Олена Підгрушна посіла 7-е місце у гонці переслідування 8-го етапу КС-15/16 з біатлону

13 лютого 11:00
Переглядів: 1642
Підгрушна

У Преск-Айлі (США) сьогодні, 12 лютого, восьмий етап Кубка світу з біатлону сезону-15/16 продовжився двома гонками переслідування у змаганнях серед жінок і чоловіків на дистанціях 10 км та 12,5 км зі стрільбою на чотирьох вогневих рубежах. Слідом мужчинами, про перегони яких IA ZIK уже розповідав, виясняли стосунки представниці прекрасної статі.

Аспірантка ЛДУФК Олена Підгрушна провела сьогодні у ПРеск-Айлі хорошу гонку / biathlon.com.ua

Як пише офіційний сайт Федерації біатлону України, непередбачувана погода в Преск-Айлі зробила гонку переслідування у жінок фантастично захоплюючою. Хоча до третього вогневого рубежу здавалося, що все буде досить буденно: лідери впевнено справлялися з відчутним вітром і в більшості своїй точно закривали мішені.

Але на першій стійці все кардинально змінилося. Перша вісімка учасниць, що відірвалася від суперниць на півхвилини і більше, потрапила в найсильніший вітровий заряд, і стали стріляти, покладаючись на удачу. Два промахи на цьому рубежі були за щастя! Лідери Доротея Вірер і Габріела Соукалова допустили по три помилки – і все одно пішли на дистанцію набагато раніше суперниць.

Розв’язка наступила на заключному рубежі, куди італійка і чешка прийшли синхронно. Але ось стрілянина у них відрізнялася кардинально. Габріела Соукалова, виконуючи постріли трохи більш розмірено, закрила всі мішені, а Доротея Вірер... пішла ще на три штрафних кола, втративши всі шанси не тільки на перемогу, але навіть на квіткову церемонію, фінішувавши в підсумку дев’ятою. Правда, перемога лідера Кубка світу вийшла з кілька скандальним присмаком, оскільки журі гонки вважали за краще не помітити очевидний фальстарт у виконанні Габріели Соукалової. Втім, гіпотетичні 30 секунд штрафу могли і не перешкодити Габріелі перемогти: на фініші вона випередила найближчу суперницю на 34 секунди.

Помилками суперниць краще за інших скористалася Кайса Макаряйнен, яка з трьома сумарними промахами завоювала «срібло». А бронзова нагорода – у Марі Дорен Абер, яка вирвала її на останньому колі, відігравши відставання у дві секунди від американки Сьюзан Данкль і 12 секундн від польки Христини Гузік.

Прекрасну гонку переслідування провела аспірантка Львівського державного університету фізичної культури Олена Підгрушна. Безсумнівний лідер нашої збірної в черговий раз видала показове останнє коло дистанції і цілком якісну для цих погодних умов стрілянину: з трьома незакритими мішенями Олена з 14-го стартового місця піднялася на сьоме.

Домогтися прогресу в персьюті вдалося ще двом нашим дівчатам. Ірина Варвинець, стартувавши 33-ою, після трьох штрафних кіл перетнула фінішну лінію 27-ою, поборовшись на останніх метрах з Наталкою Бурдигою. Для Наташі 28-а позиція – теж безсумнівний плюс, особливо з огляду на п’ять промахів. До слова, Бурдига порадувала сьогодні швидкістю: 18-е місце за чистим ходом – кращий для неї показник в нинішньому сезоні.

Один кубковий бал зуміла набрати і Яна Бондар, яка зробила сьогодні ставку на більш якісну стрілянину – як і у Бурдиги, у Бондар п’ять промахів. Але при цьому постраждала швидкість, хоча потенціал Яна продемонструвала на останньому колі, не дозволивши відіграти у себе 6 секунд стрімкій Міріам Гесснер. Сама Бондар в свою чергу обійшла двох суперниць, увійшовши в залікову зону. І лише Юлія Джима, на жаль, не може занести собі цю гонку в актив: ті ж п’ять промахів разом з невисокою після перенесеного курсу лікування швидкістю дозволили нашій спортсменці фінішувати лише 44-ою.

У загальному заліку позиції лідерів дещо змінилися: лідирує як і раніше Габріела Соукалова, а конкуренцію їй намагається позначати Марі Дорен Абер, яка відстає на 135 балів. А ось Доротея Вірер через один провалений вогневий рубіж втратила другу сходинку, поступаючись француженці вісьмома балами. Олена Підгрушна піднялася вже на шосте місце і лише двома пунктами поступається німкені Францисці Хільдебранд.

Довідка

Кубок світу-15/16 з біатлону

Восьмий етап. Преск-Айл (США). 11–14 лютого

12 лютого. Жінки. Гонка переслідування, 10 км

1. Габріела Соукалова (Чехія) (0+0+3+0) – 31:24.6

2. Кайса Мякяряйнен (Фінляндія) (0+1+2+0) – +34.0

3. Марі Дорен Абер (Франція) (1+0+4+0) – +38.8

4. Кристина Гузік (Польща) (0+1+2+0) – +43.9

5. Сьюзан Данклі (США) (0+1+2+1) – +56.9

6. Вероніка Віткова (Чехія) (1+0+2+0) – +1:05.4

7. Олена Підгрушна (Україна) (0+1+2+0) – +1:08.5

8. Кайя-Вьойен Ніколайсен (Норвегія) (1+0+1+0) – +1:15.0

9. Доротея Вірер (Італія) (0+0+3+3) – +1:19.8

10. Єкатєріна Юрлова (Росія) (0+0+4+0) – +1:20.9

...27. Ірина Варвинець (Україна) (1+1+0+1) – +2:47.6

...28. Наталія Бурдига (Україна) (1+1+1+2) – +2:48.9

...40. Яна Бондар (Україна) (1+1+1+2) – +3:57.7

...44. Юлія Джима (Україна) (2+0+2+1) – +4:21.9

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: