Олександр Стефанків: "Можливо, вдасться залучити інших спонсорів і тоді будемо підсилювати команду"

11 липня 21:39
Переглядів: 441
Стефанків

Розмова з Олександром Стефанківим, президентом СК «Енергія»

Львівську футзальну «Енергію» очолив Максим Павленко. Він буде граючим тренером «зелено-білих». Наступного тижня його представлять команді. Максимові Павленку буде доволі складно. Більшість досвідчених гравців «Енергії», через зменшення бюджету клубу, отримала статус вільних агентів. Уже відомо, що Дмитро Бондар і Євген Рогачов захищатимуть кольори харківського «Локомотива». Олександр Бондар і Сергій Коваль можуть продовжити свою кар’єру в Польщі Детальніше про ситуа­цію в «Енергії» розповів президент клубу Олександр Стефанків.

— Олександре Миколайовичу, чому саме Максима Павленка призначили наставником «зелено-білих»?

— Максим Павленко давно є помічником головного тренера. Минулого сезону він допомагав Олександрові Косенку, а раніше Станіславові Гончаренку. Максим — досвідчений гравець, добре знає, що потрібно команді, як налагодити роботу, тренувальний процес. Для нас це не був складний вибір, гірше було б, якби Павленко відмовився.

— Уже погоджено всі деталі?

— Контракт ще не підписано, але ми досягнули принципової домовленості: 15 липня приступаємо до роботи, тоді ж представимо його команді.

— На кого з досвідчених гравців може розраховувати Павленко?

— Львівські вихованці залишаться: на воротах стоятимуть Кардаш та Пітуля, із польових гравців залишилися Кузь і Струк. Також зі складу минулого сезону залишаться молоді виконавці — брати Грицини, Мазур. Отож є на кого опиратися. Від наших легіонерів (вочевидь, ідеться про гравців з інших міст України. — «Газета») ми змушені відмовитися.

— Бюджет в «Енергії» зменшився?

— Так, цього року.

— З чим це пов’язано?

— Із рішенням нашого головного спонсора — «Львівобленерго». Ми не можемо впливати на це.

— Легіонерам надали статус вільних агентів чи продаватимете їх?

— Вони мають статус вільних агентів. Узимку ми їх попросили потерпіти, дограти сезон, а влітку з ними полюбовно розірвали контракти.

— Отож, в українській футзальній Екстра-лізі буде один фаворит, а не кілька таких команд, як у попередніх сезонах?

— Так, на сьогодні склалася така ситуація, що «Локомотив» буде явним фаворитом Екстра-ліги. Але нічого страшного: попереду зимове трансферне вікно, під час якого команди можуть підсилитися, й у плей-оф може розгорітися цікава боротьба. Не бачу особ­ливої біди в тому, що наразі є один фаворит.

— Сподіваєтеся, що 2015 року фінансування поліпшиться?

— Навіть якщо воно залишиться на такому ж рівні, можна буде про щось говорити. Звісно, завжди сподіваюся на краще, але зараз не маю більше інформації. Можливо, вдасться залучити інших спонсорів, і тоді ми будемо підсилювати команду.

— Скільки команд буде в Екстра-лізі наступного сезону?

— 12, а може, й більше. Чемпіонат відбуватиметься у три етапи. На першому — учасників поділять на зони: західну та східну. Потім по чотири найкращі команди проходять у наступний раунд турніру й проводитимуть очні поєдинки. І останній етап — плей-оф, у якому четверта команда гратиме з першою, а друга з третьою.

— Старожили елітного дивізіону «Єнакієвець» та луганська ЛТК гратимуть наступного сезону?

— З участю «Єнакієвця» дуже великі проблеми, ймовірно, він не братиме участі наступного сезону. ЛТК хоче грати, але, де «телефоністи» проводитимуть підготовку та домашні матчі, наразі не відомо. Схоже, що перший етап вони проведуть на виїзді.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: