Олександр Севідов: "В "Карпати" потрібно запросити футболістів "Барселони"

24 вересня 07:16
Переглядів: 440
севідов

Екс-тренер "Карпат" Олександр Севідов розповів чи Можна побудувати команду, як хоче Димінський, коли 80% футболістів українці, вихованці клубу.

- Усі хочуть, щоб його команда грала, як «Барселона». Але щоб «Карпати» грали, як «Барселона», в «Карпати» потрібно запросити футболістів «Барселони», її вихованців. У нас інші напрямки, інші пріоритети. Я не знаю таких клубів, де грало б 80% своїх вихованців. Всі приводять в приклад «Атлетик Більбао», але цей клуб шукає своїх футболістів. Там єдиний критерій - баски, за національною ознакою. Але не обов'язково, щоб ці футболісти закінчили школу «Атлетика». 

Прийнято вважати, що «Аякс» грав за схемою 4-3-3. Уже давно забули про 4-3-3, а от ми вважаємо, що «Аякс» грає за цією схемою. Дуже важко, щоб у команді було 80% своїх вихованців. Всі хочуть до цього прагнути. Хіба донецький «Шахтар» не хоче, щоб у нього грало 80% вихованців? Навіщо тоді академію утримувати? Або президент київського «Динамо» не хоче, щоб його вихованці грали в столичному клубі? Звичайно, хоче. Але на даний момент утопічно вважати, що це можливо. У нас був приклад, українська команда «Оболонь», зараз вона у Другій лізі.

Це ми можемо гіпотетично говорити, що могло б бути, що хочуть у Львові за ознакою патріотизму створити команду зі своїх хлопців. Та у Львові два львівських футболіста, два в «Карпатах»! Я вже говорив про те, що я для себе вирішив не говорити того, чого не можу зробити. Куратор дитячо-юнацького футболу львівських «Карпат» Юрій Михайлович Дячук-Ставицький каже: «У нас наймолодша команда». В останньому турі один Мірошниченко 1994 року, і той з Кривого Рогу. Костевич, Голодюк ваші вихованці, але молодими їх назвати вже язик не повернеться. Саша Ільющенков з Тернополя. Я це говорю не для того, щоб когось зачепити і не для того, щоб подумали, що Севідов навздогін щось говорить. Але якщо ти озвучуєш, то роби. А якщо ти не робиш, то навіщо озвучуєш?

Я наведу такий приклад. Ми в минулому чемпіонаті сіли з помічниками і прикинули, скільки грає вихованців. У нас дві провідні школи. Київське «Динамо» і донецький «Шахтар» - це два гранди українського футболу. Це дві кращі академії в країні, які мають можливість запросити до себе футболіста з будь-якого регіону України. Я не буду говорити за київське «Динамо», не тому, що вони погані. Олександр Іщенко якось пройшовся по мені в інтерв'ю: «Севідов багато хвалить «Шахтар», Севідов його вважає примою українського футболу». Я і зараз можу сказати, що прима українського футболу - це «Шахтар». Раніше було київське «Динамо». Коли «Динамо» стане чемпіоном, я перший скажу: «Знову повернувся український гранд». Це великий клуб, і я завжди говорив, що київське «Динамо» - це великий клуб. Зараз у нас два великих клуби - «Динамо» і «Шахтар». Тому ми беремо ці клуби за приклад. Я не буду зараз говорити, скільки грає вихованців київського «Динамо». Я скажу, що ми порахували: в минулому чемпіонаті близько п'ятдесяти випускників Академії донецького «Шахтаря» грало в Прем'єр-лізі України. Це шикарний показник. Тому говорити про те, що школи не працюють, не можна. Юрій Михайлович каже, що у нас найкраща школа в світі, що у нас стільки збірників... Знайдіть мені футболістів-випускників львівських «Карпат», хто грає в Прем'єр-лізі.
 
 Знайшли. Постранський. З наймолодших Фещук опинився. Але Фещук, який випускався ще при Радянському Союзі. Їх усіх 3-4 людини. Молодше 25-ти років, крім «Карпат», ніхто ніде не грає. Я не хочу когось принизити. Це говорить про те, що нам потрібно працювати краще для того, щоб наші футболісти могли рости і грати в Прем'єр-лізі. По-іншому не вийде.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: