Олена Підгрушна посіла 8 місце у гонці переслідування в Оберхофі

04 січня 18:42
Переглядів: 106
Підгрушна

Без малого 13 років українські біатлоністки не виходили на старт гонок Кубка світу в червоній майці лідера заліку в окремих дисциплінах. У попередній раз це сталося 18 січня 2001 року в Антхольці, коли Олена Зубрилова лідирувала в заліку спринтів. І ось сьогодні в Оберхофі це історичне досягнення повторила Валя Семеренко, яка на дистанцію персьюта вийшла з червоним номером на грудях!

Розвиток гонки вийшло схожим з чоловічим персьюті: два лідери борються за перемогу, інші вирішують долю третього місця на подіумі. Втім, Дар'я Домрачева тільки на другому рубежі дозволила засумніватися у своїй перемозі, коли змастила два постріли і вийшла поруч з Кайса Макаряйнен. Надалі лідер білоруської збірної поставила все на свої місця в стійці і фінішувала з національним прапором.

Але увага українських уболівальників більшою мірою була прикута до Олени Підгрушної і Валі Семеренко, які в першій половині гонки змінювали один одного на третій позиції. Однак продовжити серію подіумів нашій команді сьогодні не вдалося. Олену підвела вже перша стрільба, Валю - дві стійки. У підсумку наші дівчата зуміли пробитися в десятку найсильніших на восьмому і дев'ятому місцях відповідно.

Коли вже вирішилася доля бронзової дуелі двох норвежок, в якій Сюнневе Сулемдал обійшла Туру Бергер, найбільш цікавим стало питання, хто ж завоює жовтий біб за підсумками цієї гонки? Напередодні гонки на це престижне одіяння претендували три спортсменки. Але Ірина Старих з самого початку не продемонструвала, за рахунок чого може вибиратися з глибин протоколу після спринту. Тому вирішення питання про лідера взяли на себе Валя Семеренко та Габріела Соукалова.

Наша біатлоністка відставала від лідера Кубка світу всього на три очки, а після сьогоднішньої гонки Валя і Габі зрівнялися за очками. Але, за рахунок додаткових показників - Валя стоїть на першому місці! Є жовтий біб!

До цих пір лише двічі в історії українська біатлоністка виходила на старт в жовтому бібі. Було це 8 і 14 грудня 2000 року, коли Олена Зубрилова в Антхольці стартувала в статусі лідера Кубка світу. Цікаво, що тоді всі три перші етапи Кубка світу проходили в Антхольці, і персьют проходив в рамках другого етапу КС, а індивідуальна гонка - в рамках третього. Тепер Валя Семеренко вписує і своє ім'я в цю славну сторінку історії українського біатлону!

Крім двох лідерів нашої збірної, в очковій зоні зуміла фінішувати Наталія Бурдига, яка при досить непростих вітрових умовах зуміла обмежитися всього один промахом і переміститися на 24-е місце з 27-го стартового. Деякого прогресу добилася і Марія Панфілова, але до кубкових очок їй дотягнутися не вдалося.

У Кубку світу боротьба розгортається дуже цікаво - кожна гонка може кардинально міняти верхівку загального заліку. Крім двох лідерів, що йдуть врівень, на відстані 21-го очка йдуть також Ірина Старих, Кайса Макаряйнен і Олена Підгрушна. Крім того, Валя зберегла за собою і червоний біб лідера в гонках переслідування.

Завтра дівчата, так само як і чоловіки, продовжать боротьбу в гонках з масовим стартом.


1. Дар'я Домрачева (0+2+1+0) 33:35.8
2. Кайса Макаряйнен (1+0+2+0) +34.6
3. Сюнневе Сулемдал (0+1+1+0) +1:11.7
...
8. Олена Підгрушна (2+0+0+1) +2:05.4
9. Валя Семеренко (0+0+2+2) +2:11.5
24. Наталія Бурдига (0+0+0+1) +3:31.7
43. Марія Панфілова (1+0+2+0) +5:37.0
  Віта Семеренко - не фінішувало

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: