Олександр Чижевський: "Тішить, що команда біжить, усю гру граємо на хороших швидкостях"

05 серпня 15:16
Переглядів: 227
Олександр Чижевський

Старший тренер молодіжної команди «Карпат» Олександр Чижевський відповів на питання Інформаційного центру клубу по завершенні матчу четвертого туру з кам’янською «Сталлю», в якому його команда забила чотири «сухих» м’ячі – по два в кожному з таймів. 

– Ваші враження від гри. Зокрема, чи все вийшло у зіграному матчі саме так, як ви планували до його початку? 
– Перед грою були певні побоювання через погодні умови. Все ж на вулиці справжня спека – температура повітря +33°С. Тому виникало питання, чи зуміють футболісти себе перебороти. Ми упродовж усього тижня, готуючись до матчу, на кожному тренуванні наголошували, що необхідно себе заставляти виконувати усі вправи на максимумі, аби бути готовими в грі діяти через не можу. Адже як працюєш на тренуваннях, так воно потім переноситься і на гру. Добре, що нам вдалося, як то кажуть, достукатися до гравців і вони нас почули. Ми намагалися з самого початку гри застосовувати високий пресинг – щось вийшло в цьому плані, щось не зовсім. Але вдалося, що важливо в таких погодних умовах, забити швидкий гол. Адже чим далі граєш, тим важче стає, бо сил залишається все менше. Другий тайм показав, що у плані функціональної підготовки наша команда добре готова. По перерві усі питання стосовно результату матчу були нами зняті задовго до фінального свистка. Ми повністю перегравали суперника – що в першому таймі, що в другому. Рахунок 4:0 говорить сам за себе, але при цьому далеко не всі створені моменти ми реалізували. Та тішить, що команда біжить, усю гру граємо на хороших швидкостях. Але нам ще є в чому додавати, до чого прагнути – наш потенціал ще далеко не повністю розкритий. 

– Справді, рахунок великий – 4:0. Але з реалізацією не усе так добре, як би цього хотілося. Що ви робите на тренуваннях, аби в цьому питанні були зрушення на краще?
– Ми працюємо над цим компонентом гри, бо він дуже важливий. Увесь час наголошуємо, що крайні захисники повинні подавати, прострілювати, а крайні нападники забивати. Якщо упродовж тренування правий чи лівий фланг не заб’є 15 голів, то по завершенні заняття вони виконують кувирки. Намагаємося, аби завершення флангових атак було доведено до автоматизму. Така робота на тренуваннях десь перенесеться і в ігри. 

– Як оціните свого сьогоднішнього суперника? «Сталь» не була надто активною попереду, однак все ж мала свої моменти. 
– Незважаючи на рахунок 4:0, «Сталь» мені сподобалася. В команді багато зовсім молодих футболістів, у яких видно потенціал. Помітно, що тренер багато працює з командою. Мені сподобалися гравці «Сталі» в тому, що вони технічні, доволі швидкі, добре працюють з м’ячем не лише на місці, а що особливо важливо у сучасному футболі, на швидкості. Тому я вважаю, що в цих гравців є хороше майбутнє. 

– По завершенні матчу попереднього туру в Києві, Дмитро Заїкин сказав, що перед молодіжною командою «Карпат» стоїть завдання виграти цей чемпіонат. 
– Я вже не один раз говорив, що керівництво клубу перед нами жодних турнірних завдань не ставить. Але ми – футболісти, тренери – самі собі ставимо завдання. Перед початком минулого сезону ми поставили собі ціль – здобути медалі. У підсумку її ми досягли – виграли «бронзу». Тому тепер я сказав хлопцям, що гірше в новому чемпіонаті ми не маємо права виступити. Але ж потрібно прагнути покращувати свої результати. Тому ми намагатимемося посісти місце вище, ніж у минулому сезоні.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: