Олена "Hunter" Овчиннікова: "Індустрія жіночих змішаних єдиноборств в Україні - відсутня"

24 жовтня 11:46
Переглядів: 235
Лена "Hunter" Овчиннікова

У зв'язку зі стрімким розвитком жіночих змішаних бойових мистецтв по всьому світу, «Ринг» поспілкувався з українською спортсменкою, яка в 2010 році входила в десятку кращих бійців ММА у світовому рейтингу серед жінок своєї вагової категорії.

27-річна Олена Овчинникова народилася в Дніпропетровську, а нині живе і тренується у Львові. В розмові Олена оцінила індустрію змішаних єдиноборств в Україні, поділилася планами на майбутнє, а також висловила бажання потренуватися з головною зіркою жіночих ММА Рондою Роузі.

- Що спонукало тебе зайнятися змішаними єдиноборствами?
- Мої батьки завжди займалися спортом, я теж захоплювалася багатьма його видами (гімнастика, легка атлетика, плавання), а з 13 років почала займатися єдиноборствами. Паралельно поступила вчитися в фізкультурний коледж за спеціальністю «дзюдо». До ударній техніці, яка у мене вже була, додалася борцівська, і мені з часом запропонували займатися змішаними єдиноборствами. В 18 років відбувся мій перший бій. Мені сподобалося, і я до сих пір із задоволенням виступаю в ММА.

овчиннікова

- Чи слідкуєш ти за світовими тенденціями розвитку жіночих ММА? В останні роки вони стабільно набирають обертів, особливо в Північній Америці. Хотіла б звернути на себе увагу зарубіжних промоутерів?
- Мої промоутери займаються цим. За останні три роки я провела в США вже п'ять поєдинків за правилами К-1 і муай-тай. У липні цього року в Лос-Анджелесі я завоювала пояс чемпіонки світу з муай-тай за версією WBC (World Boxing Council) проти чинної володарки титулу. За останні пару років у нас було багато пропозицій від різних промоушенів - не тільки американських, а й азіатських, наприклад. Зараз ми знаходимося на стадії вибору кращих умов контракту.

- Як би ти оцінила індустрію жіночих змішаних бойових мистецтв в Україні?
- На жаль, індустрія жіночих змішаних єдиноборств в Україні взагалі відсутня, особливо порівняно з іншими країнами. Турніри майже не проводяться, а загальний рівень спортсменок ще не так на високому рівні, як наприклад, в Америці.

овчиннікова

- Ти тричі виступала в Індії. Там рівень опозиції вище, ніж в СНД?
- Рівень індійських суперників залишає бажати кращого, тому місцеві менеджери і запрошують іноземних спортсменів, які, як і індійські, змагаються між собою. Бої іноземців становили основну частину турнірів. Але організація спортивних подій завжди була на вищому рівні.

- Один з цих виступів (в Індії) був проти Джоан Калдервуд, яка через рік після бою з тобою виявилася в реаліті-шоу від UFC - «The Ultimate Fighter». Крім того, вона займає четверте місце в світі серед кращих бійців своїй ваговій категорії. Пам'ятаєш поєдинок проти неї? Що тоді пішло не так?
- Я добре пам'ятаю цей бій. На той момент я була в ролі фаворита і відчувала дуже сильний психологічний тиск. Доводилося роздавати багато передматчевих інтерв'ю для місцевого телебачення та газет. Це було дуже важко, оскільки я підійшла до бою не в кращій формі - Не повністю відновилася після важкої травми руки (перелом кістки). Але на вимогу індійських промоутерів ми мали виступити на турнірі. Все це відбилося на результаті бою. Я провела всі три раунди, проте програла по очках. Після цього вирішила все-таки взяти паузу у виступах до повного відновлення.

овчиннікова

- Враховуючи інтерес до жіночих ММА і їх більш високий рівень в Америці, ти будеш проходити кастинг на наступних шоу The Ultimate Fighter чи спробуєш звернути на себе увагу інших промоушенів (Invicta FC, Bellator MMA, One FC)?
- Цього року мені надійшла пропозиція від наших американських промоутерів спробувати себе на The Ultimate Fighter, але ми вирішили не робити цього в зв'язку з високою зайнятістю на інших турнірах і підготовкою до чемпіонського поєдинку по WBC, який є моїм найбільшим досягненням на даний момент. Як я вже говорила, є пропозиції від багатьох відомих ММА-організацій, так що ми можемо спокійно сконцентруватися на змішаних єдиноборствах. На жовтень-листопад нас запрошують в Лос-Анджелес для тренувань у залі, де тренується Ронда Роузі і ще кілька відомих спортсменів. Власник цього залу і тренер Роузі - наші хороші друзі.

- Твій останній бій в ММА відбувся в грудні минулого року. Коли збираєшся повернутися до виступів? Знаєш ім'я наступної суперниці?
- Мій наступний бій з ММА пройде в Сінгапурі. Суперницею повинна бути монгольська спортсменка з рекордом 8-1, а там вже, сподіваюся, визначимося і з подальшим рухом.

овчиннікова

- Як часто і де ти тренуєшся?
- Тренуюся зазвичай два рази на день, а якщо йде підготовка до турніру, то 2-3 рази. Багато що залежить від правил турніру: якщо бої по ММА, то більше уваги приділяємо техніці боротьби. В основному займаюся у своєму залі (СК «Юніон»), а боротьбу треную з дзюдоїстами і вільників.

- Ронда Роузі - головна зірка жіночих ММА. Стежиш за її виступами? Як ставишся до її особистості?
- Я дуже поважаю її як спортсменку. Завдяки їй жіночі ММА піднялися на дуже високий рівень і тепер серйозно розглядаються усіма промоутерами. Це дало великий поштовх до розвитку в цьому напрямку! Сподіваюся, під час наступного візиту в США буде можливість провести з Рондою пару тренувань, адже ми будемо тренуватися в одному залі.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: