Олександр Чижевський: "Оптимальне число команд, представлених у вищій лізі - шістнадцять"

12 квітня 23:18
Переглядів: 218
Чижевський

Екс-гравець "Карпат" Олександр Чижевський поділився своєю думкою щодо поточного стану справ в українському футболі. 

- Мені здається, що найбільш оптимальне число команд, представлених у вищій лізі-шістнадцять. Більше навряд чи набереться через фінансову неспроможність більшості претендентів, а менше - буде вже не так цікаво. Думаю, фантазії багатьох фахівців про те, щоб грати український чемпіонат в три-чотири кола, не цілком обгрунтовані. Навряд чи для уболівальникам буде цікаво постійно спостерігати за одними і тими ж протистояннями. 

Зрозуміло, що дуже багатьом зараз не вистачає грошової стабільності, але, можливо, федерація повинна більш серйозно підходити до допуску тих чи інших команд до участі у вищій лізі. Мені здається, було б не зайвим проводити серйозний і всебічний аудит кожного клубу, який претендує на те, щоб спробувати свої сили в числі найсильніших. В іншому випадку, ми постійно будемо стикатися з таким явищем як виліт тієї чи іншої команди посеред сезону. А це вже не лізе ні в які рамки - спочатку "Кривбас", потім "Арсенал"... Хто буде наступним в цьому списку зникаючих самобутніх колективів? 

Мало не щодня з'являються повідомлення про те, що у того чи іншого клубу виникли грошові неприємності, гравцям не платять зарплату. Не здивуюся, якщо до початку наступного сезону ми не дорахуємося декількох команд. І якщо їх залишиться чотирнадцять, це ще буде нормально... 

Звичайно, певний відбиток накладає і складна суспільно-політична ситуація - незрозуміло, як події розвиватимуться надалі. В цілому, якщо футбольні чиновники зважаться на скорочення кількості команд прем'єр-ліги, рівень чемпіонату може сильно впасти. Зарплати можуть значно знизитися, і тоді ми навряд чи побачимо в цьому чемпіонаті висококласних легіонерів. З іншого боку, це може піти на користь - клуби як в старі часи будуть більше довіряти своїм вихованцям. Можливо, це десь буде нагадувати чемпіонати сусідніх країн, якось Польщі та Угорщини, але такий стан речей піде на користь національної збірної. У тренерського штабу не буде головного болю з приводу пошуку потенційних кандидатів. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: