Пам'ять: Яноша Габовду вшанували у його рідних Ключарках

07 вересня 12:23
Переглядів: 156
Янош Габовда

У середній школі села Ключарки Мукачівського на Закарпатті відкрито меморіальну дошку в пам’ять про одного з кращих бомбардирів львівських «Карпат», легендарного центрфорварда Яноша (Івана) Габовду (16.07.1941 – 23.10.1986).

Вихованець закарпатського футболу у 1968-1971 роках провів за «Карпати» у всіх турнірах 157 ігор, забивши 72 голи. У 1968 та 1970 р. Габовда був не лише кращим бомбардиром «Карпат», а й кращим голеадором першої союзної ліги – по 24 голи за сезон. У фіналі Кубка СРСР 1969 р. саме дві його гольові передачі привели до історичної та унікальної перемоги львівського клубу. У 1970 р. входив до списку 33-ох кращих футболістів України. За чотири роки, проведених у «Карпатах» Габовда проявив себе вмілим нападником, який особливо успішно грав головою. Фактично всі атакувальні дії йшли через Яноша, який використовував найменший шанс для взяття воріт або асистував своїм партнерам по команді. Вболівальники зі стажем пригадують його переможний красень-гол у 1970 р., коли до Львова завітав титулований бразильський «Палмейрас». Після «Карпат» Габовда також виступав за вінницький «Локомотив» і чернівецьку «Буковина».

Поїздку на Закарпаття організувала ініціативна група на чолі з колишнім президентом ФК «Карпати» Богданом Кобриним, а також сільський голова села Ключарки, палкий вболівальник футболу Володимир Павлик. Матеріальну підтримку також надав ФК «Карпати». До мальовничого Закарпаття ж вирушили одноклубник Яноша Габовди Ігор Кульчицький, ще один ветеран «Карпат», один з кращих бомбардирів в історії клубу Степан Юрчишин, історик львівського футболу Роман Мелех та прес-секретар ФК «Карпати» Юрій Назаркевич.

Усіх їх гостино зустрів сільський голова Володимир Павлик, один з братів Габовди Віктор, до речі, батько колишнього нападника «Карпат» Юрія Габовди, який нині виступає за один з білоруських клубів, дружина Анна, невістка Анна та онуки Владислав і Евеліна. Нажаль, два роки тому загинув син Яноша Габовди Ярослав. До речі, Габовду-старшого всі члени родини та мешканці Ключарок називали не Яношом, як по паспорту, а Іваном, Іванцьом.

Спочатку львівська делегація побувала на місцевому цвинтарі, де похований Габовда разом зі своїми родичами. Між іншим, легендарний нападник «Карпат» народився у багатодітній сім’ї – десять братів та три сестри (!). На жаль, багатьох з них вже немає серед нас...

Згодом на фасаді місцевої школи урочисто було встановлено меморіальну таблицю. Відбувся мітинг, під час якого виступаючі згадали про славні сторінки біографії Яноша Габовди. Символічно, що під час відкриття меморіальної дошки на заході були присутні також молоді футболісти місцевої команди, якій ветерани «Карпат» подарували комплект футбольної форми. Один з учасників мітингу, колишній одноклубник Габовди по сільській команді Степан Скиба, якому незабаром виповниться 80 років, розповів цікаву деталь. Виявляється Янош Габовда з його вражаючими антропометричними даними починав свою футбольну біографію як воротар, а коли побачив, що його партнерам по команді важко даються забиті голи, то перейшов у передню лінію і почав успішно діяти в атаці.

На завершення пам’ятної зустрічі членам родини Габовди були вручені футбольна атрибутика та іменні футболки з прізвищами та номерами, під якими виступали на футбольних аренах легендарні Янош Габовда, Ігор Кульчицький та Степан Юрчишин.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: