Перші в новому році матчі Чемпіонату України: дербі, овертайми, рекорди

07 січня 23:05
Переглядів: 323
Говерла - Політехніка

Минулого тижня відбулося перші в новому році матчі Чемпіонату України «Суперліга», які порадували вболівальників яскравим баскетболом.

Матч тижня

«Київ» і «Миколаїв» подарували вболівальникам справжній баскетбольний трилер, який тривав чотири чверті та два овертайми і в підсумку завершився перемогою підопічних Віталія Чернія з рахунком 96-93. В ході гри лідер змінювався 18 разів, ще 15 разів табло фіксувало нічийний рахунок.

Головними героями в складі столичної команди стали Лі Хамфрі, який спершу перевів гру в овертайм, а потім відзначився важливими штрафними (4/4) на останніх секундах, встановивши остаточний рахунок матчу, таРуслан Отверченко, що зрівняв рахунок в кінці першої додаткової п’ятихвилинки й організував ривок у другому овертаймі.

Рекорд тижня

У матчі з «Києвом» центровий «Миколаєва» Кервін Брістол встановив новий рекорд сезону, зібравши 19 відскоків. Крім того, він здобув 14 очок, оформивши дабл-дабл. Нагадаємо, що абсолютний рекорд останніх п’яти сезонів за підбираннями (21) належить екс-центровому «ДніпроАЗОТу» Майклу Фрейзеру.

Гравець тижня

Захисник «ДніпроАЗОТу» Дональд Сімс забезпечив своїй команді солідну перевагу за підсумками першої половини гри з «Дніпром», відзначившись 15 очками до великої перерви, а в заключній чверті реалізував важливі кидки, зокрема, 4/4 штрафних на останніх секундах. Загалом на його рахунку 27 очок, 8 передач, 5 підбирань і 30 балів РЕ, а «стрижі» відсвяткували другу перемогу в сезоні (81-74), обійшовши дніпрян у турнірній таблиці.

Дербі тижня

Друге в сезоні західноукраїнське дербі завершилося на користь «Говерли», що здолала «Галичину» з рахунком 78-75. Ключовою стала третя чверть, яку «ведмеді» виграли з рахунком 21-16, забезпечивши собі доволі комфортну восьмиочкову перевагу перед заключною десятихвилинкою. І хоча останній період минув у напруженій боротьбі, 4/4 триочкових Юджина Лоуренса фактично зняли питання про переможця матчу.

Команда тижня

Обігравши «ОДЕСУ» в дербі з рахунком 83-73, «Хімік» зберіг за собою лідерство в турнірній таблиці чемпіонату. Перемогу южненцям приніс потужний фінішний спурт, головним героєм якого став Пол Ділейні. Не зумівши забити жодного очка протягом трьох чвертей, у заключній десятихвилинці захисник організував переможний ривок «Хіміка», реалізувавши 1 дальній кидок, 3 двоочкових і 6/6 штрафних.

Реванш тижня

Чинний чемпіон «Будівельник» здобув переконливу виїзну перемогу над «Черкаськими Мавпами» з рахунком82-55, узявши реванш за поразку в першому колі. В ході матчу баскетболісти «Будівельника» 10 разів влучили в кошик суперника з-за дуги. Натомість в активі «мавп» лише один влучний дальній кидок із 23-х спроб.