"Підгрушна не змогла вийти на пік своєї форми"

21 лютого 07:47
Переглядів: 3452
бринзак

Президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак прокоментував виступ збірної на Олімпіаді в Сочі.

- Володимир Михайлович, яку оцінку можна дати результатам українських біатлоністів в персональних стартах? З одного боку вже є медаль, з іншого - були реальні шанси повторити цей успіх у наступних гонках...

- Дійсно, такі шанси були. Можна сказати, наші дівчата зупинилися від п'єдесталу на відстані одного пострілу. Але це - спорт, і тут трапляється всяке. Не можу сказати, що спортсменки не налаштувалися, не допрацювали. Вони старалися і робили все можливе. Очевидно, в кульмінаційний момент просто не пощастило.

Взагалі, всі прагнуть до медалей. Але подивіться, скільки несподіванок відбулося у змаганнях біатлоністів! І велику роль у цьому зіграло високогір'ї. Адже тут як буває? Начебто виходиш на старт повним сил, добре йдеш по дистанції, а потім раптом в один момент раз - і все! Ось, наприклад, Віта Семеренко в індивідуальній гонці йшла добре, а потім її немов підмінили. Чому? Вона сказала, що її просто «накрило». Різко почала боліти голова, мішені в очах розпливалися... Тому й промахнулася тричі.

До речі, високогір'ї вдарило не тільки по нашим спортсменам. Згадайте, як стартували в Іграх, скажімо, Антон Шипулін або Анастасія Кузьміна, і як вони виглядали в останніх гонках? А як себе почувають, наприклад, німці? Гори дуже підступні...

Безумовно, позначаються і наслідки хвороб. Саме тому Валя Семеренко та Олена Підгрушна не змогли вийти на пік своєї форми. І до цього необхідно ставитися з розумінням.

- А Юлія Джима? У її випадку, перш за все, позначилося хвилювання?

- Звичайно! Вона приїхала в Сочі в хорошому функціональному стані, але на Олімпійських іграх нервова напруга особлива. І це позначилося. Природно, я не можу бути задоволеним якістю її стрільби, оскільки Джима - одна з кращих снайперів світу. Юля прагнула проявити себе з найкращої сторони, проте перший старт склався невдало, і це позначилося. Але в той же час щиро вірю, що і вона, і інші дівчата зуміють зібратися з силами і в естафеті проявлять себе з найкращого боку.

- Яку оцінку можна дати виступів чоловіків?

- Восьме місце Сергія Семенова в індивідуальній гонці - це, безумовно, успіх. Але я все ж сподівався, що йому вдасться уникнути промахів і поборотися за призове місце. Адже фізично він був готовий добре. Проте один неточний постріл все перекреслив. А, враховуючи високий рівень конкуренції у чоловіків, мріяти про нагороди можна виключно при бездоганною стрільбі. Але в кожному разі для Семенова участь в олімпійських стартах піде на користь. Суперництво на вищому рівні і набутий досвід йому дуже знадобляться. Адже Сергій - ще досить молодий спортсмен.

Що стосується інших наших чоловіків , то , відверто кажучи , шанси боротися за нагороди в персональних стартах у них спочатку було не багато. Хоча , сподіваюся , вони зможуть скласти гідну конкуренцію завідомим фаворитам в естафеті , - сказав Бринзак.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: