Олександр Севідов: "Навесні можемо не дорахуватися Зеньова"

20 січня 23:50
Переглядів: 303
Олександр Севідов

Продовжуємо інтерв'ю з головним тренером "Карпат":

– За цих півроку, поки ви в «Карпатах», уже вдалося створити команду?

– Вболівальники постійно жартують, мовляв, «скільки ж уже можна експериментувати!». Становлення команди – це тривалий процес у глобальному розумінні цього слова. Зараз не йдеться лише про підбір гравців. Футболістів нам вистачає! Ще ж не було такого, щоб не вистачило 18 людей внести до заявки! Команда з великої букви «К» – це коли футболісти хочуть іти на тренування, коли вони із задоволенням зустрічають будь-якого працівника клубу і при цьому посміхаються, а не переходять на іншу сторону вулиці. Саме в такому руслі я і намагаюся працювати.

– Чи працювали саме ви колись у такій команді з великої літери «К»?

– Я ще молодий тренер. Але дуже добре пригадую період роботи в донецькому «Металурзі», сезон 2002-2003. На мою думку, та команда була найсильніша за виконавцями за всю історію її існування. Тоді була взаємопідтримка в колективі. Мені як тренеру просто не потрібно було заважати хлопцям грати у футбол. І вони все зробили для того, щоб зайняти третє місце чемпіонату України.

– Прийдешні зимові збори фактично стануть для вас першими повноцінними. Пояснюю, чому так думаю: влітку на зборах ви працювали у досить невизначених умовах – багато дублерів, ледь не щоденні поповнення складу тощо. Особливі надії на майбутні збори покладаєте?

– Думаю, що кардинально нічого не зміниться. Зараз команда на заїзді. Футболісти навіть жартують, питають, для чого це. «Щоб здружилися»! Тому сподіваюсь, що тривалі збори, яких попереду два, і обидва в Туреччині, будуть продуктивними. Ми зіграємо 11 спарингів – стільки ж матчів, скільки маємо зіграти у весняній частині чемпіонату. Дуже хочеться закріпити осінній успіх, підтягнути до основи молодих хлопців. Запланували на зборах так багато матчів для того, щоб юні футболісти трохи пограли, щоб вони позмагалися з іншими «школами футболу». Довше, ніж тайм, ніхто не бігатиме. А 45 хвилин для сучасного футболіста – це зовсім нічого.

– Яка зараз атмосфера у команді?

– Завжди важко... Хоча ні, не так! Навпаки: легко себе оцінювати добре, а ось сприймати критику важко. Або, як я завжди повторюю хлопцям: «Найважче у житті – це самокритика». Тому сподіваюсь, що атмосфера хороша, і команда розуміє, чого я від неї вимагаю.

– А кого з футболістів ви вважаєте моральним лідером своєї команди?

– Один із лідерів – Саша Гладкий. Це найбільш титулований гравець нашої команди – чемпіон України, володар Кубка країни, Кубка УЄФА. Младен Бартулович... Безумовно! Олег Голодюк. Андрій Гітченко – це найбільш віковий нині футболіст. Не старий, а найбільш старший! Сергій Зеньов, хоч він і так званий «тихушник», естонець російського походження, але він вже заслужив авторитет у колективі, користується попитом на трансферному ринку. І це один із тих футболістів, кого весною ми можемо не дорахуватися...

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: