Петро Багрій: "Перемоги легко не даються, за ними – багаторічна щоденна праця"

29 липня 17:00
Переглядів: 188
Багрій Порохняк

Голова Збаразької РДА Анатолій Качка, міський голова Роман Полікровський зустрілися з майстром спорту міжнародного класу, заслуженим тренером України Петром Багрієм та його вихованцем Романом Порохняком. Очільники міста і району привітали збаразьких гирьовиків із черговою міжнародною перемогою, яку вони здобули на чемпіонаті світу з гирьового спорту в угорському місті Печ, – Петро Федорович став чемпіоном світу серед ветеранів, а Роман виборов «бронзу».
Анатолій Качка і Роман Полікровський поцікавилися проблемами, з якими стикаються спортсмени-гирьовики в районі, а також тим, чим влада може їм допомогти у їх вирішенні. Вони запевнили спортсменів, що всіляко сприятимуть і допомагатимуть, щоб гирьовий спорт в районі успішно розвивався і був гідно поцінований. Міський голова наголосив, що допомагати збаразьким гирьовикам приємно, оскільки спортсмени завжди демонструють високі досягнення.
Петро Багрій поділився враженнями про чемпіонат світу в Угорщині, а також розповів про тренерську роботу, якою займається уже 25 років.

Виявляється, що Україна і світ могли б ніколи не мати такого майстра спорту міжнародного класу з гирьового спорту, як Петро Багрій, якби не травма спини, яка підштовхнули Петра Федоровича звернути увагу на цей вид спорту. У юності він пошкодив спину, впавши з дерева, от саме тоді й купив свою першу 24-кілограмову гирю. – Почав займатися на перекладині, робити вправи з гирею – і проблеми із спиною самі кудись поділися, – зазначив тренер. – Якби мені у 8-му класі хтось сказав, що я буду майстром спорту з гирьового спорту, не повірив би.  Перемоги легко не даються, за ними – багаторічна щоденна праця і перш за все над собою. У гирьовому спорті головне – витривалість і дихання, тому роками щоранку я бігав по 15 кілометрів від Збаразького АТП до Чорного лісу.

Крім 25-річного ювілею районної секції з гирьового спорту, заснованої Петром Багрієм, цього року відзначатимуть 120-річчя гирьового спорту в Україні. Гирьовий спорт є українським національним видом спорту, адже започаткував його українець Євген Гарнич-Гарницький. Він засновник Київського атлетичного гуртка (1895 р.), лікар, член Київського олімпійського комітету, один із організаторів І Російської олімпіади (1913 р.). Євген Гарнич-Гарницький керував підготовкою нашого славетного богатиря Івана Піддубного. За словами Петра Багрія, Україна має не лише славетну історію і школу важкоатлетів, але й потужний людський потенціал, ми могли б бути лідерами у цьому виді спорту, не вистачає лише підтримки держави. Замість того, щоб більше часу приділяти спорту і тренуванням, тренер мусить опікуватися як, в чому і за що спортсменам їхати на змагання.
– Шкода, відзначив тренер, що цей вид спорту досі не має гідної державної підтримки, без якої надзвичайно важко конкурувати із спортсменами з інших країн світу, де гирьовий спорт в фаворі. Якщо в найближчий час держава не обернеться до нас обличчям, ми ніколи не наздоженемо Голландію, Угорщину, Польщу, Францію, Словенію, Австралію, США та Італію. Як приклад стратегічного державницького підходу, Петро Багрій навів досвід Італії, де ще 10 років тому гирьовий спорт був у зародковому стані, а нині завдяки державній підтримці Італія лідирує у цьому виді спорту.
Щодо перспективи розвитку цього виду спорту на Збаражчині, Петро Федорович бачить його за умови прийняття районної програми підтримки гирьового спорту і відповідно його фінансування з районного бюджету.

Поділився тренер і своїми найближчими планами У серпні Петро Багрій та Роман Порохняк збираються їхати на чемпіонат України, а в листопаді до Словенії – на чемпіонат світу. Немає жодних сумнів щодо успішності виступів наших славетних спортсменів-земляків на цих чемпіонатах. Очільники району і міста побажали Петру Багрію і Роману Порохняку нових здобутків у спортивній кар’єрі, зі свого боку запевнили у цілковитій підтримці та співпраці.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: