Перша ліга пройде у видозміненому форматі

30 жовтня 17:40
Переглядів: 326
Епіцентр К10

Напередодні Виконавчий комітет АФУ ухвалив ряд рішень, найбільш очікуваним з яких стало затвердження складу учасників, формату та регламенту чемпіонату з футзалу серед команд Першої ліги.

У новому змагальному сезоні чемпіонат України з футзалу серед команд Першої ліги пройде у видозміненому форматі, що безпосередньо пов’язано зі складом його учасників. Минулого сезону за чемпіонство змагалися команди з усієї України, які грали у два кола з роз’їздами + плей-оф для четвірки кращих. Через ряд об’єктивних причин з семи учасників минулорічного чемпіонату на старт цього сезону змогли вийти лише дві команди - «Епіцентр К 10» (м. Івано-Франківськ) та «СумДУ» (м. Суми). Київський та чернівецький «Епіцентри», роменський «Рятувальник» та одеський «Делівері» через фінансові проблеми не змогли заявитися до цьогорічного розіграшу, а «Епіцентр К Авангард» прийняв рішення підвищитися в класі та поповнив ряди Екстра-ліги.

Старт Першої ліги визначено на 10-12 листопада 2017 року. Затверджені вісім команд-учасниць (серед яких шість новачків), які розподілено на дві групи: «Захід» та «Схід».

Група «Захід»: «Епіцентр К 10» (Івано-Франківськ), «Енергія-2-Альтернатива» (Львів), «Віза-Вторма» (Івано-Франківськ), «Ураган-2-КФВ» (Івано-Франківськ).

Група «Схід»: «СумДУ» (Суми), «АРПІ» (Запоріжжя), «МКВ» (Одеса), «Дніпро» (Черкаси).

У кожній групі буде зіграно по 4 кола з роз’їздами (вдома та на виїзді), після чого команди, які посіли 1-2 місця у своїх групах, зіграють у фінальному етапі Першої ліги (два роз’їзних кола, перед якими в учасників обнуляються набрані очки). Чемпіон Першої ліги визначиться до кінця квітня 2018 року.

Зазначимо, що регламентними нормами як Першої ліги, так і Аматорської футзальної ліги України передбачено, що у сезоні 2017/2018 років одна і та ж команда може одночасно брати участь як в розіграші чемпіонату Першої ліги, так і в місцевому (регіональному) чемпіонаті, який претендує на отримання статусу відбіркового етапу АФЛУ, однак виключно однаковим (єдиним) складом гравців.

Додатково визначено, що у разі, якщо команда-учасник Першої ліги отримала право на вихід до фінальної четвірки Першої ліги та одночасно посіла 1-3 місце у регіональному етапі АФЛУ, то регіон у всеукраїнських змаганнях АФЛУ представлятимуть все одно три команди: два призери та четверта команда регіонального етапу, а учасник фінального етапу Першої ліги братиме участь виключно у боротьбі за медалі Першої ліги. Разом з тим, збережено положення про те, що конкретний організатор регіональних змагань, які претендують на отримання статусу відбіркового етапу АФЛУ, може встановити додаткові обмеження щодо участі гравців певного статусу у власних змаганнях.

Окрім регламентних норм Першої ліги та АФЛУ, Виконавчий комітет затвердив також  регламент чемпіонату України з футзалу серед жіночих команд Першої ліги сезону 2017/2018 р. р. та положення про проведення чемпіонату України з футзалу серед дівочих команд 2003-2004 р. н. сезону 2017/2018 р. р. Регламентні документи в найближчий час будуть завантажені до розділу «Регламентні документи» на нашому сайті.

Прес-служба Асоціації футзалу України

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: