Олександр Косенко: "Я не літаю в хмарах"

28 червня 22:47
Переглядів: 251
косенко

Як відомо, 27 червня на Виконкомі Асоціації футзалу України Олександр Косенко був затверджений головним тренером національної та молодіжної збірних України. Відразу після обрання новий головний тренер нашої футзальної збірної дав нам ексклюзивне інтерв'ю.

- Олександр Петрович, після того, як Вам надійшло запрошення очолити збірну, які думки були у Вас? Чи були сумніви?
- Я прекрасно розумію, що таке тренер національної збірної, оскільки багато грав у ній. Я не витаю в хмарах і усвідомлюю всю відповідальність цієї роботи, тому, перш за все, я представляв все навантаження, яка на мене ляже. Я, звичайно, радий, що мені довірили працювати зі збірною. Зараз важко щось загадувати, бо навіть є приказка: «Якщо хочеш розсмішити Бога, розкажи, що ти запланував на завтра».

- Зараз у нас дуже непроста ситуація з клубним футзалом, але, тим не менш, як Ви відчуваєте - є у нашої збірної перспективи?
- Перспективи, звичайно ж, є. Найпростіше розповідати, що важка ситуація і все на неї згорнути, але, я думаю, що кожен гравець, який приїжджає в збірну, він повинен сам для себе визначати ступінь відповідальності, яка лягає на його плечі. Насамперед, треба формувати кістяк збірної - це люди, які повинні розуміти, що вони основа збірної, яка повинна обростати перспективними гравцями. Коли футболіст розуміє, що він основний гравець збірної, що він повинен вирішувати задачу, то у нього зовсім інша ступінь відповідальності. Що стосується перспектив, то якщо не ставити перед собою завдання кинути виклик збірним Іспанії, Португалії та іншим провідним збірним, то тоді, напевно, не цікаво працювати. Коста-Ріка на чемпіонаті світу обігрує грандів, і ніхто не запитує у неї - готова вона чи ні, вони виходили і грали. Головне - перед собою поставити завдання і йти до неї, напружено працюючи на тренуваннях.

- У роботі тренера збірної є своя специфіка - клубний тренер щодня спілкується з футболістами, а тренер збірної в нинішніх умовах три-чотири дні має перед товариськими матчами. Які моменти в таких умовах важливі для тренера збірної?
- Мені здається, що дуже важливо до виклику в збірну правильно визначиться з людьми, а далі вже стоїть робота підготовки до конкретного суперника і питання мотивації.

- Є різний тренер підхід. Хтось із тренерів має своє бачення гри, і під нього підбирає гравців, а можна запрошувати гравців, і вже будувати гру так, щоб використовувати їх сильні якості. Що ближче Вам?
- Можна брати гравців четвірками, тоді це може бути якась стратегія. Оптимальний варіант - запрошувати найсильніших гравців, які є на даний момент в країні, але все одно якась модель гри повинна бути. Без цього буде важко.

- Ви вже думали над тим, хто буде Вашим помічником у збірній?
- У роботі допомагати мені весь час буде Валерій Легчанов, я вже з ним переговорив, і він дав добро. Що ж до молодіжної, якщо Роман Ковальчик буде не проти допомогти, то чому б його не запросити?

- Уже через два тижні з невеликим для Вас перше випробування - студентський чемпіонат світу. Коли планується почати роботу з підготовки до цього турніру?
- У мене було побажання трохи раніше почати роботу, але в силу різних обставин ми збираємося десь за 5 днів до від'їзду. Тут є ще й побажання клубних тренерів, так як у футболістів форсується підготовка. Тому, наприклад, не будуть задіяні гравці «Локомотива», якому потрібно готуватися до Кубку УЄФА.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: