Підбиття підсумків сезону Екстра-ліги

07 червня 18:52
Переглядів: 159
енергія ураган

У Будинку футболу відбулася прес-конференція президента «Екстра-ліги» Степана Мельничука за підсумками минулого ігрового сезону.

У першій половині зустрічі Степан Мельничук концептуально ознайомив присутніх представників ЗМІ зі звітом по діяльності «Екстра-ліги» за минулий сезон.

- Всі матчі серії плей-оф у Черкасах були показані по телебаченню. Велику допомогу в організації цього свята надала Черкаська обласна асоціація футзалу. Особливу подяку слід висловити президенту Асоціації Юрію Гончарову і голові обладміністрації Юрію Ткаченку а також директору спорткомплексу Будівельник Світлані Бондар.

- У минулому сезоні було зіграно 94 матчі, з них 33 матчі (в минулому сезоні 8) було показано в прямому ефірі і по декілька разів у повторах. Крім того, було випущено 22 випуски програми «Екстра-футзал», а незабаром вийде підсумковий 23-й випуск.

- Була укладена домовленість про висвітлення футзалу з одним із найпопулярніших українських спортивних сайті ua-football.com.

- Попри певні часткові проблеми глядачі могли подивитися багато матчів чемпіонаті на сервісі відео за запитом Divan TV.

- Спільно з «Повєрхность ТВ» вдалося транслювати іспанську Прімеру.

- Вдалося провести конкурс Extra-liga futsal Awards, участь у якому взяли десять провідних українських ЗМІ, які висвітлюють футзал.

- Три екстралігові команди зіграли на престижних міжнародних змаганнях. «Локомотив» грав у Кубку УЄФА і на дуже високому організаційному рівні провів основний раунд, виборов путівку в елітний раунд. «Єнакієвець» зіграв у Кубку Єременка, а «Кардинал-Рівне» брав участь представницькому турнірі у Кувейті, причому зіграв у фіналі. Це все відображає, попри наші футзальні проблеми, високий рівень розвитку нашого виду спорту.

- Ми сприяли тому, щоб вдосконалювати систему українського арбітражу – це найболючіше питання. Робота голови комітету Юрія Веремчука і координатора від ФФу Віктора Дердо, я вважаю, була максимально успішною, оскільки було залучено багато молодих арбітрів. Завдяки проекту  АФЛУ ми маємо можливість побачити не тільки кращі аматорські колективи України, а ще і молодих арбітрів. Вдалося провести виїзні тренінги представників  АФУ, ЕЛ і комітету арбітрів з командами щодо методики трактовки суддями різноманітних ігрових ситуацій. Були в цьому сезоні і скандали, пов’язані із суддівством, але я переконаний, що упередженого арбітражу не було. Арбітри теж люди і вони помиляються. Ведеться навчально-методична робота. До цього ніколи не проводилося така велика кількість тренінгів і семінарів з арбітрами і спостерігачами арбітражу. Якщо ця робота продовжиться, то через 3-4 роки ми отримаємо якісно кращий арбітраж.

Про ситуацію з плей-оф

- Після подій, що відбулися в Одесі ФФУ отримала рекомендації від МВС. Там були такі пункти: 1.) не проводити матчі в чотирьох областях – Донецькій, Луганській, Харківській і Одеській; 2.) проводити матчі без глядачів; 3.) рекомендується проводити матчі у робочий час. Пізніше ми отримали від Федерації футболу  рекомендацію скоротити серію плей-оф з 3-х до 2-х перемог. Я одразу спробував проводити консультацію з президентами чотирьох клубів, які пройшли в плей-оф. Консенсусу не вдалося знайти і були скликані Загальні збори президентів клубів. Більшість клубів підтримали це рішення. Дивлячись назад, можемо сказати, що напевно треба були залишити серії до трьох перемог, але проводити їх все одно в Черкасах. Причому «Ураган» і «Енергія» могли запитати чому матчі не гратимуться у них, адже їхніх областей немає в переліку. Вважаю, що це коректне рішення, що вони погодилися грати на нейтральній території. Всім зрозуміло що дуже погано, що сталися зміни в системі розіграшу, але це відбулося не на порожньому місці, а через ті обставини, що склалися в нашій країні. Це складне рішення, але деколи в житті треба брати відповідальність на себе. Я вносив свої пропозиції і рекомендації, однак рішення приймали клуби, втім я не знімаю з себе відповідальності за те, що не зміг консолідувати усіх чотирьох учасників плей-оф.

- Якщо клуб заявляє про те, що знімається зі змагань, то значить в цьому є певна відповідальність керівника. Через це я написав заяву на звільнення. 6-го червня у нас відбудуться Загальні збори – і нехай клуби визначаються щодо цього питання. Контракт зі мною підписаний на чотири роки, попри це я без вагань йду на цей крок.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: