Олімпіада-2022 не за горами. Карпатськими

10 листопада 08:25
Переглядів: 207
олімпіада

Як відомо, Україна таки подала в МОК офіційну заявку на проведення у Львові зимової Олімпіади-2022.

А у березні 2014 року до МОК буде подано й заявковий файл і гарантійні листи від НОК України та керівництва міста Львова. В липні 2014 року Виконавчий комітет МОК оприлюднить список міст-кандидатів. Місто, яке прийматиме 24-ті Зимові Олімпійські ігри, оберуть в липні 2015 року на засіданні Міжнародного Олімпійський комітету в Куала-Лумпурі (Малайзія). Підписи під відповідними документами поставили віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка та міський голова Львова Андрій Садовий.

«10 років тому я не міг собі уявити, що буду свідком участі України у змаганні за право прийняти Олімпійські ігри. Це є підтвердженням відродження українських спортивних традицій, відродження зимового спорту та олімпійського духу. Ми створюємо можливість для майбутніх поколінь українців приєднатися до Олімпійського руху і подарувати світу нових Олімпійських чемпіонів», - заявив після підписання президент НОК України Сергій Бубка. Натомість Олександр Вілкул сказав журналістам: «В 5 годинах їзди від Львова проживає майже 50 мільйонів людей з 7 країн. Ми створюємо можливості для заняття зимовими видами спорту в тій частині Європи, куди комфортно можуть приїхати туристи-любителі та професійні спортсмени. Ми створюємо можливості для заняття зимовими видами спорту в тій частині Європи, куди комфортно можуть приїхати туристи-любителі та професійні спортсмени. Наші спортсмени повинні тренуватися в Україні, а не за кордоном. Так само як і українці, які захоплюються зимовим спортом, мають отримати можливість якісно відпочивати в рідних Карпатах». Він додав, що заявка на Олімпіаду 2022 – це більше, аніж нові спортивні об’єкти, дороги та готелі: «Львів-2022 залишить «загальнолюдську спадщину» у вигляді нових вмінь, унікального досвіду для атлетів, тренерів, журналістів, спортивних менеджерів та волонтерів».

А міський голова Львова Андрій Садовий переконаний, що із підготовкою заявки на Олімпіаду-2022 все більше людей закордоном дізнаються про туристичну унікальність міста Лева: «Львів знаходиться лише за 60 кілометрів від Європейського Союзу. Така близькість Об’єднаної Європи з нашим містом дозволить залучити мільйони іноземних інвестицій, які підуть на поліпшення туристичної та транспортної інфраструктури, будуть залучені в ІТ-індустрію. А це нові перспективи для стрімкого розвитку міста, це нові робочі місця і кошти у наш бюджет». В ході ж самої підготовки планується утворити 2 кластери: «льодовий» - буде розташований у Львові, а «сніговий» – у Тисовці, Панасівці та Боржаві (Закарпаття). На всіх об’єктах, які зводитимуть до Зимової Олімпіади, будуть створені комфортні умови для усіх спортсменів та вболівальників, в тому числі й для людей з особливими потребами. Наразі триває тісна співпраця із національними федераціями зимових видів спорту. Залучені фахівці світового рівня, які працювали над концепціями останніх п’яти переможних олімпійських заявок.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: