Перлина – Карпати – 0:0, по пен. 4:5. Одеське щастя псевдоеліт

21 вересня 20:15
Переглядів: 407
Карпати

Представник Прем’єр-ліги був за крок від поразки в Одесі

Кубок України-2016/2017. 1/16 фіналу

21 вересня. Одеса. Стадіон «Спартак». 500 глядачів

«Перлина» (Одеса) – «Карпати» (Львів) – 0:0, по пенальті 4:5

Пенальті: Р. Паламар – 0:0 (воротар). Ксьонз – 0:1. Поспєлов – 1:1. К. Ярошенко – 1:2. Малиш – 2:2. Костевич – 2:3. Є. Ушаков – 3:3. Лещук – 3:4. Потароченко – 4:4. Новотрясов – 4:5

«Перлина»: Є. Ширяєв – П. Попов (Носач 71), Курко, Поспєлов, Потароченко – Малиш, Ю. Кравченко – Горбовський (Р. Опря 59), Р. Паламар, О-др Ткач – Лазарович (к) (Є. Ушаков 89)

Тренер – Денис Колчин

«Карпати»: Мисак – Зубейко, Андрій Нестеров, Лобай, В. Кравець (Новотрясов 75) – Вербний – К. Ярошенко, Костевич – Ксьонз (к), Лещук, Кадимян (Є. Чумак 64; Саламаха 101)

Тренер – Сергій Зайцев

Судді: М. Кривоносов – Вітт (обидва – Київ), В. Думенко (Харків)

Попередження: Потароченко 36, Паламар 105+1 – Є. Чумак 79

За добу до поєдинку Одесу заливало в прямому розумінні. Попри сприятливі прогнози синоптиків, загроза зриву поєдинку існувала. Річ у тім, що газон стадіону «Спартак» був повністю вкритий водою. Втім, добре те, що добре закінчується. Поле організатори таки підготували. Нехай висохнути повноцінно воно не встигло, в’язкість і якість трав’яного покриття вплинула на характер зустрічі, однак умови для проведення гри були цілком прийнятними.

Денису Колчину, наставникові ж місцевої «Перлини», яка цьогоріч дебютувала в другій лізі, оптимізму додавали дві звістки. Напередодні цього матчу вийшли з лазарету обидва правих оборонці – Пилип Попов відразу зіграв у основі, а Андрій Носач вийти на заміну. Тим самим, тренер зміг виставити бойовий варіант складу. У воротах грав Євген Ширяєв. В обороні справа наліво розташувалися Попов, Василь Курко, Дмитро Поспєлов і Євген Потароченко. В опорній зоні діяла пара Станіслав-Нурі Малиш – Юрій Кравченко. Під нападником Тарасом Лазаровичем грало тріо Андрій Горбовський – Руслан Паламар – Олександр Ткач.

Тренер «Карпат» Сергій Зайцев у свою чергу очікуваних між поєдинками чемпіонату з «Чорноморцем» і «Олександрією» корективів не вніс. Точніше, майже не вніс. На поле одеського «Спартака» вийшов оптимальний варіант основи, якому бракувало лише Ігора Худоб’яка. Капітана тренер залишив у Львові і дав змогу залікувати старі пошкодження напередодні протистояння з командою Володимира Шарана. Ну, й у воротах вперше в цьому сезоні, відновившись після травми, зіграв Роман Мисак, а не Роман Підківка.

У центрі оборони галичан, як зазвичай, грали Андрій Нестеров та Іван Лобай. Справа в захисті другу гру поспіль проводить Євген Зубейко, а зліва знову зіграв Василь Кравець. В опорній зоні після суботнього дебюту в Прем’єр-лізі знову з’явився Назар Вербний. Трохи вище над ним у середині поля трудилися Костянтин Ярошенко та Володимир Костевич. На вістрі атаки грав Ґуставо Лещук, а роль флангових нападників виконували Ґеґам Кадимян та Павло Ксьонз, котрий вивів команду на поле з капітанською пов’язкою.

У перших хвилин десять різниця в класі не була помітною взагалі. Нижчі за класом компенсували перевагу суперника в досвіді й рівні індивідуальної майстерності величезним бажанням і бойовитістю. Крім того, львів’янам знадобився час, щоб пристосуватися до важкого поля. Зробити то було справді складно і на діях сторони, яка мала диктувати умови за визначенням, така деталь не позначитися не могла. Не маючи змоги розігрувати комбінації в короткий і середній пас, карпатівці у ході першого тайму почали діяти розмашистіше, з допомогою переведень з флангу на фланг. Помітними були як крайні нападники Ксьонз та Кадимян, так і флангові оборонці Зубейко та Кравець, котрі на цей раз в атаці були задіяні частіше, ніж при виконанні безпосередніх функцій.

Власне, саме після флангових передач беків «Карпати» в першій половині створили обидва найгостріших моменти. Спершу гарний крос виконав Кравець. Кадимян замикав його відразу двічі, але не зумів переграти Ширяєва ні з першої спроби, ні добиваючи м’яч впритул. А ось Лещук замикав перед самою перервою трохи жорсткуватий навіс Зубейка справа. Бив Ґуставо начебто з забійної позиції, але розвернути голови повноцінно і кивнути лобом не встиг, тому й у стулку трохи не влучив.

Центральні хавбека львів’ян Вербний, Костевич та Ярошенко теж були помітними, але лише при виконанні чорнової роботи, якої було вкрай багато. Розродитися на щось конструктивне чи проявити індивідуальну майстерність в умовах насиченої оборони і важкого поля вони не змогли.

Футболісти ж «Перлини» грали доволі просто. Згуртовано обороняючись, вони намагалися довгими передачами доправляти м’яч у напрямку свого лідера Лазаровича. Той мав зачепитися і чи заробити «стандарт», чи закинути м’яч у вільну зону на когось з гравців, які вмикалися в наступ з глибини. З другою частиною завдання було важче, а ось два штрафних на половині суперника і кутовий господарі заробили. Щоправда, труднощів для оборони львів’ян ці стандартні положення не створили.

З поновленням гри після перерви до активніших дій свою команду з допомогою піротехніки почали закликати львівські фанати. Власне, в першому таймі на «Спартаку» теж було чути тільки прихильників гостей. Кілька десятків голосистих галичан без особливих труднощів створили для своєї команди фактично домашню атмосферу.

Ось лишень час плинув, а очікуваних голів у виконанні представника елітного дивізіону не було. Чергових два моменти львів’яни створили в дебюті другого тайму. Спершу з допомогою техніки до карної зони суперників по місцю правого півсереднього увірвався Ксьонз. Павло все зробив правильно, тільки влучити пострілом у дальній кут не зумів. Так само забракло точності й Лещукові. Ґуставо отримав м’яч неподалік від воротарського майданчика, навіть обіграв там Курка, але пробив трохи неточно.

Та парадокс полягав у тому, що переконавшись впродовж першої половини, що не святі горшки ліплять (або святі трохи не ті), посміливішали й футболісти «Перлини». Пресингувати суперника вони розпочали вже значно вище, в районі центральної лінії. Як наслідок, значної територіальної переваги гості після перерви вже не мали і дебютанта Євгена Чумака замість Кадимяна Зайцев вочевидь випускав саме для того, щоб його команда з допомогою ліпшого контролю над м’ячем з-під того пресингу виходила.

Колчин у свою чергу проводив заміни за позиціями і це свідчило виключно про те, що гра команди його влаштовує. Наставник знімав тих, хто втомився. Одесити не підсідали і всі атакувальни спроби львів’ян на тому тлі виглядали беззубими. Чумак увійшов у гру активно, намагався комбінувати з Костевичам, але гостроти командним діям не додавало. Зайцев продовжив пошуки і випустив у опорну зону замість Кравця Артура Новотрясова. На Василеве місце зліва в обороні натомість перейшов Костевич.

Коли Денис Колчин незадовго до завершення основного часу зняв з гри вкрай втомленого Лазаровича і випустив замість капітана Євгена Ушакова, згадалося вчорашнє висловлювання екс-гравця «Карпат» і «Перлини» Віталія Руденка. В коментарі UA-Футболу екс-воротар висловив думку, що впродовж 90-та хвилин львів’яни переграти суперників з другої ліги не зможуть, а вищий клас виявиться визначальним лише в екстра-таймі. Ох, переоцінив же Віталій нинішні «Карпати»…

Власне, в кінцівці другого тайму було помітно, що одесити таки починають втомлюватися й відповідно зосереджуються на глибшій обороні. В заключних хвилин десять гра зосередилася у периметрі навколо карної зони господарів. Гольовий момент у цьому відрізку, щоправда, можна виділити лише один (Ксьонз пробив з гострого кута неточно зльоту після скидки Чумака при подачі кутового), але відчувалося, що втримувати порядок в оборонних лавах гравцям «Перлини» щораз важче.

Але старт додаткового часу продемонстрував, що втомилися вже й львів’яни. Швидкості гостям не вдалося набрати навіть тоді, як суперники загубили м’яч на чужій половині в ситуації, коли за лінією м’яча було відразу п’ять їхніх футболістів. Перспектива провести стрімку контратаку була ідеальною, проте кволими перепасовками гості змарнували нагоду в зародку. Зайцев розумів, що пахне смаженим і почав потроху ризикувати. То якщо вважати ризиком вихід на поле наприкінці першого додаткового тайму другого центрального нападника Максима Саламахи.

Заміна ця не дала абсолютно нічого. Більше того, незадовго до завершення першої 15-хвилинки «Карпати» ледь не отримали м’яч у власні ворота. То Зубейко вирішив після довгого заносу з половини суперників скинути м’яч головою в напрямку воротаря. І добре, що Мисак вчасно зметикував і вибіг за межі карної зони. Носач, який виходив на перехоплення, зіткнувся з воротарем і проскочити повз нього не зумів. А Зубейко між тим програв Малишу ще й боротьбу за відскок, в наслідок чого Станіслав-Нурі бив з меж карної зони, але його удар заблокував хтось із центральних оборонців.

Цей момент вочевидь так елітарних гостей налякав, що заключну чверть години вони розпочали настільки обережно, що дали змогу «Перлині» хвилин на п’ять окреслити щось схоже на територіальну перевагу. Згодом львів’яни начебто трохи оговталися, але щойно спробували йти у наступ великими силами, як отримали контратаку. Ушаков на швидкості виграв силову боротьбу в оборонців суперника, але оберти трохи збавив і на вході до карної зони змушений був не бити сам, а робити скидку на Кравченка. Удар Юрія сходу в підкаті заблокував Зубейко.

В решту часу Ушаков у небезпечній близькості до воріт чіплявся за м’яч ще двічі. Пробити не зумів, але чітко дав представникові так званої Прем’єр-ліги зрозуміти, що серія пенальті для них – ще не найгірший сценарій.

Завершився ігровий час кутовим у виконанні гостей, після якого Лещук пробив головою, а Ширяєв забрав м’яч у стрибку намертво. Здобути незаслужену перемогу в ігровий час «Карпатам» не вдалося.

Заспів до серії одинадцятиметрових зробив Мисак. Роман у блискучому стрибку витягнув з кута перший же удар у виконанні Паламаря. Ксьонз перший удар з позначки забив, перед самим пострілом послизнувшись. Міг відбити Мисак також удар Малиша. Точніше, Роман м’яч вже парирував, але куля, відбившись від витоптаного поруч із ворітьми багна, по чудернацькій траєкторії таки перелетіла голкіпера і опинилася в сітці. Натомість Ширяєв шансів взяти бодай один з п’яти пострілів не мав. Ліпшими «Карпати» були бодай у чомусь і завдяки цьому вийшли в 1/8-му.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: