Основні цифри Чемпіонату U-21

09 червня 17:27
Переглядів: 65
Карпати U-19

Підбиваємо статистичні підсумки змагань молодіжних команд клубів Прем’єр-ліги сезону 2014/2015 рр.

Матчі. Відбулись усі заплановані календарем 182 матчі. З них перемогою господарів завершились 92 зустрічі (50,5% від проведеної кількості), гостей – 60 (33%). У 30-ти випадках сильнішого не було виявлено (16,5% нічийних ігор).

Перемоги. З мінімальною перевагою однієї зі сторін завершились 67 матчів, 39 разів вона вимірювалась 2-ма м’ячами, а у 46-ти зустрічах рахунок був «великим» (перемога у 3 або більше м’ячів).

Великі перемоги. По 11 команд вигравали та поступались з відчутною різницею. Подібні успіхи розподілились наступним чином: «Дніпро» - 9; «Шахтар» та «Динамо» - по 7; «Металург» Д. та «Ворскла» - по 5; «Волинь» - 4; «Чорноморець» - 3; «Металург» З. та «Зоря» - по 2; «Карпати» та «Іллічівець» – по 1. Жодного разу переконливо не зуміли перемогти «Металіст», «Говерла» та «Олімпік».

Аналогічними невдачами «відзначились» такі колективи: «Олімпік» та «Говерла» - по 10 разів; «Іллічівець» та запорізький «Металург» - по 6; «Волинь»  - 5; донецький «Металург» - 3; «Металіст» - 2; «Карпати», «Чорноморець», «Ворскла» та «Шахтар» - по 1. Уникли розгромних рахунків не на свою користь одразу «Дніпро», «Динамо», «Зоря».

Найбільшою була перевага у матчі 26-го туру: «Говерла» - «Дніпро» - 0:8. Ще у 4-х зустрічах різниця вимірювалась 7-ма м’ячами: з рахунком 8:1 «Шахтар» переміг вдома «Говерлу» (10 тур), у гостях з цим же суперником «гірники» взяли гору 7:0 (23 тур); «Дніпро» на своєму полі виграв знову-таки в ужгородців 7:0 (13 тур), а «Динамо» на виїзді не мало проблем з «Олімпіком» (8:1).

Нічиї. З 30-ти поєдинків без виявленого переможця найпопулярнішим став рахунок 1:1, який зустрічався 11 разів; по 9 матчів завершилось з цифрами у протоколі 0:0 та 2:2. І лише в одному мирному випадку суперники були більш результативними – 3:3.

Голи. За 26 повних турів команди спільними зусиллями забили 591 гол, з яких в активі господарів 334 влучних удари, а у гостей – 257. Середня результативність турніру на сьогодні – 3,25 (1,84-1,41).

Найбільш результативними командами є «Дніпро», який забив 66 голів або по 2,54 гола за гру, та «Шахтар» (відповідно 63 та 2,42). Рідше за інших відзначались «Говерла» - 23 рази (у середньому по 0,88 за гру) та «Олімпік» - 25 (0,96).

В обороні лідер той же – «Дніпро», який пропустив лише 16 м’ячів (0,62 за матч), від якого трохи відстає «Ворскла» (20 та у середньому – 0,77). Більше за всіх пропустили «Олімпік» - 88 м’ячів (по 3,38 у середньому) та «Говерла» (77 та 2,96 відповідно).

Наводимо перелік найрезультативніших матчів молодіжного Чемпіонату:
9 м’ячів – «Шахтар» - «Волинь» – 6:3 (9 тур), «Шахтар» - «Говерла» – 8:1 (10 тур), «Олімпік» - «Динамо» - 1:8 (16 тур), «Металург» Д. – «Говерла» - 7:2 (25 тур), «Волинь» - «Металург» Д. – 6:3 (26 тур), «Чорноморець» - «Металіст» - 6:3 (26 тур);
8 – «Іллічівець» - «Шахтар» - 1:7 (18 тур), «Волинь» - «Шахтар» - 1:7 (22 тур), «Говерла» - «Дніпро» - 0:8 (26 тур);
7 – «Волинь» – «Олімпік» – 4:3 (12 тур); «Дніпро» - «Говерла» - 7:0 (13 тур), «Говерла» - «Шахтар» - 0:7 (23 тур), «Іллічівець» - «Олімпік» - 6:1 (26 тур).

Автоголи. Якщо за перші 14 турів лише 2 футболіста вражали ворота партнерів по команді, то за останні 12 ігрових додалось днів 13 таких випадків: всього маємо 15 автоголів за сезон. Найчастіше так помилялись футболісти «Олімпіка» - 4 рази, «Шахтаря», «Чорноморця», запорізького «Металурга» та «Іллічівця» - по 2, а «Говерли», донецького «Металурга» та «Зорі» - по разу.

Найкраще цими подарунками від суперника скористалась «Волинь» - аж 5 разів за неї забивали супротивники, двічі такі удари принесли користь «Динамо» та «Говерлі», по разу – «Металісту», «Зорі», «Ворсклі», донецькому «Металургу», «Іллічівцю» та «Карпатам».

Серед авторів цих 15-ти м’ячів знайшлось одразу 3 футболісти, які двічі засмучували одноклубників подібним чином: Ігор Дуць («Шахтар»), Євгеній Цимбалюк («Олімпік») та Василь Курко («Чорноморець»).

Хет-трики. Забити 3 м’ячі за матч – таке досягалось у 6-ти випадках за сезон. Причому двічі це підкорилось, як і належить, найкращому бомбардиру змагань Артурові Загорульку з «Шахтаря»: у 1-му турі із запорізьким «Металургом» та у 23-му – з «Говерлою». У цій же грі другого кола ще один «гірник» також забив тричі – Денис Безбородько. А у зустрічі першого кола цих же суперників (10 тур) аналогічно відзначився донеччанин Андрій Борячук. Також представник «Дніпра» Сергій Горбунов розпочав сезон у першому турі з хет-трика у ворота донецького «Металурга», а у 4-му турі Богдан Січкарук з «Ворскли», у свою чергу, тричі засмутив «Металург» з Донецька.

Перевершив же всіх ще один футболіст «Шахтаря». Дмитро Іванісеня 4 рази потрапляв до обіймів партнерів у зустрічі 18-го туру проти «Іллічівця».

Попередження. Арбітри показували жовті картки 776 разів (у середньому по 4,26 за гру). Найчастіше таким способом карались гравці «Чорноморця» - 69 «гірчичників», 6 «Карпат» – 68, а також «Волині» та «Металіста» - по 66. Індивідуально найбільш некоректним були 3 футболістів. Це представники «Олімпіка» Руслан Марцінюк и Максим Рибін и Нікіта Гаркуша з «Ворскли». Кожен з них встиг отримати по 7 попереджень. Найменше карток жовтого кольору у «Динамо» (36) та «Іллічівця» (40).

Вилучення. 49 червоних карток показані арбітрами у даному змаганні з початку сезону. Найбільш брутальний молодіжний колектив за підсумками турніру – запорізький «Металург» (7 вилучень); в «Олімпіка» – 6; по 5 – у «Говерли» та «Шахтаря». Без вилучень рік провела «Ворскла»; лише одне – у «Дніпра».

Чотири гравця напросились на «червоне світло» по 2 рази. Сумнівні досягнення належать двом представникам «Зорі» - Дмитрові Тєртишному та Олегові Бородаю. Подібним чином завинили перед футбольними правилами Владислав Ігнатьєв із запорізького «Металурга» та Євген Єфремов з «Шахтаря».

Пенальті. Судді вказували на 11-метрову позначку 84 рази, і 65 спроб були результативними. Відсоток ефективності – 77,4. Явні лідери за числом виконаних пенальті – гравці донецького «Металурга» та «Дніпра» (по 12 ударів з «позначки»), проте у донеччан мети досягли лише 7 з них, тоді як у дніпропетровців – 11. Цікаво, що усі колективи хоча б по разу заробляли подібне право, проте «Ворскла» обидві свої можливості загубила. Стовідсоткові показники лише у «Карпат» (5 з 5-ти), «Шахтаря» (3 з 3-х) та «Волині» (2 з 2-х).

Більше за інших пенальті виконували у бік воріт «Олімпіка» (11), «Зорі» (10), «Волині» та «Говерли» (по 9). І у захисті жодна команда не уникла подібного покарання, проте «Ворскла» у своєму штрафному майданчику порушила правила лише раз. По 3 удари з «позначки» не стали проблемою для голкіперів «Дніпра», «Говерли» та «Волині», а от воротарі «Динамо» та «Металіста» жодного разу не врятували після 6-ти та 4-х пенальті проти них відповідно.

Глядачі. На 182 матчі прийшло на трибуни стадіонів молодіжних команд Прем’єр-ліги 43 092 вболівальника, що пересічно за гру становить 237. Найбільш популярними командами є резервісти «Дніпра» та «Динамо» (у середньому кожен матч дніпропетровців дивиться 306 глядачів, киян - 304). Найменшим такий показник є у запорізького «Металурга» (164), «Чорноморця» (190) та «Іллічівця» (192).

Серії (у межах поточного змагання):
Переможна – 6: «Дніпро» (6-12 тури, без 10-го), «Ворскла» (21-26 тури)*
Нічийна – 2: «Олімпік» (4-5 тури), «Карпати» (9, 11 тури), «Чорноморець» (23-24 тури)
Програшна – 9: «Олімпік» (16-24 тури)
Безпрограшна – 14: «Динамо» (12-24 та 10-й тури)
Безнічийна – 18: «Динамо» (1-18 тури)
Безвиграшна – 15: «Іллічівець» (1-15 тури)
Із забитими м’ячами – 16: «Динамо» (12-26 та 10-й тури)
З пропущеними м’ячами – 18: «Олімпік» (9-26 тури)*
Без пропущених м’ячів (понад 300 хвилин): «Ворскла» (574 хвилини, 19-26 тури), «Дніпро» (460 хвилин, 7-12 та 10-й тури), «Зоря» (389 хвилини, 10-14 тури), «Дніпро» (373 хвилини, 10-й, 13-16 тури), «Металіст» (328 хвилин, 7-12 тури, без 10-го), «Чорноморець» (326 хвилин, 22-25 та 13-й тури)
Без забитих м’ячів (понад 300 хвилин): «Чорноморець» (380 хвилин, 5-11 тури, без 10-го), «Говерла» (359 хвилин, 21-25 тури), «Карпати» (347 хвилин, 2-5 тури), «Іллічівець» (333 хвилини, 4-7 тури), «Олімпік» (324 хвилини, 1-4 тури), «Карпати» (308 хвилин, 14-16 та 10-й тури)

* - серії, що тривають
Примітка. Для статистичних підсумків взято результат матчу 1-го туру «Іллічівець» - «Волинь» 3:3, хоча пізніше КДК ФФУ зарахувала маріупольцям поразку – 0:3.