Павлу Ксьонзу – 26!

02 січня 11:35
Переглядів: 198
Ксьонз

Сьогодні, у другий день Нового року, свій 26-ий день народження святкує Павло Ксьонз, «універсальний солдат» нинішнього складу «Карпат».

 Вихованець полтавського футболу Павло Ксьонз (зріст – 176 см, вага – 69 кг) в 2003 році переїхав до футбольної Академії київського «Динамо». Однак талановитому хлопцю пробитися до основи «синьо-білих» так і не вдалося. У підсумку Павло став лідером ПФК «Олександрії», а на початку 2012 року перейшов до львівських «Карпат».

 Коли Ксьонз грав за олександрійців, фахівці відзначали в його діях високу швидкість, технічну оснащеність, вміння віддати точну гостру передачу та нанести потужний удар з дальньої відстані. Однак в перших іграх за «карпати» нічого цього не було й близько. Павло аж ніяк не нагадував футболіста, здатного підсилити гру «зелено-білих». Навпаки, він частенько відверто випадав з гри і не випадково весною минулого року не раз можна було почути розмови на кшталт того, що коли Ксьонз виходить на поле, то складається враження, ніби карпатівці грають у чисельній меншості.

 Однак сам футболіст не звертав увагу на всі ці розмови, а зціпивши зуби, пахав на тренуваннях, як то кажуть, до сьомого поту. І його самовіддана праця та неймовірне бажання довести усім скептикам, що він вміє грати у футбол і може бути корисним «Карпатам», поступово почали приносити результат. Спочатку він перестав випадати з гри, згодом став твердим гравцем основного складу і накінець став одним з лідерів команди.

 В такий спосіб, менше ніж за рік, він пройшов шлях від гравця, м’яко кажучи, глибокого запасу до одного з лідерів, без якого, знову ж таки будемо називати речі своїми іменами, нинішні «Карпати» важко собі уявити. Причому Павло став справжнім «універсальним солдатом». Більшу частину сезону він виступав на різноманітних позиціях групи атаки, але коли стало необхідно команді, надійно закрив правий фланг оборони. Причому відіграв так, що Ніколай Костов на останній прес-конференції минулого року відверто заявив, що немає наміру повертати його в групу атаки. Більше того, вже не один раз по телебаченню та в пресі можна було почути думки експертів, що тренерам національної збірної України слід звернути увагу на карпатівця і надати йому шанс проявити себе в головній команді країни, тим більше, що саме позиція правого захисника вже давно вважається в ній чи не найбільш проблемною.

 А останнім свідченням прориву у грі Павла Ксьонза є факт включення його в список «33-ох кращих гравців України за підсумками 2012 року». Список цей не є офіційним, але при цьому всі чудово розуміють, що за красиві очі в нього не потрапиш. Тим більше, що при його формуванні враховується думка фахівців з усієї України. Цікаво, що в нього Павла включили на позицію... лівого півзахисника, що є ще одним свідченням його універсалізму, який так цінується в сучасному футболі.

 Тож уся карпатівська сім’я вітає Павла з уродинами, Новим роком і всеукраїнським визнанням його майстерності, яке повинно стати тільки початком справжнього злету в його грі, і від усього серця бажає йому міцного здоров’я, великого кохання і щастя в особистому житті, матеріального достатку, якомога більше яскравих та переможних матчів і досягнення найвищих футбольних вершин в складі «Карпат», а також запрошення до національної збірної України та гідних виступів за неї упродовж принаймні десяти найближчих років.

Многая літа, Павле!

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: