Олімпіада-2014: Прикарпаття чекає медалі

26 січня 17:47
Переглядів: 255
Мацьоцька

7 лютого, почнеться зимова Олімпіада. Попри те, що зимові види спорту зазвичай не приносять Україні багато медалей, усе ж на нагороди із Сочі (Росія) сподіватися можна. Матиме там своє представництво і Прикарпаття.

Чотири роки тому в олімпійському Ванкувері змагалися п’ятеро прикарпатців. До речі, для нашої області це був рекорд. З того часу троє із них завершили кар’єру. Це лижник Роман Лейбюк і два стрибуни з трампліна – Олександр Лазарович і Володимир Бощук.

У строю залишилися двоє. Перша – це досвідчена 27-річна іванофранківчанка Надія Діденко, яка виступає у фрістайлі (лижна акробатика). Вона змагалася вже на двох Олімпіадах і нині є однією із кращих фрістайлісток України. Друга – 24-річна лижниця з Косова Богдана Мацьоцька (гірські лижі), за плечима якої Олімпіада-2010 у Ванкувері.

Загалом на Олімпіаду в Сочі від Івано-Франківщини було сім потенційних кандидатів. Троє фрістайлістів – Сергій Лисянський, Надія Діденко та Надія Мохнацька, двоє стрибунів – Володимир Вередюк і Андрій Калінчук, двоборець Віталій Калініченко та гірськолижниця Богдана Мацьоцька. У вівторок, 21 січня, в Києві відбулося засідання Експертної ради з підготовки та участі спортсменів України в Олімпійських іграх. Попередньо на поїздку до Сочі там рекомендували Діденко, Мацьоцьку та Мохнацьку. Перші двоє фактично стовідсоткові члени збірної, сумніви є лише щодо Мохнацької. Остаточний список збірної мають оприлюднити вже днями.

Президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка спершу анонсував, що Україна планує делегувати в Сочі 55 спортсменів. Та скоріш за все, честь нашої держави захищатимуть близько 40 атлетів. Принайм­ні такої думки дотримуються багато спортивних функціонерів.

 

На кого ж покладає найбільші надії український спорт у Сочі? «В зимових видах спорту ми не настільки сильні, як у літніх, – заявив недавно міністр спорту України Равіль Сафіулін. – У Ванкувері в 2010 році ми не взяли жодної медалі, та цього року, дуже вірю, зможемо показати достойний результат і, нарешті, подолати планку в дві медалі. Наші спортсмени показували хороші результати в біатлоні та фрістайлі. Зараз говорю про ті види спорту, в яких ми розраховуємо на нагороди».

Український біатлон сьогодні дійсно «в накаті». Останній чемпіонат світу і нинішній Кубок світу показали, що жіноча збірна України – одна з найсильніших на планеті. У фрістайлі наші спортсмени піднімаються на п’єдестал пошани не так регулярно. Тож щодо біатлоністів доречним буде слово «повинні», у той час, як у фрістайлі надії можна охарактеризувати словом «можуть».

Гроші за медалі

Українська влада «оцінила» олімпійське «золото» у 125 тис. доларів, «срібло» – в 80 тис., «бронзу» – в 55 тис. доларів. На попередніх п’яти «білих» Олімпіадах, в яких Україна виступала як незалежна держава, наші спортсмени завоювали лише п’ять медалей.

Рекордна Олімпіада

У Сочі розіграють рекордні 98 комплектів медалей у семи видах спорту (15 дисциплін). Витрати на Олімпіаду стали рекордними за всю історію ігор – 50 млрд. доларів (оцінка тижневика The Economist). Цікаво, що ці ігри стануть 22-ми за рахунком зимовими, так само 22-ю була літня Олімпіада в Москві 1980 року. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: