Олександр Шевченко: "Львів-Янтарочка" буде на високому рівні"

07 серпня 09:53
Переглядів: 140
Шевченко

Після дебютного поєдинку ФК «Львів-Янтарочка» у Вищій лізі України зі «Злагодою-Дніпро-1» голова Федерації футболу Львівської області розповів в інтерв’ю телевізійній програмі «Реальний футбол» про розвиток жіночого футболу на Львівщині.

– Олександре Яковичу, вітаємо Вас зі ще одним удалим розвитком нового напрямку футболу на Львівщині – жіночого. Це одна зі стратегій обласної федерації?
– Дякую! Обласна федерація підтримує все, що пов’язано з футболом. Сьогодні жіночий футбол іще не надто розвинутий в Україні. У Львівській області в Першій лізі виступала «Янтарочка» з Новояворівська, жіноча команда «Карпат» також зайшла в Першу лігу. ФК «Львів» узяв на себе відповідальність, створив, підтримав нову команду ФК «Львів-Янтарочка», яка грає у Вищій лізі і досягатиме нових результатів.

– Можливо, така ідея з’явилася після фіналу Ліги чемпіонів серед жіночих команд у Києві, або ж після вдалого виступу національної жіночої збірної України в матчі проти Швеції на «Арені Львів»?
– Насправді така ідея з’явилася раніше. Коли мене обирали головою Федерації футболу Львівської області, голова Комітету жіночого футболу ФФЛ Мирослав Дорош запитав мене, чи будемо розвивати жіночий футбол. Моя донька непрофесійно грає у футбол, дуже любить футбол. Напевно, гени далися взнаки. Звичайно, коли з’явилася можливість розвитку жіночого футболу, ми залучили всі сили, щоби воно запрацювало. І сьогодні маємо ФК «Львів-Янтарочку» у Вищій лізі України.

– Чого можна очікувати від цієї команди?
– ФК «Львів-Янтарочка» буде на високому рівні в Україні. Поясню чому. По-перше, ФК «Львів» узяв на себе підтримку дівочої і дорослої команд «Янтарочки». По-друге, у клуб запросили бразильських легіонерок. По-третє, ведуться перемовини щодо залучення в ФК «Львів-Янтарочку» гравчинь збірної України.

– Вболівальники звикли, що сьогодні в Україні, крім харківського «Житлобуду», немає гідних жіночих команд. Вочевидь, тепер ситуація зміниться?
– Федерація футболу Львівської області творить новий футбол. Наразі маємо два професійні чоловічі клуби в українській Прем’єр-лізі й один – у Першій лізі. А тепер іще розвиватимемо жіночий футбол. Але не забуваймо при цьому про дитячий, який є фундаментом футболу загалом. Хочемо показати на прикладі Львівщини, як повинен розвиватися футбол в Україні.
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: