13 травня 12:08
Переглядів: 40
премєр ліга

Звітний ігровий день встановив рекорд результативності за час існування Прем’єр-ліги.

Великі перемоги. З різницею у 3 або більше м’ячів у двох зустрічах перемагали гості. Так, "Шахтар" впорався з "Говерлою" (7:3), а "Динамо" не залишило шансів донецькому "Металургу" (6:0). З урахуванням цих результатів, турнір нараховує вже 35 розгромів (22-13).

Голи. За часи існування Прем’єр-ліги 32 забиті м’ячі у турі – абсолютний рекорд. Загалом для Чемпіонатів України найбільший показник – 37 (29-й тур сезону 1999/2000 рр.), однак варто пам’ятати, що тоді ігровий день налічував 8 матчів, а не 7, як нині. Цього разу в активі господарів 13 влучних "пострілів", у гостей – 19. Всього з початку Чемпіонату проведено 434 результативні атаки (239-195). Середня результативність звітних зустрічей – 4,57, загальна – 2,71.

Дублі та хет-трики. По 2 рази суперників засмучували 5 гравців. У зустрічі "Говерла" - "Шахтар" за господарів так відзначився Дмитро Хльобас, за гостей – Олександр Гладкий. Обмін такими ж досягненнями відбувся і у Харкові між Володимиром Прийомовим ("Металіст") та Еріком Бікфалві ("Волинь"). Також Андрій Ярмоленко ("Динамо") двічі забив у ворота донецького "Металурга". Тож кількість гольових "дублів" різко зросла до 39-ти, а хет-триків, як і раніше, 4.

Попередження. Ще один рекорд, але нинішнього сезону. Жовтих карток пред’явлено суддями лише 22 (14 на адресу господарів, 8 – гостям). Востаннє менше було показано у 2-му турі турніру 2010/2011 рр. – 20. Зараз сумарна кількість "гірчичників" - 697 (337-360). У середньому за матч у турі застосовано по 3,14 попередження, загалом – 4,36.

Пенальті. З 4-х 11-метрових ударів результативними виявились лише 2. Єдина спроба господарів досягла мети: Олександр Ковпак ("Ворскла") забив "Олімпіку". За гостей голом подібним чином відзначився лише Алекс Тейшейра ("Шахтар", у ворота "Говерли"). У той же час Іван Матяж ("Іллічівець") не влучив у "рамку" запорізького "Металурга", яку захищав Максим Старцев, а Сергій Рибалка ("Динамо") програв дуель Юрію Паньківу ("Металург" Д.). У нинішньому турнірі пенальті вже пробивались 48 разів (25-23), були реалізовані 40 ударів (22-18). Відсоток ефективності знизився до 83,3.

Глядачі. За черговими поєдинками вирішили спостерігати безпосередньо на стадіоні 48 915 прихильників футболу. Рекорд ігрового дня належить донецькому "Металургу" та "Динамо", які зустрічались на НСК "Олімпійський" - 12 869. Сумарна кількість глядачів у Чемпіонаті ПЛ продовжує наближатись до мільйонної позначки і на сьогодні становить 977 757. Середня відвідуваність туру – 6 988, загальна – 6 149 (для 159-ти ігор, відкритих для присутності).

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− "Динамо" не програє 25 зустрічей поспіль, не пропускає 354 хвилини.
− "Шахтар" має 13-матчеву безпрограшну серію. При цьому донеччани не забивали 7 м’ячів за гру після 5 жовтня 2013 р. ("Шахтар" - "Арсенал" - 7:0), не пропускали 3 м’ячі на місяць довше – після 13 вересня 2013 р. ("Карпати" - "Шахтар" - 3:2). У гостях "гірники" не могли відзначитись 7 разів за 90 хвилин з сезону 2000/2001 рр. ("Нива" Тернопіль – "Шахтар" - 0:7).
− "Дніпро" не зумів продовжити низку з 8-ми ігор без поразок.
− "Зоря" відзначається у чужих воротах в 11-й зустрічі поспіль. Водночас луганці перервали серію з 5-ти матчів з пропущеними м’ячами.
− "Ворскла" виграла у 4-х останніх турах, але пропустила після 370-ти "сухих" хвилин.
− "Металіст" не може виграти вже у 5-ти матчах, проте харків’яни нарешті забили перший м’яч після 436-ти хвилин гольової мовчанки.
− Безвиграшна серія "Волині" - 6 ігор. Зазначимо, що лучани до поїздки у Харків не могли забити 3 м’ячі у гостях більше року – після 29 березня 2014 р. ("Металург" Д. – "Волинь" - 1:3).
− Донецький "Металург" не пропускав, як мінімум, 6 голів за зустріч після 6 жовтня 2013 р. і гри з тими ж динамівцями (1:9). А от в якості господаря донеччани вперше пропустили тільки за поєдинок.
− Запорізький "Металург" зберігає на замку власні ворота вже 278 хвилин.
− "Олімпік" не може перемогти у 10-ти останніх турів. Вже 6 гостьових матчів до ряду донеччани тільки програють (різниця м’ячів у них 5:26).
− "Чорноморець" не виграє ще довше – 11 поєдинків. Одесити загалом не забивають 299 хвилин, у гостях – 414.
− "Говерла" вперше після сезону 2007/2008 рр. ("Арсенал" - "Говерла" - 7:0) пропустила 7 м’ячів. Вдома з ужгородцями таке трапляється вперше.
− "Карпати" вперше з 2013 р. тричі поспіль вдома не поступаються.
− "Іллічівець" у гостях не виграє 12 матчів, тільки програє 4.

Ювілеї:
− "Шахтар" забив у Чемпіонатах України 1450 голів (2-й м’яч у ворота "Говерли", автором якого став Дуглас Коста).
− "Металіст" пропустив 250-й домашній гол від найсильніших команд країни. Це друге взяття воріт "Волині", перший м’яч у зустріч Еріка Бікфалві.
− Олександр Ковпак ("Ворскла") провів вже 70 м’ячів у Чемпіонатах України.
− Алекс Тейшейра ("Шахтар") має 40 результативних ударів у ворота провідних українських клубів.
− Артем Кравець ("Динамо") забив 30 голів у Прем’єр-лізі.
− Руслан Платон ("Металург" З.) відзначився 20 разів за часи виступів у найсильнішому дивізіоні України.
− Пилип Будківський ("Зоря") довів власний рахунок в еліті до 10-ти проведених м’ячів.
− Денис Бойко ("Дніпро") та Віталій Федотов ("Металург" Д.) зіграли по 100 матчів у Чемпіонатах України.
− Олександр Матвєєв ("Іллічівець") у Прем’єр-лізі виходив на поле у 50-ти зустрічах.