Олена Підгрушна посіла 14 місце в гонці з масовим стартом в Оберхофі

05 січня 17:29
Переглядів: 235
підгрушна

Четвертий етап Кубка світу в Оберхофі завершився гонкою з масовим стартом у жінок. Вона стала знаменною для української збірної тим, що Валя Семеренко вперше після Олени Зубрилової одягла жовтий біб лідера Кубка світу. Забігаючи наперед скажемо, що утримати лідерські позиції Вале не вдалося: допустивши три промахи на двох вогневих рубежах в лежанні, Семеренко змушена була вибиратися нагору з глибин проміжного протоколу, і в підсумку зуміла піднятися лише до 15-ї позиції, поступившись двома очками Габріелі Соукаловій, з якою напередодні гонки вони ділили перше місце в Кубку світу.

Але в цілому мас-старт для українок слід визнати успішним. Всі четверо наших дівчат фінішували в числі 15-ти кращих! Найбільш високий результат показала Юлія Джима, яка пропустила гонку переслідування і за рахунок додаткового дня відпочинку сьогодні перетнула фінішну межу восьмою! Гіркуватості цьому результату додає лише те, що свій єдиний промах в гонці Юля допустила останнім пострілом, що не дозволило нашій спортсменці поборотися за місце у квітковій церемонії.

Кращий для себе результат у сезоні показала Наталія Бурдига. Ставши останньою учасницею, що отримала право стартувати у гонці, Наташа аж ніяк не збиралася пасти задніх на трасі. Бурдига - єдина в нашій команді стовідсотково впоралася зі стрільбою і фінішувала 11-ю.

Олена Підгрушна, як і Валя Семеренко, з самого початку гонки, після промаху в лежанні, вибиралася з підвалів протоколу, і в кінцевому рахунку фінішувала безпосередньо попереду подруги по команді - на останнє коло у Олени залишилося трохи більше сил.

А попереду йшла цікава боротьба за перемогу. На першій половині дистанції явним фаворитом бачилася Дар'я Домрачева. Вона вже до кінця третього кола створила гандикап, достатній навіть для промаху. Але щільність результатів була такою, що промахуватися більше одного разу було не можна. Але переможниця двох гонок в Оберхофі заробила по одному штрафному коло в кожній з стійок, і цього виявилося достатньо, щоб третя поспіль перемога  вислизнула з її рук.

Самою холоднокровною в цій ситуації виявилася Тура Бергер, для якої гонки з масовим стартом - справжній коник. Чисто відпрацювавши два останніх рубежі, вона помчала до перемоги, потягнувши за собою ще й подругу по команді Сюнневе Сулемдал. У підсумку Тура фінішувала першою з великою перевагою, а Сюнневе зберегла свою другу позицію від наполегливих посягань Домрачевої.

Четвертої під бурхливі овації трибун фінішну пряму пройшла Андреа Хенкель, яка в цій гонці прощалася з рідними трибунами в якості діючої спортсменки. Ще одна претендентка на лідерство в сезоні, Кайса Макаряйнен, сьогодні стала п'ятою.

Невелика перерва між двома німецькими етапами дівчата проведуть в умовах найгострішої боротьби на вершині загального заліку Кубка світу. Першу і сьому позиції розділяють усього 25 очок! Лідерський біб в Рупольдінгу знову одягне Габріела Соукалова. Валя Семеренко відстає від чеської біатлоністки всього на два очки, ще в трьох пунктах позаду - Кайса Макаряйнен. Також в будь-який момент лаври лідера готові перехопити Дар'я Домрачева, Олена Підгрушна, Ірина Старих і Тура Бергер.

Боротьба, по суті, починається спочатку! З нетерпінням чекаємо продовження в Рупольдінгу!


   1. Тура Бергер (1+0+0+0) 37:59,0
   2. Сюнневе Сулемдал (0+0+0+0) +17,5
   3. Дар'я Домрачева (0+0+1+1) +17,8
...
   8. Юлія Джима (0+0+0+1) +1:17,0
11. Наталія Бурдига (0+0+0+0) +1:36,4
14. Олена Підгрушна (1+0+0+0) +1:55,1
15. Валя Семеренко (1+2+0+0) +2:00,7

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: