Олександр Севідов: "До звільнення з "Карпат" був готовий з самого першого дня"

18 серпня 07:39
Переглядів: 317
севідов

Олександр Севідов, який не так давно піднімав "Говерлу" з Першої ліги у вищий дивізіон, а в минулому сезоні фінішував з "Карпатами" на 11-му місці в турнірній таблиці, але був звільнений після закінчення чемпіонату, оцінив шанси українських клубів в єврокубках, розповів про хід конфлікту з ужгородським клубом, а також прокоментував перспективи вихованців львівської академії.

- За чим нині проводите вільний час?

- На жаль, без роботи дуже важко, як, напевно, і всім тренерам, які змушені перебувати в творчій відпустці. Намагаємося триматися. Якщо говорити конкретно про нинішній час, намагаюся дивитися багато футболу, відвідувати вживу, благо живу в стратегічно хорошому місці: мені недалеко до Дніпропетровська, Запоріжжя, Харкова, Полтави, та й до Києва всього 400 кілометрів.

- Чи є речі, які вас здивували з початком нинішнього чемпіонату?

- "Здивували", напевно, голосно сказано. На жаль, неприємна ситуація з східноукраїнським клубами - вона не може радувати. Відповідно і від'їзд гравців з провідних клубів Прем'єр-ліги, звичайно, не додає видовищності. Коли команди зможуть пристосуватися, тоді картина буде дещо цікавіше, а поки колективам дуже важко. Тому що якусь команду не візьми, мінімум по два-три лідера її покинули.

Це не те, щоб здивувало, це дуже неприємно. Я сподіваюся, що це тимчасове явище для нашого чемпіонату.

- Після трьох турів чемпіонату бачите ви вже ті команди, які боротимуться за єврокубкові місця?

- Думаю, за єврокубки боротимуться ті ж колективи, що і минулого року. В принципі, по розкладах нічого принципового не змінилося. Напевно, тільки в середині і внизу турнірної таблиці буде велика щільність, тому як явного аутсайдера чемпіонату, на мій погляд, ми не побачимо.

- Якими ви бачите перспективи наших клубів в єврокубках?

- Важко говорити про перспективи. Найважче, напевно, буде "Зорі". Тим більше, зараз ще й перший матч з "Фейєноордом" перенесли до Києва, а друга гра вже пройде в Голландії. У решти, я вважаю, суперники цілком прохідні. Я не можу сказати слабкі, але для рівня наших команд вони їм по зубам. Тому я сподіваюся, що в осінній частині єврокубків наших клубів буде як мінімум три.

- Яка нині ситуація у вашому конфлікті з "Говерлою"? Чи видно світло в кінці тунелю?

- Можна сказати, як у Жванецького: світло в кінці тунелю видно, та тільки тунель, собака, не закінчується. Поки ніяких зрушень немає. Я дуже засмучений навіть не поведінкою "Говерли", а наших футбольних органів. Я ні в якому разі не маю ніяких претензій ні до футболістів, ні до тренерському штабу "Говерли". У мене там залишилося багато друзів, і люди в Ужгороді дійсно люблять футбол і переживають за нього. Але є закони і їх потрібно виконувати. Якщо ж ти не хочеш їх виконувати, необхідно тоді хоча б тримати своє слово. Адже Нестор Шуфрич на зборах президентів клубів сказав, що для нього це справа честі погасити всі заборгованості. Однак поки слова розходяться з ділом.

Але як я вже сказав, більше мене засмучує поведінка наших футбольних органів. На моє останнє лист на ім'я президента Федерації і в профільний комітет взагалі ніяк не відреагували. Тобто їм зараз все одно. Так бути не може, тому в мене залишається право звернутися в УЄФА. Я не хочу кляузнічати, але ви повинні мене правильно зрозуміти: закон є закон. Якщо його порушувати в малих масштабах, то потім можна і у великих. Безкарність породжує вседозволеність.

- Ви, до речі, і про "Говерлі", і про "Карпатах" раніше дуже позитивно відгукуєтеся, і все-таки львівський клуб покинули.

- Це тренерська доля. В принципі я до цього був готовий з самого першого дня. Тому що є нюанси, про які мені не хотілося б говорити. Це справа клубу. Тренер, що приходить в клуб, повинен знати всі можливі розклади і бути готовий до відходу. І ці самі розклади я знав, тому не здивований. Звичайно, не зовсім приємно було, коли мене подякували за виконану роботу, а також за виконану і навіть перевиконану задачу, а через тиждень повідомили, що в клубі прийняли рішення розлучитися.

- Чи надходять вам зараз пропозиції? Чи готові ви працювати за кордоном або ж у вітчизняній Першої ліги?

- Зараз пропозицій немає, адже чемпіонат тільки розпочався. Тому й мені вони не надходили. Що стосується команди Першої ліги, то я погодився б, якщо колектив серйозний і ставить перед собою завдання виходу в Прем'єр-лігу. Реальну задачу. Можливо, це банальні слова, але повірте, їх скаже кожен тренер. Бо в іншому випадку працювати просто не цікаво. А коли є цілі і завдання, їх приємно виконувати.

- Ви відкрили в "Карпатах" футбольної України імена Підківки, Чачуа, Костевича. Чи може найближчим часом хтось ще з молоді львів'ян голосно заявити про себе?

- Є хлопці, але я б не хотів називати прізвища. Тому що у нас між відкриттям і закриттям молодих талантів проходить дуже мало часу. Є футболісти, які б, можливо, непогано виглядали, виходячи на заміну в основі "Карпат". Але це вже вирішувати новому тренерському штабу.

- Повернення Худоб'яка і Кожанова не зашкодить подальшому розвитку молодих гравців?

- Ні в якому разі. Думаю, що досвідчені гравці зможуть допомогти і дати поштовх вперед. З тих футболістів, які є - Муртаз Даушвілі, Андрій Гітченко, Олег Голодюк - перш за все, повинні бути лідерами на футбольному полі і за якими повинна тягнутися молодь. Для них найяскравішим прикладом повинен бути Гладкий, який своєю роботою довів, що він гідний виступати в кращій команді України.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: