Ольга БАЛТАЖИ: «Приємно на рівних протистояти світовій еліті»

09 січня 19:39
Переглядів: 209
Балтажи

Мешканка івано-франківська, заслужений майстер спорту України, неодноразова призерка чемпіонатів світу та Європи з класичних шашок Ольга Балтажи вкотре підтвердила свій високий рівень у цьому виді спорту. Днями вона повернулася з Пекіна, де виборола бронзову нагороду Всесвітніх інтелектуальних ігор, про що сама спортсменка розповіла в ексклюзивному інтерв’ю.  

- Пані Ольго, насамперед, розкажіть  про самі світові змагання у цьому виді спорту.
Вперше Всесвітні інтелектуальні ігри відбулися у 2008 році в Пекіні після літньої Олімпіади. Тоді, до слова, я також брала участь у змаганнях, але, на жаль, поступилася у півфіналі і зайняла тільки 4-те місце. Між іншим, ці змагання проводяться, як і Олімпіада, один раз на чотири роки. На Всесвітніх інтелектуальних іграх збираються найсильніші спортсмени з інтелектуальних видів спорту, а саме шашок, шахів та го (китайських шахів). Було дуже приємно відчувати себе серед цієї спортивної еліти. Ми спілкувалися з різними спортсменами, і приємно, що вдалося показати дуже хороший результат серед 12 найкращих шашкістів світу. Як на мене, це досить серйозне досягнення.

- Чому зрештою Ви зупинилися на третьому місці, а не боролися за найвищі місця?
Це, насправді, питання принципу. Звісно ж, хочеться бути завжди попереду, адже в моїй кар’єрі було так, що я зупинялася за крок до «золота» чемпіонату світу, а першою на «світі» я жодного разу не була. Тому нинішнє досягнення дуже дороге для мене, так само як і перше місце, яке ми здобули зі збірною України. Сподіваюся, що наступного року мені в індивідуальній світовій першості вдасться подолати цей етап і стати найкращою.

- Що можете сказати про конкуренцію, яка традиційно була присутня у боротьбі за найвищі місця?
Справа в тому, що є не менше шести-семи гравців у світі, які між собою регулярно виборюють призові місця. Мабуть, через більшу ігрову практику вони були кращими, ніж я, тому і здобули медалі.

- А яких країн слід остерігатися у світових шашках?
Якщо говорити про головних конкурентів, то, як і в шахах, у шашках найсильнішими вважаються Нідерланди. В цій країні шашки – вид спорту номер два після футболу. Більше того, в них шашками опікується сама королева. Виходить, що це національний вид спорту, відтак нам важко з ними конкурувати. 

- Повернемося до перебігу Всесвітніх інтелектуальних ігор. Розкажіть про сам шашковий турнір.
За весь час турніру я програла тільки одну партію - росіянці, яка у результаті стала переможницею змагань. «Бронзу» у бліц-турнірі з шашок вдалося вибороти завдяки 14-ти набраним очкам з 22-ох можливих. «Золото» дісталося  Метрені Ноговицькиній з Росії, «срібло» - латвійці Зої Голубєвій. До речі, ці змагання щороку набувають статусу, умовно кажучи, Олімпійських ігор, але з інтелектуальних видів спорту. Саме тому вони проводяться раз на чотири роки. 

- Цікаво, як Ви готувалися до таких серйозних змагань?
Підготовка тривала у звичному режимі. Багато часу я провела з комп’ютером, який дуже допомагає спортсменам-інтелектуалам. На жаль, у мене немає достойного спаринг-партнера в Україні, адже молоді тільки набуваються досвіду. 

- Чи є світовий рейтинг цих змагань і яке місце Ви посідаєте в ньому?
У всесвітньому рейтингу я посідаю шосте місце. Щодо змагального року, який минає, то крім «бронзи» в Пекіні, цього року вдалося здобути перше місце на командному чемпіонаті світу і третє місце в особистому розряді на чемпіонаті Європи. 

- Якщо говорити про розвиток шашок в Україні, чи маєте на сьогоднішній день гідну молоду зміну?
Молода зміна реально є. Днями завершився чемпіонат області з шахів серед юнаків та дівчат. Дуже приємно спостерігати за тим, як у нашому інтелектуальному виді спорту підростає молоде покоління. Наймолодшим учасникам було не більше шести років. Я привезла шоколадні медалі з Пекіна, тож найкращі одержали ексклюзивні призи.                                                                                                     

Довідка:
БАЛТАЖИ ОЛЬГА
Заслужений майстер спорту України
Віце-чемпіонка світу (2001)
Бронзовий призер чемпіонату світу (1997, 2003)
Віце-чемпіонка Європи (2000, 2002, 2008)
Фіналістка та призерка Всесвітніх інтелектуальних ігор - 4 місце (2008) і 3 місце (2012)
Чемпіонка України (1995, 1996, 1998, 2008, 2010, 2011)
Багаторазовий призер чемпіонатів України

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: