Олександру Ракитському – 69!

01 липня 21:45
Переглядів: 374
Ракитський

Сьогодні, у перший день другої половини року, свій 69-ий день народження зустрічає Олександр Ракитський, один з найкращих воротарів у історії «Карпат».

Олександр Ракитський народився 1-го липня 1946 року в Москві. Ази воротарського мистецтва пізнавав у місцевому «Динамо», в основному складі якого дебютував у 18-річному віці, 3-го листопада 1964 року, в матчі з кишинівською «Молдовою». Але на його долю випало бути дублером видатного воротаря Лева Яшина, якого й до нині в світі вважають найкращим кіпером усіх часів та народів. Тож загалом за «біло-блакитних» Білокаменної упродовж п’яти сезонів Ракитський зіграв лише 61 матч в чемпіонаті та два в Кубку СРСР і пропустив в них більше 42 голи. У сезоні 1965 отримав приз кращому дебютанту сезону, а в 1966 разом з партнерами виграв Кубок СРСР. 

В 1969 році перейшов у ленінградське «Динамо», а через два роки став гравцем московського «Торпедо». Втім, закріпитися в основному складі команди, яка представляла знаменитий завод імені Ліхачова, йому не вдалося – за три роки перебування в складі «Торпедо» Олександр провів лише 12 матчів чемпіонату СРСР, в яких пропустив 19 голів. 

По завершенні сезону 1973 року Ракитський прийняв пропозицію «Карпат» і перебрався до Львова. У складі «зелено-білих» дебютував 21-го квітня 1974 року в матчі проти кишинівського «Ністру». Загалом за чотири сезони виступів за нашу команду Олександр Ракитський, ставши основним воротарем, у чемпіонатах СРСР зіграв 82 матчі, в яких пропустив 86 голів. У рамці воріт він відзначався спокійною манерою гри, володів добре поставленою воротарською технікою, від природи мав блискучу реакцію, вмів керувати діями захисту. Тож коли Ракитський стояв у воротах «Карпат», всі гравці команди були спокійні за свій тил, а захисники не боялися підключатися до атакувальних дій. 

Завершив свою кар’єру Олександр Ракитський у 1978 році, в складі московської команди «Красная Прєсня». Після закінчення виступів працював тренером воротарів в основній і дублюючій командах двох московських клубів – «Торпедо» і «Локомотив». Також має тренерський досвід роботи із збірною Бурунді та чемпіоном цієї країни «Інтер-Стар», з якими працював у 1993–1996 роках.

Тож колишні партнери-карпатівці, тренерський штаб і гравці нинішнього складу, а також багаточисельна армія вболівальників «зелено-білих» разом з керівництвом та усім колективом ФК «Карпати» вітають Олександра Павловича з уродинами і щиро бажають йому міцного здоров’я, родинного затишку та щастя, матеріального достатку та успіхів у всіх життєвих справах.

Многая літа, пане Олександре!

ДОВІДКА

РАКИТСЬКИЙ Олександр Павлович

  • Народився 1-го липня 1946 року у Москві. Вихованець московського «Динамо». Амплуа – воротар. Зріст – 180 см, вага – 73 кг.
  • Кар’єра в «Карпатах»: 1974 – 1977 рр. Дебютував 21-го квітня 1974 року у матчі проти кишинівського «Ністру». А всього в чемпіонатах України зіграв за «Карпати» 82 матчі, пропустив 86 голів.
  • Окрім «Карпат» грав за команди: «Динамо» (Москва) – 1964 / 1968 рр., 61 матч (–55); «Динамо» (Ленінград) – 1969 /1970 рр., 61 матч (–41); «Торпедо» (Москва) – 1971 / 1973 рр., 12 матчів (–19); «Красная Пресня» (Москва).
  • Майстер спорту Радянчького Союзу (1967 р.).
  • Закінчив факультет заочного навчання Московського державного інституту фізичної культури.
  • Нині мешкає у Москві. Пенсіонер.
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: