Олімпіаду - 2022: у Львова на одного конкурента менше

04 березня 13:24
Переглядів: 410
зимова олімпіада

Жителі швейцарського кантону Граубюнден на вчорашньому референдумі висловилися проти проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року в одному з міст регіону — Санкт-Моріці або Давосі.

«За» проголосували лише жителі самих Санкт-Моріца і Давоса.

На референдумі жителям кантону пропонували відповісти на запитання, чи згодні вони з тим, що 300 мільйонів швейцарських франків (320 мільйонів доларів) з фінансового резерву кантону буде витрачено на організацію Олімпійських ігор. Більше половини учасників референдуму (54%) скептично поставилися до подібних витрат, інформує РІА «Новости». «За» проголосували лише жителі вищезгаданих міст, але ця думка не має ваги без схвалення ідеї більшістю населення всього кантону.

За оцінками експертів, доходи від проведення ігор склали б півтора мільярди швейцарських франків. Однак у підсумку взяла гору точка зору «зелених», які побоювалися, що проведення Олімпіади негативно позначиться на екологічній ситуації в регіоні і непоправним чином зіпсує краєвид кантону.

За подання заявки виступав кантональний уряд і парламент, бізнес-кола і представники туристичної сфери, які очікували напливу інвесторів і туристів.

На позицію місцевих жителів не вплинула навіть думка президента Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Жака Рогге, який тиждень тому назвав Швейцарію з її чудовими гірськими краєвидами і розвиненою інфраструктурою явним фаворитом олімпійської гонки. До цього країна вже приймала ігри в 1928 і 1948 роках і обидва рази вони проходили в Санкт-Моріці, нагадує ІТАР-ТАРС.

Міжнародний олімпійський комітет визначить господаря Олімпійських ігор 2022 року на сесії в столиці Малайзії Куала-Лумпурі в 2015 році. Серед можливих кандидатів є німецький Мюнхен, норвезьке Осло, іспанська Барселона, український львів і польський Краків.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: