Олександр Косенко: "У фіналі перемогли за рахунок командного духу і характеру"

03 травня 15:50
Переглядів: 72
Косенко

Головний тренер «Енергії» Олександр Косенко про перемогу в Кубку України

- Олександр Петрович, минулого сезону ви з'явилися в команді перед самим фіналом Кубка України. У цьому керували протягом усього розіграшу. І ця перемога перша для вас як для тренера. Які відчуття?

- Які можуть бути відчуття і емоції у випадку перемоги? Тільки позитивні. Я не ділю перемоги на тренерські й ігрові. У кінцевому рахунку, більшою мірою, будь-який результат залежить від гравців. Я кажу це не для того, щоб бути скромним, а тому що знаю це як гравець. Просто дрібниці, невидимі нюанси, які позначаються на кінцевому результаті гри, краще відчуваються гравцями на майданчику, ніж тренером на лавці. Звичайно, тренер у відповіді за результат, але він повинен вміти відчувати моменти, коли потрібно прислухатися до гравців під час гри. Футзаліст теж не хоче програвати , тим більше у фіналі Кубка України. Адже будь-який, на перший погляд, дріб'язковий ігровий нюанс може в кінцевому рахунку відбитися на кінцевому результаті. Тим більше, у кубковій грі.

- Так вийшло, що у «Енергії» шлях до фіналу був важчий, ніж у «Локомотива». За рахунок чого все-таки вдалося виграти фінал?

- На мою думку, за рахунок командного духу і характеру. Ця перемога говорить про те, що в команді є дух переможця. Непросто складався для нас матч з «Ураганом». Двічі довелося відіграватися у фінальному матчі з «Локомотивом». А потім і виграти по пенальті. Все це говорить про те, що в команді зберігся дух переможця. Я кажу зберігся, тому що до мого приходу львівський клуб ставав і чемпіоном та Кубки брав. Тобто цей принцип вигравати був закладений ще до мене. Потрібно лише було підтримувати цей стан в команді. Що не кажи, а складно було за 3 дні відіграти 3 матчі. І не просто відіграти, а ще й виграти. Враховуючи, що ціна помилки в кубковій грі зростає в кілька разів.

- Чому на пенальті вийшов Пітуля, який в чемпіонаті грає не так часто?

- Основний воротар Володимир Кардаш попросив, щоб на серію післяматчевих пенальті вийшов Андрій. Це якраз був один з моментів, коли я прислухався до думки гравця. Звичайно, я як тренер приймаю остаточне рішення. Але я прекрасно розумію, що жоден гравець у команді не хоче програти у фіналі. Тим більше програти в післяматчевій серії пенальті завжди прикро. Будь то 1/16 фіналу або фінал. У фіналі програш в лотереї - це все одно, як впасти з вершини високої гори. Спочатку було прийнято рішення, що Пітуля відстоїть на перших двох ударах, але потім він відіграв серію до кінця.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: