Ось він "Копаний м’яч"

17 лютого 11:24
Переглядів: 152
Копаний мяч

Учора, 16 лютого, Денис Мандзюк, автор української книги «Копаний м’яч» зібрав у залі Першої Львівської Медіатеки по вул. Мулярська, 2а зібралась велика кількість людей, які стали активними учасниками новонародженого друкованого на папері слова про футбол. Книга побачила світ у видавництві «Старий Лев» і охоплює період 1909–1944 років та яскраво відтворює події спорту номер один на земній кулі у нашій скромній Галичині.

Як слушно зазначив ведучий творчого вечора Богдан Волошин, той самий і добре відомий львів’янам пан Марциняк, з давнішого «Поступу»: «Україна нарешті побачила на понад чотирьох сотнях сторінок багато ілюстрований зарис історії українського футболу в Галичинi».

Денис Мандзюк додав: «Українці у той час не мали власної держави. Доводилось, дослівно, усе виборювати аби заявити про власну національну ідентичність. «Копаний м’яч» це неймовірно важкий період в історії людства, адже обіймає і поєднує на своїх сторінках період двох воєн, які визнано світовими».

Не зважаючи на чисельні «білі плями» в архівних і бібліотечних збірках, автор все ж подав об’ємну історію українських футбольних клубів, які змагались не тільки у своєму середовищі, але й з представниками польської та єврейської націй. Тут не тільки описано події зі спортових грищ і майданів та долі людей, але й порушено стиль тогочасного періоду, культуру, звичаї, гумор і мову…

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: