Перервана серія "Енергії" з дев'яти ігор без поразок

Павленко

Огляд 12-го туру чемпіонату України від "Першого футбольного".

Ось і добігла кінця перша частина (вона ж осіння з домішкою грудневих днів) Екстра-ліги. Позаду 12 турів, які подарували вболівальникам чимало видовища та їжі для роздумів. Хоча сам 12-й тур пройшов досить прогнозовано, підтвердивши всі закономірності. Крім однієї...

Факт туру
Лідери є лідери, і вони витримали. Перед звітним туром у ЛТК і Локомотива було по 25 очок, а в Енергії, що йде вслід за ними, - 24. Тобто, в результаті будь-якої осічки луганчан та/або харків'ян "енергетики" могли спокійно стати другими (а то і першими). І після втрати очок "телефоністами" і "залізничниками" в 11-му турі не всі могли впевнено говорити про їхні перемоги в останніх матчах року.

Але ніс скептиків був добряче втертий. ЛТК у своєму стилі впорався з Ураганом, а Локомотив "розібрав на запчастини" Лукас. Підопічні Романа Ковальчика забили на початку матчу, швидко пропустили, але потім притисли і все-таки провели переможний м'яч. При цьому умовні господарі поля давали гостям і атакувати, але луганська молодь все-таки "обросла м'ясом", аніж її івано-франківські однолітки, тому в потрібні моменти розібралася, як взяти гру під свій контроль і отримати з цього максимум. При цьому на 27-й хвилині Рось міг зняти всі питання, якби Артем забив пенальті. Але, на жаль: Колток виявився спритнішим і знову став героєм. Правда, це так і залишилося в тіні загального результату.

Локомотив здобув перемогу набагато легше, у своєму фірмовому стилі. Спочатку "залізничники" грають і дають грати супернику. Локо і Лукас забили в середині першого тайму (хоча кременчужанам відверто допоміг Іваняк, який зніс суперника у власному штрафному майданчику і заробив пенальті), м'яч часто літав у обидві сторони, чаша терезів особливо не схилялася на чиюсь користь. Але потім настала перерва, Євген Ривкін напевно зарядив своїх підопічних хорошим "наганяєм", благословив правильною установкою, і Локомотив заграв як чемпіон. В результаті за другий тайм господарі поля провели ще п'ять м'ячів на різний смак і колір, а молодий Шамлі навіть дубль зробив (причому за одну хвилину).

Витримали також Спортлідер+ і Кардинал-Рівне. Останній чекав осічки хмельничан, що в разі перемоги виводило "кардиналівців" на чисте четверте місце. І команда Сергія Піддубного свій матч провела на "ура", розгромивши Приват. Так, останнім часом про криворожців часто говорять "є прогрес і зріст", але під кінець року Кардинал зумів зібратися і у фірмовому стилі розкласти все по поличках. У рівнян забили відразу п'ять гравців, а Маринюк і Волянюк, котрий повернув колишню форму, зробили по дублю. В принципі, Кардинал-Рівне зіграв на своєму рівні і здобув закономірну перемогу.

Завдяки цьому рівняни на пару годин таки вскочили на четверте місце, але Спортлідер вийшов на майданчик і з легкістю його повернув собі. Хоча перший тайм пройшов з частими ознаками наполегливої боротьби, а на 27-й хвилині СумДУ навіть скоротив відрив до двох м'ячів, зробивши рахунок 2:4. Отут би, здавалося, натиснути і стрибнути вище голови, але замість цього СумДУ просто провалився. Хоча, зізнатися, і Спортлідер грав здорово. Загалом, хмельничани розправили крила і за 11 хвилин зробили рахунок 11:2 (!) на свою користь! Це стало найбільшою перемогою у цьому сезоні на сьогоднішній день.

Фішка туру
А ось Енергія не встояла. І це було несподівано. Зрозуміло, що ніхто не міг обіцяти львів'янам легкого життя у Покровському, але саме Енергія була однією з небагатьох (якщо не єдиною), хто набирав від матчу до матчу, і в грудні вийшов на дуже гарний рівень. Саме Енергія в цьому сезоні стала єдиною командою, хто зміг обіграти і Локомотив, і ЛТК. І саме в Енергії була серія з дев'яти безпрограшних поєдинків...

Але тут справа не в Енергії. Титан-Зоря - ось кому оплески. Команда Віталія Соломки показала, чого досягла за осінню частину чемпіонату. На початку сезону покровчани отримали пару хороших шишок, потім освоїлися і почали додавати, ну а під кінець вийшли на рівень, який дозволяє сміливо зазіхати на верхню частину таблиці. При цьому Титан не просто виграв в Енергії, відскочивши з допомогою контратак і ударів по порожніх воротах. Господарі ПЕРЕГРАЛИ більш іменитих гостей, видавши дуже якісний матч. Напевно галичани навіть розгубилися, побачивши такі розклади. Поки команда Максима Павленка збиралася і перебудовувалася, вже на 29-й хвилині господарі вели - 4:1. Після цього Енергія все-таки нагадала, що вона - віце-чемпіон України. Однак гандикап був вже зроблений, і Титан дозволив лише скоротити розрив. Але не більше.

Герой туру
Валерій Грицовець став одним із втілень прогресу Титан-Зорі. Під кінець першої частини хлопець розігрався не на жарт, і в матчі з Енергією оформив не тільки перший дубль в Екстра-лізі, але й 4-матчеву гольову серію. І зараз саме Грицовець був однією з головних дійових осіб на паркеті.

Також вітаємо Дмитра Калукова, який після невеликого "мовчання" знову нагадав про себе і зробив перший хет-трик у сезоні. А разом з цим змусив Романа Бакума посунутися на позиції кращого бомбардира чемпіонату.

P.S. На цьому з оглядами матчів - все. Команди йдуть на перерву, в основному до 8 січня. Але в цей час ми тільки наберемо обертів: вас чекають ексклюзивні інтерв'ю з тренерами та кращими футзалістами осені, розбір виступів кожної команди з детальною статистикою, а також відео кращих голів і сейвів першої частини чемпіонату! Так що залишайтеся з нами, і навіть в розпал самих веселих гулянь знайдіть хвилинку вгамувати свій футзальний голод! :)