Олександр Єфремов: "Потрібно знизити вимоги до клубів, а не виганяти"

12 червня 08:58
Переглядів: 605
Олександр Єфремов

Колишній генеральний директор Прем’єр-ліги, а тепер директор "Карпат" з питань співпраці з органами влади та спортивними організаціями Олександр Єфремов розповів про непросту ситуацію в українському футболі.

- Що робити в цій ситуації, коли не вдається набрати 16 клубів для Прем’єр-ліги?

- Переконаний, Прем’єр-ліга та ФФУ повинні наполягати на тому, що кримські клуби є українськими. Навіть якщо не вдасться вирішити це питання до початку чемпіонату, а я думаю, що не вдасться, все одно ці клуби повинні вважатися українськими. А стосовно нашого чемпіонату, то потрібно не менше 16-ти клубів.

- А де їх взяти?

- Найперше, потрібно знизити вимоги до клубів. Дехто киває в бік "Волині", "Карпат" та "Говерли", мовляв, у них є борги. Так давайте виженемо із Прем’єр-ліги, скажімо, "Карпати". Вихованці "зелено-білих" грають у збірних різних вікових категорій. Тож, клубна система працює, а їм кажуть ми вас виженемо… Так, є борги, але давайте правильно ставити питання, робити реструктуризацію, а не виганяти. Тим паче, що донецькі "Олімпік" та "Металург" взагалі на іграх людей не збирають, приходять рідні та близькі і все. А "Карпати", "Волинь" і "Говерла" є самобутніми колективами, на ці команди ходить багато людей. І йдеться про Західну Україну, де найбільш безпечно в країні.

- Але в цих клубів є заборгованість і якщо ФФУ не реагуватиме, то можемо дочекатися санкцій УЄФА.

- У "Волині" поточна заборгованість, в "Карпат" перед колишніми працівниками клубу. Але ж львів’яни шукають шляхи, не треба сокирою рубати, потрібно підтримати. Та ж УЄФА повинна із розумінням поставитися до ситуації. Все одно борги потрібно сплатити, якщо людина виграла суд в Лозанні, то від цього рішення нікуди не дінешся.

- Є шанс, що кримські клуби в наступному сезоні гратимуть в нашому чемпіонаті?

- Не думаю, що так буде. На це потрібно сильна воля Кремля, Києва. Не думаю, що так станеться. Все йде до того, що кримські клуби пропустять один сезон.

- Тоді навіть якщо за борги не позбавлять ліцензії згадані клуби, то без кримчан у нас не набереться 16 команд для Прем’єр-ліги. Із першого дивізіону тільки "Олімпік" готовий стартувати в еліті.

- Ну як не набереться… Потрібно пропонувати іншим клубам. Можливо, "Полтава" чи "Суми" захочуть в еліту.

- Тоді знову буде ризик повторення ситуації останніх двох сезонів, коли до фінішу доходили не усі клуби…

- Усе може бути. Головне побоювання клубів першої ліги – це те, що їм складно брати високооплачуваних виконавців. Але рівень зарплат падає, тому буде багато вільних гравців із помірним фінансовим апетитом. Усі, крім грандів, знижують зарплати футболістам. І ще не відомо, що буде далі.

- Зважаючи на усі обставини, як гадаєте, скільки буде команд в Прем’єр-лізі у наступному сезоні? 16-ть набереться?

- Скоріш за все, буде менше 16-ти команд. Але мені б хотілося, щоби їх було саме 16-ть. Думаю, мене багато людей у цьому підтримує – як уболівальників, так і фахівців.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: