Олександр Севідов: "Ми грали з добре навченими опонентами"

10 лютого 08:47
Переглядів: 270
Карпати севідов даушвілі

На першому закордонному етапі підготовки в Туреччині львів'яни перемогли у всіх шести спарингах. Коли кілька років тому біля керма команди перебував Павло Кучеров, таке вже мало місце, проте потім в офіційних матчах «зелено-білих» було не впізнати - вони ледве  уникли вильоту...

- Якщо відверто, то навіть і не пригадаю, чи вдавалося раніше очолюваним мною командам видавати такі переможні серії на зборах, - каже головний тренер «Карпат» Олександр Севідов. - Звичайно, для психологічної стійкості бажано не тільки успішно проводити спаринги, а й демонструвати характер, майстерність. Тоді і навесні в чемпіонаті буде простіше. І хоча офіційні поєдинки - це зовсім інший рівень, тому ж «Шахтарю» адже ніщо не заважає протягом багатьох років перемагати скрізь. До цього потрібно прагнути і «Карпатам».

- На січневому зборі в Туреччині «Карпати» чи не вперше за останній час не переглянули жодного новачка...

- Так, ми свідомо взяли на збір лише групу гравців з молодіжного складу - вихованців клубної академії та спортшколи. Це не моя примха, а кадрова політика керівництва клубу. І в цілому молодь виправдала надії, хоча їй ще складно конкурувати з основними виконавцями. Тому будемо вважати, що молоді хлопці поки тільки пройшли перевірку боєм.

- На даний момент ваша команда узаконила відносини тільки з одним новачком - Новотрясовим, добре відомим вам по спільній роботі в «Кримтеплиці». Більше нікого не буде?

- Артура ми взяли на перспективу. Незважаючи на те, що йому лише 21 рік, він багато пограв у першій лізі. Проте чи зможе Новотрясов претендувати на місце в «основі», можна буде сказати, лише коли він проведе в «Карпатах» як мінімум сезон.

- За якими критеріями ви добирали спаринг партнерів, і який з матчів вам найбільше вдався?

- Я ставив тільки одна умова: суперники мають бути з різних країн. У результаті ми грали з добре навченими опонентами, що сповідують різні стилі гри. З проведених поєдинків виділю протистояння з «Рухом», «Сплітом» і «Похангом».

- Хтось вас розчарував?

- Ні. Навіть тим гравцям, які проводили менше часу на полі, ми продовжуємо довіряти.

- За відсутності Андрія Ткачука капітанську пов'язку по черзі носили з півдюжини гравців...

- Це була моя ініціатива. Вольовим рішенням я призначав на цю посаду найдосвідченіших футболістів. Коли на лютневому зборі в Туреччині пройдуть вибори капітана, стане ясно, хто більше заслуговує бути ватажком колективу.  Залишається сподіватися, що в цих виборах візьмуть участь не лише футболісти, а й головний тренер.

- Підбиваючи підсумки осінньої частини сезону, ви сказали, що «Карпатам» не вистачає швидкісних гравців. Однак поповнення в команді, схоже, не передбачається.

- Нам нічого не залишається, як розраховувати на внутрішні резерви. Йдеться про футболістів з молодіжного складу. Звичайно, при бажанні недостатню мобільність можна нівелювати позамежної самовіддачею, тактичними заготовками... Однак нам би дуже знадобилася хоча б пара виконавців рівня Сергія Зеньова.

- Ви знаєте, що за останніми спарингами «Карпат» спостерігали розвідники з «Іллічівця» - вашого першого суперника у весняній частині сезону?

- Так, але й ми часу не втрачали, також побував на кількох матчах підопічних Миколи Павлова в Туреччині. У «Карпатах» і « Іллічівці» практично немає новачків, тому чимось здивувати один одного нам надзвичайно складно. Не думаю, що ситуація кардинально зміниться після лютневого збору...

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: