Олексій Жуковін:"У переговорах з "Карпатами" по "Арені-Львів" є певні нюанси"

21 серпня 20:21
Переглядів: 355
arena-lviv

Директор Арени Львів в ексклюзивному інтерв'ю Football.ua розповів про майбутнє стадіону, стратегії його розвитку і прокоментував ситуацію зі скандальним сюжетом у програмі Профутбол. Чемпіонат Європи, який цього року проходив в Україні, подарував нашій країні кілька класних суперсучасних стадіонів, і нехай не всі прийняли безпосередню участь у єврофорумі, але кожен з них згодився  українській команді. На Донбас Арені грає Шахтар, на НСК Олімпійський - київське Динамо, на Дніпро Арені - Дніпро, на Металісті - Металіст, на Чорноморці - Чорноморець. І тільки Арену Львів поки обходять матчі УПЛ. карпати, зігравши на цьому стадіоні пару матчів, заявили про його нефартовості і повернулися на свою "Україну", Говерла провела один гру з Шахтарем - ось і всі матчі на цьому, без сумніву, чудовому стадіоні.   Все ж, маючи в своєму місті такий стадіон-красень, було б дивно, якби керівництво Карпат не виявила бажання грати саме на ньому, а не на старенькій "Україні". Переговори зараз у самому розпалі. Про те, які шанси львів'ян зіграти на Арені Львів в найближчому майбутньому, і про стратегію розвитку в принципі ми поспілкувалися з директором стадіону Олексієм Жуковіним.

- Олексій, Євро вже позаду, у спадок Львову дістався чудовий стадіон, який прийняв три матчі єврофоруму. Яке майбутнє стадіону, перспективи його розвитку? Не секрет, що зараз тривають активні переговори з львівськими Карпатами, які виявляють бажання грати тут ...  

- Арена Львів - це в першу чергу футбольний стадіон, і можна довго говорити про різні нефутбольних заходах, але всі чудово розуміють, що тут повинен панувати футбол. З цього ми і виходимо у своїй діяльності. Моя першорядне завдання знайти для стадіону футбольного клієнта.  

- Якщо з Карпатами не вийде підписати договір, як бути тоді?

- Є ще варіант з місцевим регбійний клуб Сокіл. Але підкреслю, пріоритетним клієнтом є футбольний клуб. Якщо ж переговори зайдуть у глухий кут, то ми ініціюємо переговорний процес з Соколом.

- Але Ви ж розумієте, що регбі - це не настільки популярний вид спорту, як футбол?

- Природно, наша команда, розуміє, що регбі - це трохи незвичайний вид спорту не тільки для Львова, а й для України в цілому, але при цьому ми знаємо, як його можна "розкрутити" і зробити прибутковим. Додам ще, що регбійні матчі бувають значно яскравіше, видовищнішим, ніж деякі футбольні.

- Наскільки складно йдуть переговори з Карпатами, і які шанси, що невдовзі команда гратиме на Арені Львів?

- Зараз все залежить від самих Карпат. Для них, безумовно, краще було б грати саме у нас, тому що можливостей заробляти гроші, граючи на Арені Львів набагато більше, ніж на "Україні".

- На цьому моменті, якщо можна, більш докладно.  

- Ну, по-перше, це, звичайно, квиткова і абонементна програми, скайбокси, різні рекламні можливості. Тобто набір якихось стандартних для Європи речей, які на тій же "Україні" недоступні.  

- У чому ж проблема на даний момент, чому переговори все ще тривають?  

- Я б не хотів вникати в усі тонкощі переговорного процесу. Скажімо так, там є свої нюанси.

- І все ж уболівальників цікавлять хоча б приблизні терміни закінчення переговорів ...  

- Не можу вам сказати щось конкретне, оскільки поставлю всіх учасників переговорів у тимчасові рамки, а цього робити не хотілося б.  

- За умови, що Карпати не будуть регулярно грати в єврокубках, в чемпіонаті вони будуть проводити за рік матчів 15, може, трохи більше за рахунок кубка України. Чи нормальна це зайнятість для такого стадіону?

  - Повірте мені, якщо домовленість буде досягнута, то від цього виграють усі: і стадіон, і футбольний клуб. Адже коли існують довгострокові домовленості, то відкриваються додаткові можливості по маркетинговим партнерам, по збільшенню доходу від абонементної програми і так далі.  

- На багатьох стадіонах існує практика організації різних заходів, наприклад, концертів.  

- Відносно концертів, то тут ситуація така: завтра у нас на стадіоні парад духових оркестрів, називається "Фестиваль оркестрової українсько-патріотічної пісні"; 23 серпня фестиваль Godskitchen і дискотека ді-джея Armin van Buuren. Буде задіяний не тільки стадіон, але й прилеглі території. У вересні можливе проведення чемпіонату світу з важкої атлетики серед ветеранів. Це я називаю тільки великі заходи на найближчий час, не кажучи про різні конференції, банкети і так далі. Коротше кажучи, супутні заходи ми набрати в стані, але у стадіону повинен бути основний клієнт, і цим клієнтом ми хочемо бачити представника ігрового виду спорту.  

- Однією з істотних статей доходів подібних стадіонів за кордоном є діяльність різних навколофутбольних закладів: ресторани, парковки, якісь розважальні центри.  

- У розважальних центрах є сенс тоді, коли стадіон знаходиться ближче до транспортних шляхів, ніж наш. Недалеко від Арени Львів є торгово-розважальний центр King Cross і він, в принципі, покриває всі потреби. Що стосується паркувань, то на наших уже пройшов чемпіонат з дріфтингу, і зараз йде монтаж траси для щоденного функціонування дрифт-клубу. Також в планах у нас відкриття найбільшого у Львові автокінотеатру на парковці.

- Перед вами стоїть завдання вивести стадіон на самоокупність? За який термін це реально зробити?  

- Як таких термінів немає, але ми всі розуміємо, що стадіон потрібно якнайшвидше вивести на самоокупність.  

- Нещодавно в програмі Профутбол довелося спостерігати пригоди журналістів на Арені Львів. Погодьтеся, що ця ситуація виставила сам стадіон і його працівників не в кращому світлі. Як ви прокоментуєте цю ситуацію?  

- Будь-яка ситуація має дві сторони. Зрозуміло, така поведінка з боку працівників стадіону неприпустимо - це одна сторона медалі. З іншого боку, якщо футболіст отримує телевізійну акредитацію, але при цьому не має журналістського посвідчення, то без якихось додаткових листів, розпоряджень домовленостей потрапити на стадіон він не може.   Я б хотів якось пом'якшити цю ситуацію: визнаю, що така поведінка працівників стадіону - серйозний прорахунок, але, з іншого боку, ніхто не попереджав про цей сюжет, про футболіста, про те, що у нього не буде журналістського посвідчення. Якщо ви помітили, від інших журналістів не було жодних нарікань щодо заходу на стадіон, роботи на ньому, попадання на прес-конференцію.  

- А в чому була суть конфлікту? У програмі чітко показано сам конфлікт, а момент, коли він зароджується, упущений?  

- Я б не хотів розвивати цю тему. Питання серйозне, і в ньому треба розібратися глибоко. Скажу лише, що службове розслідування зараз йде, і на наступному тижні результати його будуть відомі.  

- У контексті цієї ситуації останнє питання: наскільки велика проблема підбору кадрів на стадіон такої категорії?  

- Тут швидше питання не підбору кадрів, а навчання. У нас стадіонів такого класу до недавнього часу не було взагалі, тому ніякого досвіду у рядового персоналу не було. Багато тренінгів було проведено напередодні Євро, і можу сказати, що наш стадіон відмінно впорався з цим турніром, отримавши позитивні оцінки УЄФА. Ці три матчі Євро допомогли всім нашим працівникам істотно вирости в професійному плані. Бажано, звичайно, щоб матчів подібного європейського рівня було якомога більше, тому як тренінги - це одне (хоча ми їх і проводимо регулярно), а реальні матчі еліт-рівня - це інше.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: