Підсолоджена пігулка: ЛУФК U-15 – СЕЛ "Байєр" U-15 – 7:4

17 квітня 15:41
Переглядів: 112
Водне поло

У словацькому місті Новаки завершився 5-й за ліком міжнародний турнір серед юнацьких команд U-15 – Меморіал Сергія Харіна, присвячений пам’яті легендарного гравця львівського «Динамо», вихованця відділення водного поло Львівського училища фізичної культури. У заключний день змагань відбулися чотири стикові матчі, в яких і визначилося підсумкове місце кожної з восьми команд-учасниць.

Першими на водному майданчику зійшлися ватерполісти Львівського училища фізичної культури та німецького клубу СЕЛ «Байєр». Ці дві команди стали невдахами вчорашнього дня, зазнавши кожна по дві поразки в іграх плей-оф – спочатку у чвертьфіналі, а потім у втішному міні-турнірі за 5-е місце. Тож саме їм в очному протистоянні випало визначити, хто з них займе останнє місце у підсумковій класифікації.

Нагадаємо, що ЛУФК і СЕЛ «Байєр» грали в одній групі на попередньому етапі. У тій грі львів’яни здобули перемогу з більше, ніж переконливим рахунком 18:7. Але сьогоднішня гра починалася, як то кажуть, з чистого листа і перед стартовим свистком арбітра на табло горіли цифри 0:0. Одразу скажемо, що нинішній поєдинок не мав нічого спільного з тим, що галичани і баварці зіграли між собою два дні тому.

Якщо в п’ятницю долю зустрічі на користь львів’ян практично було вирішено вже в першій чверті, яку наші хлопці виграли з перевагою у чотири м’ячі (7:3), то сьогодні події для підопічних Євгена Наумчика та Олександра Богданова розвивалися далеко не так просто і легко. Зокрема, рахунок у грі відкрили німці, причому зробили це доволі швидко – вже на початку другої хвилини матчу. Та й загалом перший період пройшов у рівній боротьбі, про що свідчить і його рахунок – 1:1. Статус-кво команда ЛУФК відновила зусиллями Владислава Панченяка, який розпечатав ворота суперника у звітній грі на 6-й хвилині.

Не менш напруженою була боротьба і в трьох наступних чвертях зустрічі. Так, кожна з них завершилася на користь львівських ватерполістів, але в усіх трьох їхня перевага у цифровому еквіваленті дорівнювала лише один закинутий м’яч. Також цікаво, що рахунок кожної чверті був різним. Так у другому періоді галичани у воротах баварців «розписалися» двічі: на 12-й хвилині «автограф» на пам’ять кіперу німців залишив Ігор Балух, а на 15-й – Володимир Булачек. А між ними гол у свої ворота пропустив кіпер нашої команди Захарій Федорко. Тож під час великої перерви матчу на табло горіли цифри 3:2 на користь ЛУФК.

Найменш результативною видалася третя восьмихвилинка гри, упродовж якої єдину результативну атаку провели українці на самому її екваторі – команди на той момент зіграли 19 хвилин і 59 секунд. Цікаво, що зусилля партнерів влучним кидком завершив все той же Володимир Булачек. І він же став автором першого голу у заключній чверті, яка стала найбільш урожайною на закинуті м’ячі. Зазначимо, що «сімка» галичан «хет-трик» оформив дуже швидко після поновлення гри – на 18-й секунді, коли ж брати ігровий час матчу загалом, то на 25-й хвилині. Тож можна сказати, що саме три голи поспіль Володимира Булачека фактично вирішили долю зустрічі на користь команди ЛУФК. Адже до його першого голу рахунок був нічийним – 2:2, а після третього ми вже вигравали три м’ячі – 5:2.

Втім, відіграти відставання у три голи за сім з половиною хвилин – справа у водному поло цілком реальна. І німці робили усе, аби виправити ситуацію та врятувати гру. Однак наблизитися в рахунку у них не виходило. А коли на 28-й хвилині Павло Гринявський зробив рахунок 6:2, то в перемозі львів’ян вже майже ніхто не сумнівався. Схоже, і підопічні Євгена Наумчика та Олександра Богданова так само передчасно вирішили, що справу зроблено. А даремно – німці рук не опустили і упродовж наступних двох з половиною хвилин зуміли довести до взяття воріт суперника дві свої атаки. Тож за дві хвилини і дев’ять секунд до завершення ігрового часу на табло горіли цифри, які залишали баварцям цілком реалістичні надії на порятунок – 6:4 на користь галичан.

Однак, як засвідчив подальший хід гри, на більше ватерполістів «Байєра» не стало. До завершення гри вони не тільки нічого більше не забили, а ще й за 35 секунд до фінальної сирени пропустили м’яч у свої ворота. Останню крапку в матчі поставив 10-й номер ЛУФК Ченгіз Агаджанов. Тож у підсумку гра завершилася на користь нашої команди з рахунком 7:4, що дозволило їй посісти у класифікації сьоме місце.

Звісно, успішним виступ ватерполістів Львівського училища фізичної культури на 5-му Меморіалі Сергія Харіна, напевне, назвати не можна. Хоча й провальним також. Все ж з шести програних матчів вони виграли рівно половину – три. Та давайте не будемо надто строго судити наших хлопців – зрештою це був хоча й офіційний, але товариський турнір, а не чемпіонат. Та й потім, вони тільки вчаться грати у водне поло на серйозному рівні. І ось тут якраз участь від таких змагань, як у Новаки – просто безцінна. Нашим хлопцям побільше би таких стартів і тоді обов’язково до них прийдуть перемоги, а головне, більшість з них зуміє в майбутньому пограти у серйозне водне поло на дорослому рівні і принести багато користі як львівському «Динамо», так і національній збірній України.

Що ж до решти матчів заключного дня 5-го Меморіалу Сергія Харіна, то дуже цікавими, видовищними та драматичними видалися обидва поєдинки, в яких вирішувалася доля призових місць. Так у матчі за «бронзу» угорський «Ференцварош» зумів вирвати перемогу у німецького ЛСН «Ганновера» з рахунком 9:8. Цікаво, що ці команди грали між собою у групі і тоді перемогу з аналогічними цифрами 9:8 здобули німці. Тож угорці сьогодні не тільки залишили дуже потужну команду з Ганновера, як то кажуть, з дерев’яними медалями, а й взяли реванш.

Ну а фінал БВПА «Барселона» (Іспанія) – КВП «Новаки» (Словаччина) взагалі став справжньою окрасою турніру і його яскравим та незабутнім завершенням. Суперники усю гру йшли пліч-о-пліч, але в підсумку господарі закинули на один м’яч менше. Тож каталонці таки дотиснули словаків і вигравши з мінімальним рахунком 11:10 (3:2, 3:3, 2:3, 3:2), стали володарями головного призу.