Олександр Головко: "Збірна U-19 готова вирішувати поставлені завдання на Євро-2015"

27 червня 15:55
Переглядів: 129
головко

Головний тренер юнацької збірної України Олександр Головко напередодні чемпіонату Європи-2015 (U-19) у ексклюзивному інтерв'ю "Футбол 24" розповів про стан готовності команди, задачі на турнір та суперників на груповій стадії. 

- Олександре Борисовичу, в суперниках Греція, Австрія і Франція. Чи правильно вважати фаворитом квартету Францію, чи на юнацькому турнірі апріорі не може бути лідерів?

- Фаворити є в будь-яких групах, а чим старші хлопці, тим фаворити очевидніше. Думаю, про Францію можна говорити саме як про фаворита нашої групи.

- Що з себе представляють господарі чемпіонату - греки?

- Напевно, я скажу банальні речі. Це команда, яка володіє характером і яка вміє терпіти. Вони досить агресивно працюють з м'ячем. Хлопці дуже атлетичні. Критерії, які потрібні для сучасного футболу, в цієї команди є. Ну і ключовий фактор - вони господарі чемпіонату.

- Пару слів про Австрію!

- За Австрію нічого не можу сказати, тому що ми будемо вивчати їх по ходу турніру. Ми з ними граємо третю гру. На місці будемо вже знати і склад, і тактику. Але скажу одне: Австрія в останні роки працює за німецькою схемою. У плані вкладення великих коштів у розвиток футболу. У всіх відношеннях австрійські команди додали, як на клубному рівні, так і на рівні збірних. Це дисциплінована і потужна команда. А от наскільки технічно і тактично австрійці підготовані, повторюся, дізнаємося безпосередньо на місці.

- З тренерської позиції, чи не краще було б опинитися на місці Росії і зіграти в одній групі з Іспанією, Голландією і Німеччиною?

- Ні. Ми будемо розраховувати на вирішення поставленого завдання виходу з групи. Раз ми вже потрапили у фінальну пульку, то хочеться показати свою гру і добитися певного результату. І коли команди не настільки імениті, хоча ви в чомусь маєте рацію, що іменитість є у перших збірних, але немає такого великого імені у юнацьких команд, рішення задач спрощується. Проте з іншого боку, якщо аналізувати виступ збірних U-20, U-21, то в останні роки спостерігається домінування німців та іспанців. До фіналу мені не хотілося б з ними зустрічатися, хоча ми практично з усіма грандами грали за винятком іспанців і голландців. З Росією часто грали, з Німеччиною теж маємо досвід.

- Чи правильно вважати лідерами нашої збірної Коваленка і Лучкевича?

- Я нічого не можу сказати про лідерів. Як тренер, лідерів я визначаю по завершенню гри. Звичайно, хлопці мають певний аванс, оскільки грають у своїх клубах, мають досвід виступів у збірній на рік старше. Але вони повинні підтвердити цей аванс! Сьогодні візуально людина може бути лідером і про нього може сурмити преса. Але лідерство щодо в такому віці. Мене цікавить, як вони поведуть себе в першій грі з Грецією. Після гри я вийду і скажу, хто насправді був лідером. Тому я не буду говорити про хлопців окремо. Я буду говорити про команду. Так ось ця команда готова вирішувати завдання.

- Якщо Коваленко у своєму клубі не грав, то Лучкевич провів виснажливий сезон. Чи не позначиться це на його фізичному стані?

- Ми як тренери враховуємо всі ці речі: коли потрібно дати навантаження, а коли не потрібно його чіпати. І давайте говорити про такі речі, що організм у дев'ятнадцять років швидше виходить з так званої втоми. Якщо футболіст потрапив в режим великих матчів, включаючи U-20, то переносити гри команд U-19 повинен. Тим більше гравці, які приїхали з Нової Зеландії знаходяться в хорошому стані, у тому числі і психологічному. Час на фізичне відновлення вони отримали.

- Психологічний стан Лучкевича після промаху в серії пенальті з Сенегалом не похитнувся?

- Я зустрічав хлопців в аеропорту, коли вони поверталися з Нової Зеландії і не бачив у них відсутності бажання їхати на юнацький ЧЄ. Це мене дуже порадувало. Ми зібралися п'ять днів тому, і стан хлопців я б оцінив як задовільний. Були питання стосовно Коваленка та його роботи в першій команді "Шахтаря". На щастя, керівництво "Шахтаря" не стало створювати проблеми Федерації і відпустило хлопця на континентальний чемпіонат.

- Якщо доведеться пробивати пенальті, ви довірите удар Лучкевичу?

- Навряд чи. Хіба що він сам захоче. У ранній віковій групі є моменти, коли гравці самі просять бити пенальті і є, коли тренер призначає. Чим молодші хлопці, тим моє рішення головніше. Якщо хлопці старші, то рішення повинні приймати разом. Важливо оцінити і фізичну, і психологічну готовність виконуваних одинадцятиметрові удари.

- Є щось, що вас турбує напередодні вильоту до Греції?

- Тільки невеликі мікротравми хлопців, які прилетіли з Нової Зеландії та провели важкий сезон. Але в цілому хлопці, тьфу-тьфу, готові їхати до Греції і вирішувати поставлені завдання.

- До речі, чому летите через Ларнаку (Кіпр) і як будете далі добиратися до пункту призначення?

- Я не буду нічого говорити за Ларнаку. 30-го червня рано вранці ми летимо прямим рейсом в Салоніки. Звідти вирушаємо на базу, де будемо знаходитися до 4-го числа. Ну а потім вже вирушаємо безпосередньо на місце проведення ігор.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: