Олена Підгрушна про "участь в АТО": "Обговорювати таку нісенітницю не вважаю за потрібне!"

03 червня 07:41
Переглядів: 6429
Підгрушна

Всі вихідні російський і почасти український інтернет розривало обговорення слів, сказаних Олімпійською чемпіонкою з біатлону, а зараз заступник міністра молоді та спорту Оленою Підгрушної у п'ятницю під час акції з купівлі українськими спортсменами військових облігацій. Один з українських каналів тоді процитував слова Підгрушної «Кращі снайпери - це біатлоністи, тому нас можуть викликати в будь-який момент».

У численних російських соцмережах та ЗМІ, включаючи державний Перший канал, ця фраза, сказана в жарт, була інтерпретована до «Українська олімпійська чемпіонка з біатлону Підгрушна вбиває дітей в Слов'янську».

Ми звернулися до капітана золотої української четвірки за роз'ясненнями її позиції і отримав заяву:

«Цими вихідними у російській пресі та особливо у соцмережах була поширена і багато разів прокоментована фейкова інформація про мою ніби-то участь в антитерористичній операції. Коментувати таку очевидну нісенітницю, так само як переповідати та обговорювати її не вважаю за потрібне. Мотиви появи цієї «інформації» пов’язані із політичною ситуацією, тоді як моє життя завжди було пов'язане зі служінням спорту та моїй країні, а мої життєві цінності завжди збігалися із одним із базових принципів Олімпійської хартії «спорт поза політикою».

Розумію, що через свій статус Олімпійської чемпіонки і заступника міністра молоді та спорту України я ще не раз буду мішенню для подібних дурниць. Але хотілося б висловити свій жаль з приводу того, як легко і бездумно дозволяють себе втягнути в інформаційну війну читачі соцмереж. Я пишаюся тим, що біатлонна кар'єра подарувала мені багато друзів і вболівальників не лише вдома в Україні, а й в усьому світі і дуже вдячна цим людям за багаторічну підтримку. Тому прикро, що такого примітивного вкидання фейкової інформації вистачило, аби зіпсувати моє добре ім'я в очах деяких інтернет-читачів.

Також дуже прикро, що свою лепту в цю історію внесли представники медіа, які процитували фразу, вирвану з контексту мого інтерв'ю і сказану з сумною іронією. На жаль, ту частину фрази, яка чітко пояснювала, що це сказано в переносному, а не в прямому сенсі, з цитати було вирізано - тому той, хто хотів, інтерпретував її в своїх цілях. Хотіла б звернутися до представників мас-медіа із закликом більш відповідально ставитися до подачі і особливо інтерпретації інформації. Мас-медіа в нинішньому суспільстві - дуже могутній засіб впливу на ситуацію, і цей засіб не варто перетворювати на зброю і особливо спрямовувати її проти спортсменів, дискредитуючи їх. Спорт завжди єднав народи, і я вірю, що саме спорт стане тим інструментом, який поверне мир нашій країні».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: