Олександр Косенко: "Потрiбно збiльшити число учасникiв в українськiй Екстра-лiзi"

22 травня 14:50
Переглядів: 178
Олександр Косенко

У чемпiонатi України з футзалу визначилися два фiналiсти. Обидвi команди у плей-оф перемогли своїх суперникiв лише у серiї пiсляматчевих пенальтi. Першими справжнiй спектакль уболiвальникам подарували гравцi харкiвського "Локомотива" та iвано-франкiвського "Урагану". Обмiнявшись перемогами у двох перших матчах, долю путiвки до фiналу визначали у третiй грi. Основний час закiнчився внiчию -- 2:2, а в серiї пiсляматчевих пенальтi бiльше поталанило харкiв'янам -- 4:1.

За таким самим сценарiєм проходила зустрiч "Єнакiєвця" та львiвської "Енергiї". I по пенальтi перемогли львiв'яни -- 5:4. Чимало експертiв вважають цей результат сенсацiйним, адже "Єнакiєвець" одноосiбно виграв регулярний чемпiонат України, а "Енергiя" посiла лише четверте мiсце. То як "Енергетикам" вдалося вибити з чемпiонської гонки лiдера i фаворита? На це й iншi питання вiдповiв Олександр Косенко, головного тренера "Енергiї".

-- У чому секрет успiху вашої команди?

-- Ми здолали "Єнакiєвець" завдяки колосальнiй самовiддачi та стовiдсотковiй зосередженостi. Не було жодного iгрового епiзоду, в якому мої пiдопiчнi могли втратити концентрацiю. До цих плюсiв варто додати майстернiсть футболiстiв у  завершальнiй стадiї атак, а також надiйнi дiї нашого воротаря. Ось усi цi складовi принесли нам перемогу.

-- Чи можна вважати вашу перемогу цiлком закономiрною?

-- Так, навiть попри те, що доля перепустки визначилася у серiї пiсляматчевих пенальтi, можна вважати наш виграш цiлком заслуженим. На майданчику були двi рiзнi команди, а перемогла сильнiша.

-- У фiналi "Енергiя" зустрiнеться з "Локомотивом". Хто фаворит цього протистояння?

-- Шанси обох команд -- п'ятдесят на п'ятдесят. I я це казав ще по завершеннi регулярного чемпiонату. На мою думку, до плей-оф потрапили чотири рiвнi за класом команди.

-- Ви сказали, що "Енергiя" та "Єнакiєвець" цiлком рiзнi. Чи можна це ж говорити i про "Локомотив"?

-- Так, у кожного фiналiста є свої козирi. Можу вiдзначити добротну фiзичну пiдготовку гравцiв "Локомотива". Завдяки фiзичним даним харкiв'яни намагаються постiйно пресингувати суперникiв. Також до плюсiв можна зарахувати дисциплiну.

-- А як щодо "Енергiї"?

-- Основна наша перевага -- у досвiдi футболiстiв. Також можна вiдзначити те, що у наш колектив влилися молодi гравцi, якi мають величезне бажання стати чемпiонами. На мою думку, чотири учасники плей-оф достойнi бути чемпiонами, бо всi  рiвнi, а переможець буде лише один.

-- То ви не вважаєте сенсацiєю свою перемогу над одноосiбним лiдером регулярного чемпiонату?

-- Нi, це не сенсацiя. Усе справедливо й закономiрно. Ось у чемпiонатi Росiї восьма команда перемагає першу. Щось подiбне вiдбулося у хокеї, коли ярославльський "Локомотив", за пiдсумками "регулярки", посiв восьме мiсце, але вибив з плей-оф московське "Динамо", переможця перегонiв.

-- Чи не боїтеся, що кубкова система може вдарити по мотивацiї гравцiв у регулярному чемпiонатi, адже все одно доля нагород вирiшується у плей-оф?

-- Нi, до цiєї системи ми вже давно звикли. А у матчах плей-оф гравцi кожної команди мають мотивацiю, бо за перемоги їм платять премiальнi. Я за те, щоб ця система iснувала, але у плей-оф виходило не чотири клуби, а вiсiм. Та для цього потрiбно збiльшити число учасникiв в українськiй Екстра-лiзi.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: