Переможцями "Козацького гарту" стали школярі із Залізців

28 травня 21:54
Переглядів: 570
спорт

На Тернопільському міському стадіоні відбувся обласний фізкультурно-оздоровчий патріотичний фестиваль школярів України «Нащадки козацької слави». Такий захід проводиться вже восьмий рік поспіль з метою формування здорового способу життя, зміцнення здоров’я учнівської молоді та поліпшення національно-патріотичного виховання учнів, відродження національних традицій та культурної спадщини українського народу. Організаторами дійства виступили головне управління освіти і науки облдержадміністрації та обласне відділення з фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України.

За словами начальника відділу фізичного виховання і спорту Олександра Володимировича Бірюкова, фестиваль «Нащадки козацької слави» – не звичайні змагання, адже, окрім спортивних випробувань він включає інтелектуальний конкурс, що перевіряє знання школярів з історії українського козацтва.

Проводиться фестиваль у чотири тури: І тур – загальношкільний, ІІ – міський, ІІІ – обласний, ІV – Всеукраїнський. Для участі у спортивному дійстві відбирають найуспішніших спортсменів серед учнів 5-10 класів. Учнів готують спеціалісти з фізичної культури та вчителі історії, тренери із різних видів спорту.

За традицією, фестиваль розпочався із параду відкриття. З вітальним словом виступили начальник головного управління освіти і науки облдержадміністрації Іван Григорович Запорожан та начальник управління з питань фізичної культури і спорту Тернопільської  облдержадміністрації  Ігор Васильович Підгайний.

Спочатку учні випробували свої сили у таких видах програми, як човниковий біг, стрибки у довжину, стрибки через скакалку, а також у традиційному козацькому випробуванні – перетягуванні линви.

Цікавою та захоплюючою частиною змагань є естафета, що включає 9 етапів. Довкола стадіону розташовується 9 груп учасників, кожна з яких виконує своє спеціальне завдання (чехарда, слалом, пересування на животі по лаві тощо)

Паралельно із спортивними випробуваннями на трибунах відбувався історичний конкурс, де судді оцінювали знання школярів.

Отже, за підсумками цих двох частин фестивалю були визначені переможці. Перше місце посіла команда Зборівського району (спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів смт. Залізці, тренер – Богдан Мислик), друге – команда міста Тернополя (ТСШ І-ІІІ ступенів №3, тренер – Любомир Бенцал), третє – команда Тернопільського району (Великогаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів, тренер – Петро Федюк).

Директор спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів смт.Залізці Ярослав Володимирович Нечай поділився з нами успіхами команди-переможниці.

- Курінь, що носить назву «Лицарі Галичини», бере участь у фестивалі «Нащадки козацької слави» восьмий раз поспіль, від самого його заснування. За історію участі у змаганнях один раз вона завойовувала бронзові нагороди, двічі – срібні та чотири рази – золото. Цьогорічна перемога вже є п’ятою на рахунку команди. Також «Лицарі Галичини» гідно виступали на Всеукраїнському етапі фестивалю, завойовуючи медалі в індивідуальних видах спорту. А найбільшим їх досягненням є п’яте загальнокомандне місце на Всеукраїнському етапі фестивалю у місті Біла Церква.

Головний спеціаліст головного управління освіти і науки облдержадміністрації Іван Петрович Цьомик та начальник відділу фізичного виховання і спорту Олександр Володимирович Бірюков нагородили переможців та призерів грамотами, медалями та пам’ятними сувенірами.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: