Підсумки 19-го туру ХХІІІ чемпіонату України з футболу

19 квітня 14:42
Переглядів: 61
премєр ліга

Перший з двох перенесених березневих турів ХХІІІ чемпіонату України з футболу залишив серед реальних претендентів на чемпіонський титул «Дніпро» і «Шахтар». «Динамо» ж залишилось без головного тренера.

Господарі-гості. Вперше за тривалий час більше очок у турі здобули гості. Вони перемогли 4 рази, досягли однієї нічиєї, тоді як вдома команди вигравали тільки двічі. Загалом з боку господарів поточна статистика виглядає наступним чином: +88 =42 -50.

Великі перемоги. Один матч завершився з перевагою у 3 або більше м’ячів. Так «Дніпро» на своєму полі розібрався з «Волинню» (5:1). Тепер відчутних перемог у турнірі вже 29 (22-7).

Вольові перемоги. Тільки «Дніпро» не знітився програшу по ходу поєдинку (0:1) і зрештою здолав «Волинь» (5:1). Це 12-й вияв волі до перемоги з початку сезону.

Голи. На всіх було проведено 19 результативних атак. В активі господарів 9 з них, гостей – 10 (причому приїжджі команди забивали в усіх поєдинках). У нинішніх змаганнях забито 468 голів (281-187). Середня результативність ігрового дня – 2,71, за всі тури – 2,6.

Перший тайм – другий тайм. Помітно кращою реалізація атакувальних зусиль була після перерви: 12 голів (7 з них забили господарі і 5 – гості), тоді як у перших 45-хвилинках – 7 (2-5). Загальне співвідношення результативності між двома половинами гри сезону зараз таке: 226 (134:92) – 242 (147:95).

Автоголи. Влучні удари по своїх воротах зупинились поки що на цифрі 13, і у звітному турі вона не змінилась.

Дублі та хет-трики. Джуніор Мораєс з донецького «Металурга» у грі з «Чорноморцем» і Луіс Адріано («Шахтар») у ворота «Динамо» забивали по 2 м’ячі. Тепер з початку Чемпіонату ПЛ зафіксовано 49 гольових «дублів». 5 хет-триків та 1 «каре». Вперше за три з половиною роки таке досягнення стало надбанням вітчизняної елітної ліги. 4 рази ворота «Волині» вразив Матеус з «Дніпра». Попереднє подібне досягнення восени 2010 року було в Артема Мілевського («Динамо»). Загалом за 23 роки це лише 10-й подібний випадок.

Попередження. Картки жовтого кольору застосовувались 26 разів, з яких 12 було адресовано господарям, а 14 – гостям. Сукупно за 180 проведених зустрічей виписано вже 770 «гірчичників» (358-412). Середня кількість попереджень за гру у турі – 3,71, у змаганнях – 4,28.

Вилучення. Двічі судді вдавались до крайньої міри. Грегор Балажіц («Карпати») залишив свою команду у меншості вдома під час зустрічі з «Іллічівцем», а Петро Ковальчук («Чорноморець») пішов «відпочивати» достроково у Донецьку, сперечаючись з «Металургом».

Пенальті. На 11-метрову позначку було вказано у 2-х моментах, які припали на один матч. Так у протистоянні донецького «Металурга» з «Чорноморцем» такий вирок на користь господарів виконав Джуніор Мораєс, для гостей – Олексій Гай. І кожного разу влучно. Всього у поточному турнірі призначено 42 пенальті (27-15), з них досягло мети 32 (22-10), що складає 76,2% ефективності.

Глядачі. На останні 7 поєдинків на трибуни завітало 95 184 глядача. Рекорд ігрового дня (59 360) належить центральній грі «Динамо» – «Шахтар» на НСК «Олімпійський» у столиці. Загальне число відвідувачів Чемпіонату ПЛ зросло до 2 120 995. Середній показник матчу звітного туру – 13 598, сезонний – 11 783.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− «Шахтар» не визнає нічиїх протягом 13-ти поєдинків і 6 матчів поспіль проти «Динамо» у Чемпіонатах України не програє.

− «Дніпро» збільшив виграшну серію до 6-ти зустрічей, безпрограшну до 7-ми, однак перервав «суху» для своїх воротарів на позначці 502 хвилини. Дніпропетровці вперше у сезоні забили 5 голів за матч.

− «Динамо» перервало 35-матчеву серію із забитими м’ячами на своєму полі. Востаннє кияни також не забили «Шахтарю» (0:0), і було це 24 вересня 2011 року.

− «Металіст» вперше вдома зіграв внічию із «Зорею» – в 11-му поєдинку.

− «Чорноморець» у гостях тричі поспіль зазнає поразок.

− Донецький «Металург» на своєму стадіоні неодмінно забиває гостям у 18-ти випадках поспіль, продовживши тут безпрограшну серію проти «Чорноморця» до 13-ти ігор.

− «Зоря» не виграє у гостях вже 10 разів до ряду, звівши 3 останні зустрічі поза межами Луганська до нічиїх з однаковим рахунком 1:1.

− «Іллічівець» та «Говерла» перервали 4-матчеві безвиграшні серії на чужих полях. Нині маріупольці не пропускають 205 хвилин.

− «Волинь» до останньої поїздки у Дніпропетровськ не пропускала 5 м’ячів з 9 вересня 2011 року («Шахтар» – «Волинь» – 5:1).

− «Севастополь» перервав 5-матчеву програшну серію у гостях, а також поклав край гольовій мовчанці, яка на виїзді тривала 509 хвилин. Кримчани не могли на чужих стадіонах зіграти «на нуль» у захисті у 25-ти зустрічах.

− Запорізький «Металург» не може нікому забити 337 хвилин.

− «Таврія» має 9-матчеву безвиграшну серію та 450-хвилинну без забитих м’ячів.

Ювілеї:

− «Металіст» забив 400-й домашній гол у Чемпіонатах України. Його автор – Едмар.

− Максим Шацьких («Говерла») відзначився вже 120-м результативним ударом в елітній українській лізі.

− Перший гол Луіса Адріано («Шахтар») у ворота «Динамо» став для бразильця 60-м у ворота найсильніших вітчизняних команд.

− Артем Федецький («Дніпро») зіграв 150 матчів у Чемпіонатах України.

− Нікола Ігнатьєвіч («Зоря»), Ярослав Мартинюк, Юрій Габовда (обидва – «Карпати») та Лучіан Бурдужан («Таврія») мають по 50 ігор у Прем’єр-лізі.