Олена Підгрушна: "На дистанції було легше, ніж біля телевізора"

10 січня 09:16
Переглядів: 244
підгрушна

Прославлена українська біатлоністка Олена Підгрушна взяла паузу в кар'єрі після «золота» на Олімпіаді-2014 в Сочі. Зараз вона зосереджена на роботі в міністерстві спорту і готується стати мамою, після чого обіцяє повернутися в професійний спорт. 

- Ви вже досить тривалий час працюєте на своєму новому посту, щоб поглянути на спорт з іншого боку. Які перспективи українського спорту, на що нам сподіватися в найближчій перспективі?

- Звичайно, я не можу сказати, що найближчим часом видатки держави на спорт різко збільшаться. Але хочу віддати належне нашим спортсменам, які в таких важких умовах все ж демонструють високі результати. А ще багато спортсменів зараз беруть участь в бойових діях. Незважаючи на безліч проблем, спорт все ж виховує патріотизм в людях. Сподіваюся, ця важлива роль спорту в суспільстві збережеться.

- І все ж, чого чекати в плані фінансування спорту? Всі отримають по чуть-чуть, або лише перспективні олімпійські види?

- Знаєте, про те, яким буде фінансування спорту в найближчій перспективі, напевно, нікому не відомо. І я не беруся гадати про це, враховуючи важку економічну і зовнішньополітичну ситуацію. Але сподіваюся, що нам, хоча б, зберігати минулорічне фінансування. Все буде залежати від остаточного рішення уряду і парламенту. Природно, ми прикладаємо максимум зусиль, щоб і без того утиснення бюджет спорту більше не урізали.

- У Мінспорту є яке-небудь бачення реанімації колись досить успішних, але в останні роки фактично знищених видів спорту? Наприклад, хокей, гандбол...

- Це також дуже складне питання для вирішення. Все ж основні функції щодо розвитку видів у нас покладені на відповідні федерації. Міністерство в свою чергу зараз збільшує функціональні можливості федерацій. Тобто, розв'язуємо їм руки в питаннях залучення додаткових коштів крім бюджетних. Але з командними видами спорту це набагато важче. Витрати тут істотно вище, ніж в індивідуальних.

- В наслідок агресії Росії різко зросла кількість випадків переманювання наших спортсменів. Міністерство намагається протистояти цьому?

- Звичайно, ми намагаємося утримати наших перспективних хлопців. Намагаємося знаходити можливості поліпшення їм та їхнім тренерам умов підготовки. Є багато успішних прикладів, але я не хочу називати конкретні прізвища. Це моменти особистого життя спортсменів, не слід виносити їх на загальне обговорення.

- Протягом року, що минув з України під приводом війни перенесли безліч міжнародних змагань. Деякі переноси вкрай складно зрозуміти. Наприклад, через які побоюваня перенесли з Івано-Франківська Кубок Європи зі спортивної ходьби? Міністерство може активніше відстоювати інтереси України на міжнародному рівні?

- У таких питаннях ми практично не маємо впливу. Змагання все ж проводять відповідні федерації та асоціації. А це - громадські організації. Якщо деякі їх учасники відмовляються їхати в Україну, ми не можемо вплинути на це. В той же час ми самі зараз не скрізь можемо виїжджати на змагання. Наприклад, в різних бойових видах спорту ми не можемо виступати на які у Росії змаганнях. Серед наших борців і бійців багато діючих співробітників СБУ. Зрозуміло, що ні про які змаганнях в Росії для них не може бути й мови.

- У вас був час дивитися етапи Кубка світу з біатлону нового сезону?

- Періодично потрапляла на трансляції. Не всі гонки бачила, але кожен з пройдених етапів бачила.

- Де важче: перед екраном телевізора або на дистанції?

- Для мене однозначно важче біля екрану телевізора. У команді я перед стартом своє віднервувалась і пішла спокійно працювати на дистанцію. А по цей бік екрану я переживаю від старту до фінішу, буквально кожен постріл. Це дуже важко психологічно.

- Можете, як професіонал, пояснити таку велику різницю в класі у наших жіночої та чоловічої збірних?

- Ні, не можу. Якщо б знала, то вже, напевно, була б тренером.

- Може запрошення досвідчених іноземних фахівців вирівняти ситуацію?

- Можливо. Але знову ж, слід виходити з фінансових можливостей. А вони, як ви розумієте, обмежені.

- Раніше ви неодноразово говорили про плани по поверненню у великий спорт. Але захочеться вам це після кількох років перерви?

- Чи захочеться. Головне питання - готовність організму до великих навантажень.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: