Олександр Севідов: "У нас десять молодих гравців"

21 січня 10:50
Переглядів: 306
севідов

Продовження інтерв'ю Олександра Севідова

– А хто ще може піти з команди?

– Наші гравці взагалі користуються попитом. Некоректно мені зараз говорити про конкретні прізвища, бо не хочу нікого ображати. Якщо запитаєте, чи підсилюватимемося ми кимось – вкотре відповім: при виборі гравця на конкретну позицію завжди віддаватиметься перевага клубному вихованцеві. Якщо власні гравці «не дотягують» – ми беремо молодого футболіста. Як приклад – Новотрясов, теж, до речі, українець. І якщо нам запропонують хорошого, молодого легіонера – який подає надії, то ми ще подумаємо над тим, чи брати його, чи ні.

– Зараз можна почути багато думок про те, мовляв, «Карпати» могли б підсилитися кимось із «Арсенала», що зник...

– Наприклад, ким?

– Той самий Аржанов, що перебрався у «Чорноморець».

– 29 років! Йому виповниться. Якісний гравець, не сперечаюсь. Але йому 29 років.

– Але ж у «Карпат» ще донедавна був Самсон Ґодвін...

– Скільки Самсонові років? 30. Скільки років він у «Карпатах»? Більше десяти. Ось і відповідь. Єдиний віковий гравець у нашій команді – це Андрій Гіченко. Але ми його запрошували, коли «Карпати» були в дуже складній ситуації. І ніскілечки зараз не шкодуємо про те, що Андрій в команді! Він такий собі своєрідний стабілізатор в команді. Має високий авторитет, спокійний, виконавчий. Так, є одна проблема – він мало грає, та ще й у такому віці. Прекрасно його розумію. Та Гітченко з честю виходить з цієї ситуації і часто виборює собі місце у складі. Ось так... Ми підрахували, що в «Карпатах» десять гравців віком менше 23 років. Це дуже багато!

– У зв’язку з цим не виникає два табори – досвідчених і молодих?

– Зараз уже не ті часи. Раніше було. Тепер – ні. Бувають хіба матчі молоді проти «стариків». Головне, щоб це відбувалося у дружній атмосфері. Я завжди повторюю, що футболістам на тренуваннях нічого ділити. Всі вони гравці однієї команди. Виходьте і показуйте спортивну злість у боротьбі із суперниками!

– Перспективи Гітченка у команді зрозумілі. А яке ж майбутнє Ігоря Тищенка, який просто зник, якщо висловлюватися жаргоном, «із футбольних радарів»?

– Я дуже не люблю, коли футболісти починають у пресі висловлювати те, чого не варто знати громадськості. Ось і я в жодному інтерв’ю не говорив за своїх підопічних погано. Хоча були ще ті екземпляри! До чого я веду: не можу нічого поганого сказати про Ігоря Тищенка. Навпаки, він виконавець із величезним бажанням. Але банально – є хлопці, сильніші за нього. Можливо, просто Тищенко слабше виглядає саме у нашій команді, а в іншій стане лідером.

– Тобто варто чекати трансферів?

– Я зазвичай є ініціатором оренд. Інколи футболістові корисно отримати новий виклик, поштовх. Ось Ігор Озарків, можливо, перейде в «Олександрію». Хтозна, може, стане там лідером, виведе команду до Прем’єр-ліги, а ми його тоді повернемо. До цього ж клубу, сподіваюся, перейде і Микола Жовтюк – йому необхідно мати можливість грати, тоді як зараз у нас є центральні захисники, які не дають мені приводу сумніватися в їх майстерності.

– До речі, знову згадалося літнє міжсезоння. Ви переїхали з Ужгорода до Львова і до «Карпат» чомусь не переїхав жоден футболіст із «Говерли». Як так сталося?

– Не бачу нічого дивного! Там було достатньо хороших футболістів. Але багато факторів перешкоджають – національність, контракти тощо. Як на мене, відсутність колишніх гравців «Говерли» у «Карпатах» – це не біда. У практиці деяких тренерів існує така тенденція – приходить менеджер, і з ним його команда. У мене такого принципу немає.

– Пригадую, як ви хотіли запросити у «Карпати» Володимира Прийомова, але він віддав перевагу «Чорноморцеві». Зараз спробуєте знову його підписати, адже він став вільним агентом?

– Тоді Володя обрав своє рідне місто – там у нього сім’я двоє дітей. Що буде зараз? Не знаю. Існують деякі футболісти... Я зараз не маю на увазі конкретно Прийомова. Але є такі гравці, апетити яких ми не здатні задовольнити. Тому що в «Карпатах» існують певні принципи, про які вже не одноразово йшлося. І ви побачите, як дуже скоро більшість клубів повторюватиме за нами свою трансферну політику.

– Тобто «Карпати» зіграли на випередження?

– Це, скоріше за все, наш президент раніше за всіх зрозумів, що по-іншому бути не може, коли зарплати не відповідають рівню футболіста. Ось і все. Арифметика проста.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: