Перемога на старті Суперліги: "Динамо" – ВК "Маріуполь" – 17:5

23 лютого 12:00
Переглядів: 131
Водне поло

22 лютого, на водному майданчику басейну ХПІ у Харкові розпочався третій тур (перший тур Суперліги) ХХVІ Чемпіонату України з водного поло серед чоловічих команд сезону-2016/2017. Як і на двох попередніх турах, першим суперником львівського «Динамо» знову був ВК «Маріуполь».

«Динамо» (Львів) – ВК «Маріуполь» – 17:5 (3:2, 6:0, 6:2, 2:1)

22 лютого. Початок – 15:00. Харків. Басейн ХПІ.

Судді: В’ячеслав Бєлєвцов (Харків), Володимир Гавриленко (Ужгород).

«ДИНАМО»: Денис Волончук, Нестор Бабський – Ярослав Куліков, Юрій Мамєтьєв, Максим Ратков, Олександр Дядюра, Роман Грищук, Віталій Свіщов, Орест Джура, Дмитро Алєксєєв, Сергій Грішин, Віктор Момот.

Тренери – Олексій Шведов, Ігор Зінкевич.

ВК «МАРІУПОЛЬ»: Володимир Храновський, Даниїл Коваленко – Владислав Фільчаков, Тимур Шилін, Володимир Криволапов, Максим Олефиренко,

Дмитро Найдьонов, Євгеній Наріца, Валентин Сєдих, Дмитро Половинка, Ярослав Костанда, Ярослав Зелений, Роман Геворгян, Ігор Кечеджи, Олег Голодніков.

Тренер – В’ячеслав Костанда.

Голи: 1:0 – Грищук, 1:1 – Шилін, 2:1 – Ратков, 2:2 – Шилін, 3:2 – Грішин, 4:2 – Дядюра, 5:2 – Ратков (у більшості), 6:2 – Дядюра, 7:2 – Алєксєєв, 8:2 – Свіщов (пенальті), 9:2 – Алєксєєв, 10:2 – Мамєтьєв, 11:2 – Момот (у більшості), 12:2 – Ратков, 13:2 – Грішин, 13:3 – Фільчаков, 14:3 – Дядюра, 15:3 – Мамєтьєв, 15:4 – Фільчаков, 16:4 – Грищук (у більшості), 17:4 – Ратков, 17:5 – Криволапов.

Фоли: Ратков, Грищук, Мамєтьєв, Джура, Момот – Олефиренко, Найдьонов (два), Голодніков (два).

Реалізація зайвого: 3 голи / 4 спроби – 0 голів / 5 спроб.

Попередження: В’ячеслав Костанда.

Сьогоднішнє побачення приазовців і галичан було третім у поточному чемпіонаті. Два попередні закінчилися перемогою останніх з перевагою рівно у десять м’ячів – 14:4 і 13:3. Тож перед звітним поєдинком ніхто не мав сумнівів у тому, хто саме покладе у свою турнірну скарбничку три залікові бали. Зрештою так воно й сталося, причому виграло «Динамо» з ще більш вагомою перевагою – у 12 голів. Перед тим, як розповісти про розвиток подій у матчі, скажемо, що за джентльменською угодою в складі львів’ян сьогодні не грав Владислав Бабаєнко, який переїхав до Міста Лева із Маріуполя. Однією з умов його переходу в «Динамо» було рішення, що в нинішньому сезоні він проти своєї колишньої команди не гратиме.

Та як бачимо, відсутність Владислава не надто допомогла команді В’ячеслава Костанди. Хоча слід сказати, що перший період Маріуполь дивився досить пристойно, про що свідчить і його рахунок. Першу атаку у матчі провели приазовці, але першими забили галичани. Вже на 2-й хвилині Грищук дальнім кидком відкрив лік закинутим м’ячам у поєдинку. Однак маріупольці не знітилися і досвідчений Шилін доволі швидко відновив рівновагу кидком з другої лінії. Він же влучним пострілом миттєво відповів і на гол Раткова, який майстерно скористався своєчасною довгою передачею від Дядюри. Тож на екваторі першої чверті на табло горіли однакові цифри – 2:2.

Виграти стартову восьмихвилинку (3:2) динамівці спромоглися тільки за хвилину до першої перерви у матчі завдяки голу Грішина після розіграшу кутового, до якого призвів дальній підступний кидок Свіщова, який намагався закинути м’яча голкіперу за комірець, але той перевів круглого на корнер через поперечину.

Все встало на свої місця у грі в другому періоді, упродовж якого динамівці шість разів доводили свої атаки до взяття воріт маріупольців, при цьому не дозволивши супернику закинути бодай один м’яч. Почав гольову феєрію у другій чверті Дядюра, який прошив кіпера кидком з семи метрів. Далі Ратков реалізував чисельну більшість – динамівці провели класичну атаку в ситуації, коли команда має на одного гравця більше. А потім все той же Дядюра ефектно закинув м’яч, знаходячись спиною до воріт після пасу Свіщова.

У другій половині другої чверті «дубль» оформив шульга Алєксєєв, який був одним з найактивніших у складі «Динамо». А між його голами чітко реалізував пенальті Свіщов, який заробив знову ж таки Алєксєєв. Тож на екваторі матчу усе було зрозуміло – на табло горіли цифри 9:2 на користь львів’ян.

Та динамівці не заспокоїлися і в третій чверті, постійно проводячи при перехопленні круглого швидкий перехід від оборони в атаку, закинули ще шість м’ячів. Тільки ближче до останньої перерви в матчі вони дозволили приазовцям закинути два м’ячі. Причому в обох епізодах відзначався Фільчаков, який закидав з вільного.

Заключну восьмихвилинку «Динамо» розпочало агресивно, забивши зусиллями Грищука (у більшості) та Раткова ще два м’ячі. А от далі підопічні Ігоря Зінкевича і Олексія Шведова почали відверто «вбивати» ігровий час, аби заощадити сили на завтрашній поєдинок із харківським «Слобожанцем». Та стовідсотково «засушити» гру львів’янам не далося. За 3.8 секунди до фінальної сирени надмірна вальяжність динамівців призвела до голу Криволапова, який, щоправда, не надто зіпсував їм настрій.

Водне поло. Чоловіки. XXVІ Чемпіонат України-16/17. Суперліга

Третій тур. 22 – 24 лютого. Харків. Басейн ХПІ

День перший, 22 лютого (середа)

10:15. «Слобожанець» Харківська область – НТУ-ХПІ Харків – 10:5 (2:0, 3:2, 3:2, 2:1)

15:00. «Динамо» Львів – ВК «Маріуполь» – 17:5 (3:2, 6:0, 6:2, 2:1)