Олександр Паляниця: "Футболісти-бідолахи самі не розуміють, хто буде їх тренувати"

13 листопада 21:16
Переглядів: 166
Паляниця

У середу національна збірна України з футболу проведе останній поєдинок у році. Суперниками нашої команди будуть болгарські футболісти. До Софії українську дружину повіз Олександр Заваров, виконувач обов'язків головного тренера.

Цілком можливо, що після цієї зустрічі він попрощається з тренерським кріслом у збірній. Принаймні Федерація футболу України відкрито веде пошук фахівців, які можуть посісти крісло Заварова. Вчора як грім серед ясного неба пролунала заява Анатолія Конькова про те, що він запропонував Андрію Шевченкові очолити національну збірну України. Ця новина викликала вибуховий ефект. Експерти поділилися на три табори: одні схвалили пропозицію від Конькова, інші її висміяли, а треті назвали несерйозною і навіть відмовилися коментувати кандидатуру потенційного тренера, який не має ані досвіду, ані тренерської ліцензії.

Про ситуацію довкола збірної України перед останньою грою в році кореспондент сайту "Футбол24" поговорив з Олександром Паляницею, відомим у минулому футболістом, екс-форвардом "Карпат" і національної команди.

- До якого із трьох таборів експертів ви належите? Розпитую про кандидатуру Андрія Шевченка…

- Коли я прочитав заяву, то спершу не повірив, що це правда. Думав, що журналісти щось наплутали. Далі пішли думки різних фахівців. Тоді ж я зрозумів, що це не першоквітневий жарт і що насправді все було серйозно. Реакція була приблизно така сама, як на новину про те, що Шевченко іде в політику. Щодо моєї позиції, то мені видається не зовсім зрозумілим це рішення. І навіть дивним. Все-таки Шевченко не має жодного тренерського досвіду. Якщо довірити йому тренерське крісло, то лише з прицілом на відбірковий цикл до Євро-2016. Бо навряд чи тренер без досвіду порятує те турнірне становище, в якому опинилася збірна України у відборі на чемпіонат світу. Якщо ФФУ махне рукою на найближчі амбіції збірної, то вибір на користь Шевченку видається не дуже дивним.

- Ви назвали відсутність досвіду. Які ще ризики може мати призначення Андрія Шевченка?

- Треба ще згадати про вікову дистанцію. Учора Шева грав за збірну, а сьогодні він прийде до вчорашніх партнерів як тренер. Що не кажіть, та повинна бути дистанція між наставником та футболістом. Ще я чув докір, нібито Шевченко не має ліцензії. Що-що, а цю проблему можна вирішити. Головне – досвід, а ліцензія важить небагато. Хай там як, але збірна має негайно призначити повноцінного головного тренера. Бо футболісти-бідолахи самі не розуміють, хто буде їх тренувати і що він вимагатиме.

- Уже понад два місяці Україна без головного тренера. Це несерйозний підхід до справи чи навпаки - занадто серйозний підхід? Як кажуть, сім разів відміряй та один раз відріж…

- Я не можу дати оцінку роботі ФФУ тільки з однієї причини: у федерації ніхто нічого не коментує. ФФУ стала підпільною структурою. Ніхто нічого не знає. Так само таємничо працюють у суддівському корпусі. На мою думку, вони так довго шукають тренера, бо за ці два місяці чимало фахівців відмовилися від пропозиції очолити збірну. А це біда, коли ніхто не хоче працювати в головній команді України. Пам'ятаємо, що ФФУ обіцяла назвати ім'я тренера перед грою з Болгарією. Гра вже на носі. І може саме тому вони кинули на обговорення кандидатуру Андрія Шевченка.

- Анатолій Коньков навів приклад Хосепа Гвардіоли, як аргумент на користь Андрію Шевченкові…

- Цей приклад не зовсім коректний. Гвардіолі довірили крісло тренера клубу, а не збірної. Це різні речі. Якби Шеві запропонували посаду головного тренера "Динамо", все виглядало б значно серйозніше і логічніше, бо він знає цю кухню зсередини. А в збірній має працювати людина, яка має за плечима великий досвід. Так, Шевченко найкращий футболіст в історії незалежної України. Та все одно це завеликий аванс. Принаймні інші двоє наших володарів "Золотого м'яча" Олег Блохін та Ігор Бєланов такого авансу не мали. Блохін ледь не два десятки років ішов до тренерського крісла збірної України. А до тренерського містка "Динамо" крокував ще довше, хоч і хотів працювати в рідній команді навіть тоді, коли перебував у Греції.

- Як заява про Андрія Шевченка впливає на Олександра Заварова як тренера у матчі з Болгарією?

- Мабуть, Заваров вже змирився з тим, що він працює до моменту призначення іншого тренера. Він добре розуміє, що якби виграв в Молдови та Чорногорії, то нині був би повноцінним наставником дружини.

- То чого ви очікуєте в такій ситуації від матчу Болгарія – Україна?

- Нічого не очікую. Я взагалі не розумію, навіщо потрібен той матч з Болгарією?! По-перше, надворі глибока осінь.По-друге, ми не маємо тренера. У товариських поєдинках команди награють певні ігрові зв'язки, які просить тренер. Навіщо восени награвати зв'язки, які навесні навряд чи будуть потрібні іншому наставнику? Нова мітла помете по-новому. А якщо ж Заваров зостанеться, то ця гра буде корисною.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: