Олена Підгрушна претендує на спортивний Оскар

14 січня 09:49
Переглядів: 300
підгрушна

Національний олімпійський комітет продовжує підготовку до Всеукраїнської урочистої церемонії «Герої спортивного року».

Наприкінці 2013 року завершилось опитування представників засобів масової інформації України щодо визначення кращих з кращих у спортивному році, що минув. Протягом трьох тижнів близько 350 представників загальнонаціональних та регіональних мас-медіа взяли участь у голосуванні, висловивши власну думку щодо лауреатів церемонії. 

Ми вдячні усім представникам ЗМІ, хто поділився з нами своєю компетентною точкою зору.

За підсумками усіх журналістських анкет сформовані трійки претендентів, які набрали найбільшу кількість голосів.  

Володарів спортивного Оскару шляхом таємного голосування обере Українська Академія Спорту, яка створена у 2007 році за ініціативи президента Національного олімпійського комітету Сергія Бубки і до якої увійшли легендарні спортсмени, що завершили активну спортивну діяльність та залишили визначний слід в олімпійській історії.

Також «академіки» визначать переможців у номінаціях «Найкраща команда з ігрових видів спорту» та «Спортивна слава України», а хто стане володарем спортивного Оскара у номінації «Народний вибір» стане відомо за підсумками інтерактивного голосування, яке проходитиме на офіційному сайті НОК України та в групах «НОК України/Олімпійська команда» у соціальних мережах.

Вся країна дізнається своїх «Героїв спортивного року» безпосередньо вже під час церемонії, яка запланована на березень-квітень.

 

ПРЕТЕНДЕНТИ НА ПЕРЕМОГУ

У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ УРОЧИСТІЙ ЦЕРЕМОНІЇ

«ГЕРОЇ СПОРТИВНОГО РОКУ-2013»

 

Найкращий спортсмен року

  • Ібрагім АЛДАТОВ – чемпіон світу та бронзовий призер чемпіонату Європи з вільної боротьби (84кг);
  • Богдан БОНДАРЕНКО – чемпіон світу та Європи з легкої атлетики (стрибки у висоту);
  •  
  • Микола БУЦЕНКО – бронзовий призер чемпіонату світу, срібний призер чемпіонату Європи з боксу (56кг);

 

Найкраща спортсменка року

  • Ганна МЕЛЬНИЧЕНКО – чемпіонка світу з легкої атлетики (семиборство);
  •  
  • Олена ПІДГРУШНА – чемпіонка світу, срібна та бронзова призерка чемпіонату світу з біатлону (спринт, естафета, гонка переслідування);
  • Ольга ХАРЛАН – чемпіонка світу та Європи з фехтування в індивідуальній першості, чемпіонка світу та срібна призерка чемпіонату Європи в командній першості (шабля)

 

Найкращий тренер року

  • Віктор БОНДАРЕНКО – особистий тренер Богдана Бондаренка – чемпіона світу та Європи у стрибках в висоту;
  • Артем СКОРОХОД – особистий тренер Ольги Харлан (дворазової чемпіонки світу, чемпіонки та срібної призерки чемпіонату Європи з фехтування на шаблях), тренер жіночої збірної України з фехтування на шаблях (чемпіонок світу та срібних призерок чемпіонату Європи з фехтування на шаблях);
  • Григорій ШАМРАЙ – старший тренер жіночої збірної України з біатлону – срібних призерок чемпіонату світу з біатлону, особистий тренер Віти Cемеренко та Валентини Семеренко (призерок чемпіонату світу з біатлону);

 

Сенсація року

  • Ростислав ГЕРЦИК – бронзовий призер чемпіонату світу з фехтування (рапіра);
  •  
  • Ганна МЕЛЬНИЧЕНКО – чемпіонка світу з легкої атлетики (семиборство);
  •  
  • Юлія ПРОКОПЧУК – бронзова призерка чемпіонату світу зі стрибків у воду, чемпіонка Європи (10м)

 

Найкраща команда року (збірна)

  • Жіноча збірна Україна з біатлону (Олена Підгрушна, Віта Семеренко, Валя Семеренко, Юлія Джима) – срібні призерки чемпіонату світу в естафеті;
  • Жіноча збірна України з синхронного плавання (Лоліта Ананасова, Ганна Волошина, Анастасія Савчук, Олександра Сабада, Катерина Резнік, Катерина Садурська, Ганна Клименко, Марина Голядкіна, Олена Гречихіна, Ольга Золотарьова) – бронзові призерки чемпіонату світу з синхронного плавання в довільній та технічній програмах у змаганнях серед груп;
  • Жіноча збірна України з фехтування на шаблях (Ольга Харлан, Галина Пундик, Олена Вороніна, Аліна Комащук) – чемпіонки світу та срібні призерки чемпіонату Європи

 

Найкращий спортивний організатор року

  • Ірина ДЕРЮГІНА – віце-президент Федерації гімнастики України (за успішне проведення чемпіонату світу з художньої гімнастики в Україні, успішний виступ збірної України з художньої гімнастики на чемпіонаті світу);
  • Олександр ВОЛКОВ – президент Федерації баскетболу України (за успішне проведення чемпіонату Європи з баскетболу U-16 в Україні, за успішний виступ чоловічої збірної України з баскетболу на чемпіонаті Європи);
  • Віталій ПАРШУКОВ – директор спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з лижного спорту ФСТ «Україна» (м. Чернігів) (за підготовку спортивного резерву та успішний виступ вихованців закладу на змаганнях ХІ зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю в м. Брашов (Румунія) (вихованці СДЮШОР здобули золоту нагороду в змішаній естафеті біатлоністів, а українська збірна загалом досягла найкращого виступу на зимових ЄЮОФ за роки Незалежності). 

 

Сильні духом (паралімпійські види спорту)

  • Ганна ЛИТВИНЕНКО – чемпіонка, дворазова срібна та бронзова призерка ХХІІ Дефлімпійських ігор з плавання (100м вільним стилем, 50м вільним стилем, естафети 4х100м) серед спортсменів з вадами слуху (тотально нечуюча)
  • Ольга СВІДЕРСЬКА – володарка 7 золотих медалей чемпіонату світу з плавання (100м вільним стилем, 150м комплексним плаванням, 200м вільним стилем, 50м вільним стилем, 50м на спині, естафета 4х50м, 4х100 зі світовим рекордом) серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату та вадами зору;
  • Євген БОГОДАЙКО – триразовий чемпіон, срібний та триразовий бронзовий призер чемпіонату світу з плавання (100м брасом, 50м батерфляєм, естафета 4х50м, естафета 4х100м, 50м вільним стилем, 100м вільним стилем, 100м на спині) серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату

     

Неолімпійські види спорту 

  • Дар’я КОВАЛЬОВА – чемпіонка ІХ Всесвітніх ігор та бронзова призерка Кубку європейських чемпіонів 2013 з боулінгу
  • Євген ПРУДНИК – дворазовий чемпіон світу та чемпіон Європи з армспорту;
  •  
  • Лариса СОЛОВЙОВА – чемпіонка світу та ІХ Всесвітніх ігор з пауерліфтингу

 

Олімпійська надія України

  • Аліна КОМАЩУК – чемпіонка світу з фехтування на шаблях в індивідуальній першості серед юніорів, чемпіонка світу та срібна призерка чемпіонату Європи в командній першості серед дорослих; 
  • Денис ПАВЛЮК – чемпіон світу з сучасного п’ятиборства в індивідуальній першості серед юніорів;
  • Вікторія СОЛНЦЕВА – чемпіонка та бронзова призерка чемпіонату світу з плавання серед юніорів (200м, 100м брас), чемпіонка Європи з плавання серед юніорів (200м брас).
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах:
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити