захистити дітей від травмувань, відкорегували певні спортивні моменти, правила. До того ж щотижня ми слідкуємо за тим, що відбувається в залі, тож нюанси ще вдосконалюємо. Ми робимо все можливе, щоб змагання відбувалися на високому та якісному рівні з комфортними умовами для дітей.

- Цього року збільшилася кількість шкіл-учасниць. Це на 5 шкіл більше порівняно з минулим сезоном. Чи очікувано це для Вас?

- Залучити до турніру якомога більше учасників було одним з пріоритетних завдань для нас, і ми докладали максимум зусиль для цього. Тому я радий, що в третьому сезоні показник збільшився - кількість учасників зросла і практично всі школи міста відгукнулися на наше запрошення. З кожним роком популярність турніру зростає, тому підвищується й масовість участі. Можливо спрацював адміністративний важіль, але мені хочеться вірити, що саме діти, які хочуть провести своє життя у вирі спорту та поборотися за головний приз, змусили свої альма-матер включитися в боротьбу за Кубок.

- Цього сезону новацією стало запровадження Малого Кубку, що наштовхнуло на таку думку?

- Ми помітили, що є команди сильніші, які потрапляють в плей-офф і у підсумку змагаються за головний приз, а є шкільні колективи, які за рівнем підготовки дещо слабші, але мають велике бажання грати, набиратися майстерності. Зауважу, що Кубок - шкільний турнір, тому наше головне завдання - не тільки виявити найсильнішу команду, а й дати змогу дітям максимально награтися у футзал. Тож для тих команд, яких після першого етапу вибувають ми хотіли продовжити футзальну естафету. Саме з цією метою був створений Малий Кубок, він безумовно потягнув додаткові витрати, але, я гадаю, ми зробили правильний крок і подарували дітям частинку спортивного свята.

- Ви щоразу слідкуєте за перебігом шкільних батлів на спортивному майданчику. Чи помітне покращення рівня підготовки дітей та відповідальності вчителів?

- Відповідальність з’являється тоді, коли є зацікавленість - зацікавленість з боку школярів, адміністрації школи, зі сторони батьків, діти яких беруть участь в турнірі. Як тільки з’являється зацікавленість, то одразу виникають питання: "як нам якісно та результативно виступити", "як нам підтримати гравців" тощо. Помітно, що зросла відповідальність навчальних закладів. Не було збоїв під час жеребкування, як це сталося минулого сезону, коли школи в останній момент припинили участь, приємно, що відсутні збої в ігровому процесі, як от необґрунтована неявка команди на матч. Звісно, видно, що покращився рівень підготовки і самих школярів. Попри те, що футзал - популярний вид спорту, потрібно розуміти, що не у всіх є до нього здібності, тому, щоб демонструвати на спортивному майданчику якісну гру потрібно вчитися, тренуватися. Тоді вже можна побачити і малюнок гри, і тактику… З кожним роком таких шкіл, які цілеспрямовано готуються до турніру, стає все більше і більше. Мене в цих випадках вражає, що коли у вчителя фізичного виховання немає футзальної фаховості, то ініціативу проявляють батьки - долучаються до тренувального процесу. До того ж я розумію, що в школах вчаться не всі футболісти, і в деяких випадках на заваді стоїть віковий бар’єр, але це не повинно заважати головній меті турніру - дати дітям можливістю пограти у футзал, позмагатися з однолітками, захищати честь школи, потішити своїх батьків, стати героєм для своїх однокласників…

- Чи помітили вже якихось обдарованих юних футзалістів?

- Талановиті футзалісти на турнірі є, і ми їх помічаємо. Є дітки, які вправно працюють з м’ячем, які більше розуміють гру, хтось обдарований фізично, хтось добре скоординований. Як на мене, це переважно ті хлопчики, які вже займаються в якихось спортивних секціях, і на турнірі, як правило, у своїх командах є лідерами, на них рівняються інші. При грамотному підході з боку людини, яка опікується шкільною командою, навколо цього лідера можна побудувати дієздатний колектив. Наприклад, в ЗШ №19 такою індивідуальністю є Михайло Хромей - дуже талановита дитина. Але як показує приклад цієї школи в третьому сезоні, одним яскравим виконавцем гру не вибудуєш, йому потрібні партнери, які будуть йому підігрувати, підтримувати його темп, рівень.

- Чи можете когось відзначити зі шкіл-учасниць? В кого цього року найбільше шансів перемогти?

- Потенційно сильні школи є завжди, це школи, які впродовж трьох років проходять відбірковий турнір і змагаються в серії плей-офф. Тому коли ми робили сітку на цей турнір, то головним завданням було розвести потенційно сильних суперників, щоб вони при вдалому виступі дійшли до фіналу. Щодо фаворитів, то це ЗШ №19, про яку я вже згадував, я б відмітив ЗШ №18, ЗШ №10, Школу-гімназію №3. Це школи, які підходять до турніру відповідально, тому досягають максимального результату. - Чи задоволені ви активністю шкіл, що беруть участь у конкурсах. Чи є у вас фаворити серед груп підтримки? - Шкільний турнір - це не тільки футзальна боротьба, він дає можливість абсолютно всі дітям брати у ньому участь та популяризувати свою школу. Тому найперше я б хотів відзначити ті школи, які досягли хорошого результату по масовості, по підтримці. Мені дуже приємно, що підтримати дітей приходять не тільки їхні батьки, а й директори, завучі, вчителі. І я з радістю констатую, що таких моментів підтримки в цьому році стало значно більше. Я б відзначив СШ №5, ЗШ №18, директор якої - Чміль Дмитро Костянтинович практично завжди відвідує матчі. А двадцять шосту школу таке враження, що підтримують ледь не всім педагогічним колективом. Хорошою підтримкою може похвалитися Гімназія №2. Звичайно, також хотілося б, щоб кожна школа крім спортивної команди представляла і колектив черлідерів, вболівальників, творчих особистостей, які б підтримували футзалістів. Але на сьогоднішній день таких дітей не надто багато. Можливо є десь і наше недопрацювання, ми не знайшли "золотий ключик" до вчителів, адміністрації школи, які б більше мотивували дітей, зацікавлювали до участі в творчих конкурсах. Але все-таки є навчальні заклади, які завжди нас тішать яскравими емоціями від танців, стінгазет, речівок. Це ЗШ №26, ЗШ №18, ЗШ №28, СШ №5, ЗШ №21, ЗШ №13, Гімназія №2, Українська гімназія №1. Діти організовуються, придумують номери, тому хочу подякувати їм, їхнім вчителям за креатив.

- Чого очікувати від фіналу Шкільного турніру?

- Найперше того, що у фінальну частину вийдуть саме найсильніші команди, колективи, які подарують нам яскраві емоції і напружений матч. Розраховую, що по грі переможе найдостойніша школа, яка не тільки дивуватиме видовищним поєдинком, а й потужною групою підтримки. Звісно, за хорошою традицією, жоден учасник не залишиться без подарунка. Тож хороший настрій та феєрверк емоцій гарантований кожному.

- Щороку Шкільний турнір вдосконалюється. Чи є якісь ідеї на наступний четвертий сезон?

- Є ідеї ще й на цей сезон, вони на даний момент в стадії розробки. В нас стоїть завдання до лютого запустити перший регіональний турнір в Долині, Калуші, і спробувати в Коломиї. В процесі переговорів з міськими головами отримана згода на підтримку громад в реалізації цього задуму. Але з деяких причин ця робота ще не доведена до кінця. Буде ще ряд зустрічей, і в останній місяць зими, сподіваюся, один з цих турнірів ми все-таки проведемо. Маю надію, що все пройде вдало, і ми розповсюдимо позитивний вірус під назвою "Шкільний турнір з футзалу".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: