Олена Підгрушна: "Сестри Семеренко не мають намірів змінювати Україну на Росію"

01 травня 08:01
Переглядів: 3379
підгрушна

У вівторок медіа-простір України сколихнула інформація, що зірки української біатлонної збірної сестри Семеренко готові змінити громадянство на російське через невиплату державою покладеної їм премії за Олімпійські медалі.

 Після того, як всі учасники історії, включаючи спортсменок та їх тренерів, висловили подив з приводу цієї інформації, ми звернулися за коментарем до капітана біатлонної збірної України, а нині заступника міністра молоді та спорту Олені Підгрушної.

— Олена, що Ви знаєте про наміри сестер Семеренко виступати за Росію? І що з преміями, покладеними команді за естафетне золото і спринтерську бронзу в Сочі?

— Наскільки я знаю, ні намірів, ні бажання, ні тим більше серйозних планів змінювати громадянство і переходити в іншу збірну у Віти і Валі ніколи не було. Офіційних заяв ніяких не було, а сьогодні вже бачимо спростування. Та й об'єктивних причин для цього немає. В останній олімпійський цикл біатлон увагою держави, спонсорів, преси точно не був обділений. А те, що зараз ситуація складна — і політична, і економічна — все розуміють. Дійсно, є затримка з виплати премій. Вона, до речі, пов'язана, крім фінансових складнощів, ще і з тим, що змінився курс валют, і відбувається перерахунок виплат (кожна з учасниць естафети повинна отримати по $ 125 тисяч за золоту медаль, а Віті Семеренко покладається ще й 55000 за бронзу в спринті — XSPORT). Але фактично гроші вже виділяються, відбувається звичайна процедура руху коштів по рахунках, і дуже скоро вони опиняться на рахунках у одержувачів.

— Але ж диму без вогню не буває? Звідки взялося заяву, яка пролунала в пресі?

— Знаєте, у будь-якого видатного спортсмена — сильний характер! Без цього перемог не буває! Та й ситуація зараз дійсно нервова, це відображається на кожному з нас. Можливо, хтось з дівчат в приватній розмові в серцях щось подібне сказав — але не думаю, що це призначалося для опублікування. І взагалі, мені здається, що цей галас, піднятий навколо мнимого переходу лідерів збірної в іншу країну зараз абсолютно недоречна. І не дуже коректно з боку деяких представників ЗМІ лихоманити людей такими "сенсаціями" в той час, коли всі повинні бути заодно.

І ще з приводу винагород спортсменам. До Олімпіади, як водиться, обіцяють "золоті гори", а зараз, коли приходить час виконувати обіцяне, багато хто починає вважати — ось, мовляв, у неї вже є квартира або машина, навіщо їй ще одна ... Мені здається — і як спортсменці, і тепер уже як чиновнику — це в корені неправильно.

Може, для когось слова про те, що "до медалі йдуть все життя" порожні, а для нас вони наповнені змістом. Для спортсмена перемога на Іграх — шанс не тільки реалізувати себе і прославити країну, а й можливість відпрацювати те, що в тебе вкладали роками, і звичайно, заробити на майбутнє. Кар'єра спортсмена коротка, а життя після спорту значно довше. І потім — для країни гідно винагородити спортсмена за медаль — справа честі.

— Олена, користуючись нагодою, не можемо не запитати, як іде адаптація до нової професії? 

— Складно, звичайно, але ніхто не казав, що буде легко. Можливо, будуть помилки, адже не помиляється той, хто нічого не робить. Я вважаю, що присутність професійного спортсмена в системі управління спортом — позитивний момент, бо проблематику я знаю зсередини.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: