Олексій Сучков: "Налєпа був душею "Карпат"

16 липня 14:26
Переглядів: 123
Аляксєй Сучков

«Аньямке тримався відсторонено, а Налєпа був душею команди»

— Тодішні «Карпати» — це суміш легіонерів і місцевих футболістів. Поляк Налєпа, молдованин Ковальчук, нігерійці Годвін і Аньямке, словенець Тігань, балканці Мікуліч, Янічевіч, Шиміч уживалися в одному колективі без проблем?

— Проблем не виникало. Узяти, наприклад, Сергія Ковальчука. Поп­ри свій юний вік, він був лідером команди. Можливо, трохи відсторонено тримався Едвард Аньямке. Мацей Налєпа — душа команди. Звичайно, місцеві хлопці трохи косо дивилися на приїжджих, але це нормально. Шкода, що результат був далеко не найкращим.

— Африканська преса доволі цікаво висвітлила період перебування Аньямке в Україні. Мовляв, через колір шкіри партнери ігнорували його, тож нігерієць відчував проблеми на расовому ґрунті…

— Для мене всі ці проблеми расизму надумані. У нас у колективі йому ніхто кривого слова не сказав. Я за те, щоб усі жили мирно й дружно, без конфліктів. А колір шкіри та національність — це далеко не ключові ознаки, на які потрібно звертати увагу.

— Свій перший гол за «Карпати» ви забили у ворота «Чорноморця». У пам’яті той епізод залишився?

— Дуже добре його пам’ятаю. Я зіграв на добиванні — лівою спрямував м’яч у верхній ближній кут. Емоції переповнювали — скинув футболку й побіг на трибуни.

— До життя в Україні звикали довго?

— Навпаки. Коли вирушав у Львів, то мені часто казали: «Куди ти їдеш?». Я б із задоволенням залишився у Львові назавжди.

— Лідером тодішніх «Карпат» був Сергій Мізін?

— Так, його можна назвати представником «старої гвардії». Його роль — неоціненна. Він допомагав молодим хлопцям, був проміжною ланкою між тренерським штабом і футболістами. Принаймні, мене він навчив багатьом важливим речам.

— Ваш партнер, словенець Сенад Тігань, одверто заявив, що футбол — це його робота, а в Україну він приїхав заробляти гроші. На тренуваннях Тігань викладався на рівні з усіма?

— Не пригадую, щоби він хит­рував чи поводився неправильно. Нічого особливого. Інша справа, що перед тим, як футболіст підписує контракт із командою, він повинен проходити певне тестування — що це за людина, який у неї характер, як вона поводиться в колективі… Тоді можна уникнути проблем із мотивацією футболістів і напруженими стосунками у команді.

— Після поразки в Кубку армянському «Титану» Іван Голац остаточно попрощався зі Львовом. Його відставку вважаєте логічною?

— На такі матчі варто делегувати резервістів. Основний склад не налаштувався, як слід, і ми попрощалися й з Кубком, і з тренером. До мене Голац ставився дуже добре, тож і моє ставлення до нього було дзеркальним. Питання відставки вирішував президент. Щодо мого бачення, то я би дав тренеру шанс.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: