Олександр УСИК обирає між професіональним рингом та лігою Всесвітньої серії боксу

13 жовтня 20:51
Переглядів: 326
usyk

Cам боксер наразі не підтверджує і не спростовує цю інформацію. Тим не менше «Газеті» з достовірних джерел стало відомо, що переможець Олімпіади таки дав попередню згоду виступати у Всесвітньої серії боксу (ВСБ).

Змагання ВСБ проводять під егідою Міжнародної федерації (AIBA). Учасникам цього турніру, на відміну від боксерів-професіоналів, дорогу на змагання аматорів не закрито. А тому вони можуть виступати на чемпіонатах Європи та світу й Олімпіаді.

Турнір ВСБ проводитимуть третій рік поспіль. Донедавна українські боксери виступали за іноземні клуби. У цьому сезоні Україну представлятиме окрема команда. Уже навіть відбулося жеребкування турніру. В нашій підгрупі з українцями конкуруватимуть боксери з Казахстану, Німеччини та США. Перша зустріч відбудеться 16 листопада в Україні.

Наша команда фактично сформована. Тривають переговори з тренером. Це буде український фахівець. Виступати у ВСБ погодилося троє учасників Олімпійських ігор у Лондоні. Крім О. Усика, попередню згоду представляти Україну у ВСБ дали Олександр Гвоздик та Євген Хитров. «Не готовий відповісти на запитання про своє майбутнє. Наразі я не визначився. Можливо, виступатиму у ВСБ, а може, перейду в професіонали. Невдовзі усе проясниться», — заявив у розмові з журналістом «Газети» Олександр Усик.  

Також досі не визначився зі своїм майбутнім і дворазовий олімпійський чемпіон Василь Ломаченко. Він не­одноразово заявляв, що прагне співпрацювати з якимсь американським промоутером, оскільки за океаном індустрія професіонального боксу розвинута найкраще. Процес вибору, як бачимо, затягується.    

До слова, наступ AIBA на професіональний бокс триває. Чиновники з міжнародної федерації хочуть відкусити якомога більший шматок пирога професіоналів. Задля цього вони спершу створили ВСБ, а наступного року стартує ще один турнір, правила якого буде ще більше наближено до тих, за якими проводять бої профі. Зок­рема, формула поєдинків передбачатиме 8, 10 і 12 раундів. На боксерах, звісно, не буде ні захисних шоломів, ані майок.   

Тим часом 26 жовтня відбудеться чемпіонат України з боксу. На цих змаганнях головний тренер національної збірної України Дмитро Сосновський розпочне відбір у свою команду. За словами наставника, збірна потребує оновлення. Учасники Олімпіади в Лондоні, схоже, пропустять цей турнір. «Нині постає нагальне питання відбору та формування нової команди, — заявив «Газеті» Дмитро Дмитрович. — Попередня команда виграла все, що можливо. Задля цього хлопці важко працювали впродовж двох олімпійських циклів. Тому тепер не варто ставити питання про участь когось із них у чемпіонаті України: вони мають законне право відпочити, подумати і вирішити свою майбутню долю. Після Олімпіади не намагався їх змусити відповісти мені, чи залишаться в аматорському боксі. Сказав, щоб не поспішали, я поставлюся з повагою та розумінням до будь-якого їхнього рішення. А подумати хлопцям справді є над чим».

За словами Дмитра Сосновського, оновлена збірна покаже свої найкращі результати не на Іграх 2016 року в Бразилії, а на наступній Олімпіаді. «Подивіться, в Пекіні ми вибороли тільки дві медалі, а в Лондоні — п’ять. Причому склад команди фактично був тим самим. Це є свідченням того, що для підготовки боксерів потрібні два олімпійські цикли. Нині буде відбір, а потім — формування команди. Процес копіткий. Інколи буває, що дехто себе добре проявляє в Україні, а на міжнародній арені виступає не так вдало. Тому на формування збірної потрібен час», — переконує головний тренер національної збірної України з боксу.  

Великі міжнародні старти в боксі проводитимуть уже наступного року. Перший із них — травневий чемпіонат Європи з боксу в Мінську. А у вересні в Казахстані заплановано проведення чемпіонату світу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: